محمدی در گفت‌وگو با دانا عنوان کرد؛

ثبت نام دو میلیون و ۲۶۲ هزار نفر در سامانه سماح/ صادر شدن ۳۰۰ هزار برگ تردد ویژه اربعین

news-details
مدیرکل نظارت عتبات سازمان حج و زیارت از ثبت نام دو میلیون و ۲۶۲ هزار نفر در سامانه سماح خبر داد و گفت: تعداد دو میلیون و 262 هزار زائر تاکنون به صورت نهایی و پیش ثبت نام در سامانه سماح ثبت شده است که متقاضیان می‌توانند پس از ورود به سامانه و پرداخت مبلغ بیمه، نام نویسی خود را نهایی کنند.
[

حمید رضا محمدی مدیرکل نظارت عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ از ثبت نام نهایی یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سامانه سماح خبر داد و گفت: تعداد دو میلیون و  ۲۶۲ هزار زائر تاکنون به صورت نهایی و پیش ثبت نام در سامانه سماح ثبت شده است که متقاضیان می‌توانند پس از ورود به سامانه و پرداخت مبلغ بیمه، نام نویسی خود را نهایی کنند.

, سامانه سماح , سامانه سماح , .,

به گفته محمدی، تعدادی از زائران پیش ثبت نام را انجام داده‌اند این موضوع به منزله ثبت نام نهایی نیست که توصیه می‌شود حتما تا پیش از سفر، نام نویسی قطعی را انجام دهند، در واقع باید گفت زائران باید مبلغ بیمه را پرداخت کنند تا تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

,

 

,

گفتنی است؛ تنها دو هفته تا رسیدن  پیاده روی اربعین حسینی(ع) فرصت باقی مانده و در این بین عاشقان شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی عزم خود را جزم کرده تا هر چه زودتر و در فرصت باقیمانده عازم این سفر معنوی شوند. امسال بعد از ۳ سال درگیری با ویروس کرونا شاهد حضور مسافران اربعین خواهیم بود و پیش‌بینی می‌کنیم که بخش اعظیمی از هموطنان از مرزهای کشور برای زیارت، راهی کشور عراق شوند.  مسئولان تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند، تا زیرساخت‌های لازم در این ایام برای سفر زائران اربعین فراهم شود.

,   پیاده روی اربعین حسینی(ع), اربعین حسینی ,

سخنگوی فراجا: صادر شدن  ۳۰۰ هزار برگ تردد ویژه اربعین تا اواسط هفته آینده

, سخنگوی فراجا: صادر شدن , ۳۰۰ , هزار برگ تردد ویژه اربعین تا اواسط هفته آینده,

سردار حاجیان سخنگوی فراجا درباره اقدامات انجام شده در اربعین حسینی امسال اظهار داشت: برگ تردد ویژه اربعین در زمان کوتاهی صادر می‌شود، در واقع این برگ علاوه بر مراکز گذرنامه در دفاتر پلیس ۱۰+ نیز صادر می‌ شود.

,

به گفته سخنگوی پلیس، با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و دستور فرمانده کل انتظامی طی هماهنگی با کشور عراق برگ تردد ویژه اربعین برای زوار صادر شده است. طی دو روز گذشته حدود ۱۰۰ هزار برگ گذر ویژه صادر شده که ۵۵ هزار برگه تحویل پست شده است.

, .,

سردار حاجیان خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله تا اواسط هفته حدود ۳۰۰ هزار برگ تردد ویژه اربعین صادر خواهد شد. همچنین خدمات گذرنامه به هیچ عنوان در مرزها انجام نمی‌شود.

,

معاون مهاجرت انتظامی تهران بزرگ: افزایش ساعت کار مراکز گذرنامه

, معاون مهاجرت انتظامی تهران بزرگ: افزایش ساعت کار مراکز گذرنامه,

سرهنگ غلامحسین زراعتکار معاون مهاجرت و گذرنامه پلیس اطلاعات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در گفت‌وگویی درباره ساعت کاری مراکز گذرنامه در تهران در روزهای عادی اعلام کرد: در راستای ارائه خدمت بیشتر به زوار اربعین حسینی و با دستور فرمانده انتظامی تهران بزرگ، ساعت کاری مراکز گذرنامه در تهران از ساعت ۷ تا ۱۸ خواهد بود؛ اما اگر مراجعه کننده وجود داشته باشد خدمت رسانی بدون توجه به پایان ساعت کاری ادامه خواهد داشت.

, .,

سازمان هواپیمایی: ممنوعیت فروش بلیت چارتری در ایام اربعین

, سازمان هواپیمایی: ممنوعیت فروش بلیت چارتری در ایام اربعین ,

فروش بلیت پروازهای اربعین از ساعت 8 صبح روز امروز آغاز شده است و بلیت‌ها صرفا از سایت‌های رسمی شرکت هواپیمایی فروخته می‌شود و فروش بلیت‌ها در اختیار دفاتر و آژانس‌ها قرار نمی‌گیرد.

,

سازمان هواپیمایی اعلام کرد که فروش بلیت چارتری در ایام اربعین ممنون است و پروازهای ویژه اربعین از 15 تا 30 شهریور خواهد بود. نرخ بلیت هواپیمایی رفت و برگشت در مسیر "تهران- نجف" و "تهران – بغداد" 6 میلیون تومان است.

,

 

,

رئیس اورژانس کشور: الزامی بودن حداقل تزریق دو دز واکسن برای شرکت در پیاده روی اربعین

, رئیس اورژانس کشور: الزامی بودن حداقل تزریق دو دز واکسن برای شرکت در پیاده روی اربعین,

جعفر میعادفر رئیس سازمان اورژانس کشور درباره فعالیت‌ها و نظارت‌های بهداشتی در مراسم پیاده‌روی اربعین درباره آخرین اخبار درباره تزریق واکسن کرونا گفت: آخرین تصمیمی که ستاد کرونا اعلام کرده این است که زائران اربعین حسینی باید ۲ دز واکسن تزریق کرده باشند. همچنین اگر ۶ ماه از آخرین دز واکسن‌شان گذشته باشد، باید دز یادآور را حتما تزریق کنند. هر کشوری براساس سطح بهداشت و درمان خود تصمیماتی می‌گیرد. ما هم تمام تلاش خود را کردیم که این بیماری را کنترل کنیم  

,   ,

وی ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که اجتماع تقریبا ۲۰ میلیونی در ایام اربعین امسال رخ بدهد و به همین دلیل باید نکات بهداشتی را رعایت کنیم. اکنون، پیک هفتم در حال عبور است و نباید کاری کنیم که به سمت موج هشتم برویم. 

,

رئیس ستاد اربعین: تمدید تردد خودروهای حامل ملزومات تا 16 شهریور

, رئیس ستاد اربعین: تمدید تردد خودروهای حامل ملزومات تا 16 شهریور ,

سید مجید میر احمدی رئیس ستاد اربعین نیز گفت: زائران سفر خود را به روزهای نزدیک اربعین موکول نکنند. همچنین زائران برنامه سفر خود را پیش از ورود به هفته سوم صفر (20 شهریور) تنظیم کنند.

,

به گفته وی؛ درخواست‌ها برای صدور گذرنامه از افزایش 98 تا 100 درصدی در مقایسه با سال 98 را نشان می‌دهد.

,

رئیس ستاد مرکزی اربعین افزود: امکان تردد زائران پاکستانی غیر مقیم از مرزهای زمینی کشور به عراق فراهم شد. تردد خودروهای حامل ملزومات موکب‌ها از مرزهای مهران، چذابه، شلمچه و خسروی  تا 16 شهریور تمدید شد اما بعد از آن تردد این خودروها از مرز سومار امکان پذیر است.

,

 

,

بیشتر بخوانید:

, بیشتر بخوانید:, بیشتر بخوانید:,

خرید بلیت اربعین منوط به ثبت نام در سامانه سماح است

, خرید بلیت اربعین منوط به ثبت نام در سامانه سماح است,

ثبت نام نهایی زائران در سامانه سماح با توجه به حذف روادید زمینی

, ثبت نام نهایی زائران در سامانه سماح با توجه به حذف روادید زمینی,

سقف پوشش بیمه زائران اربعین مشخص شد

, سقف پوشش بیمه زائران اربعین مشخص شد,

آمادگی مرزهای منتهی به عراق با اولویت امنیت زائران حسینی

, آمادگی مرزهای منتهی به عراق با اولویت امنیت زائران حسینی,

فیلم عزاداری حسینی در نجف اشرف

, فیلم عزاداری حسینی در نجف اشرف]
  • برچسب ها
  • #
  • #
  • #
  • #

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نظرات