رئیس کمیسیون روابط خارجی دومای روسیه در دیدار امیرعبداللهیان گفت: توافق ایران و عربستان برای از سرگیری روابط دو کشور تاریخی است و بر امنیت کل منطقه تاثیر مثبت دارد و ما از آن حمایت می‌کنیم.

وقوع انفجار در شبه جزیره کریمه

بنا به گزارش های رسانه ای، عصر امروز چهارشنبه انفجاری در منطقه گواردیسکویه در شبه جزیره کریمه گزارش شده است.


سقوط یک پهپاد ائتلاف آمریکایی در اربیل

نیروهای امنیتی اقلیم کردستان عراق از سقوط یک پهپاد ائتلاف بین المللی تحت فرمان آمریکا در اربیل خبر دادند.


رفتار تحریک‌آمیز غرب در اوکراین عواقب فاجعه‌باری دارد

رئیس شورای امنیت روسیه امروز چهارشنبه گفت که روسیه به اصل عدم پذیرش جنگ هسته‌ای و رویارویی نظامی بین قدرت‌های هسته‌ای متعهد است.


رئیس جمهور اوکراین از همتای چینی خود برای سفر به کی‌یف دعوت کرد

ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی، از «شی جین پینگ» همتای چینی خود برای سفر به کی‌یف دعوت کرد.


اصلاحات قضایی نفس رژیم صهیونیستی را به شمارش انداخت/ کِشتی صهیونیست‌ها در آستانه غرق شدن است

تظاهرات خیابانی گسترده و بی‌سابقه‌ اسرائیلی‌ها در مخالفت‌ باطرح اصلاحات قضایی باعث شده نفس رژیم صهیونیستی به شمارش افتد و دیر یا زود به غرق شدن این کشتی بیانجامد.


تظاهرات میلیونی معترضان به افزایش سن بازنشستگی درفرانسه

در دهمین روز از اعتراضات فرانسه، صدها هزار معترض در مرکز پاریس و شهرهای دیگر فرانسه به خیابان‌ها آمدند. این تظاهرات در اعتراض به اقدام امانوئل ماکرون برای تغییر قانون بازنشستگی از طریق اختیارات ویژه خود است.


حمله به مرکز اسلامی لیسبون / 2 نفر جان باختند

مقام‌های پلیس پایتخت پرتغال اعلام کردند روز سه‌شنبه در حمله فردی با سلاح سرد به یک مرکز اسلامی در لیسبون، دو نفر جان باخته و چندین نفر زخمی شدند.


تیراندازی‌های جمعی مرگبار در آمریکا در سال جاری از ۲۰۲۲ پیشی گرفت

آمار رسمی نشان می‌دهد تعداد تیراندازی‌های جمعی مرگبار که از ابتدای سال جاری میلادی در آمریکا رخ داده، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته (۲۰۲۲) افزایش یافته است.


تخریب ۹۵۳ خانه و آوارگی ۲۸ هزار نفر، ارمغان صهیونیست‌ها طی یکسال

یک گزارش آماری مستند نشان می‌دهد سران رژیم صهیونیستی طی سال گذشته میلادی (۲۰۲۲)، ۹۵۳ منزل مسکونی فلسطینی‌ها را در کرانه باختری را تخریب کردند.


حماس خواستار حضور گسترده معتکفین فلسطینی در مسجد الاقصی شد

سخنگوی جنبش مقاومت فلسطین حماس با محکوم کردن یورش شهرک نشینان به مسجد الاقصی، خواستار حضور گسترده معتکفین فلسطینی در مسجد الاقصی شد.