اخبار داغ

صحبتهای رئیس فدراسیون فوتبال درباره شرایط لیگ و باشگاه ها؛

تاج: یک باشگاه 411 میلیارد هزینه کرده/ از ابتدا قرارمان برای VAR لیگ آینده بود

تاج: یک باشگاه 411 میلیارد هزینه کرده/ از ابتدا قرارمان برای VAR لیگ آینده بود
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: از ابتدا قرارمان این بود که در لیگ آینده کمک داور ویدیویی مورد بهره‌برداری قرار بگیرد و امیدواریم این امر محقق شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ‌سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال پس از دیدار و گفت و گو با جمعی از پیشکسوتان فوتبال گیلان اظهار داشت: برای من توفیق بزرگی بود که با این بزرگان و پیشکسوتان ملوان دیدار کنم. کشور خاطره شیرینی از باشگاه ملوان دارد. این برای من توفیق بزرگی بود. تصورم این است که ملوان جزو باشگاه‌هایی است که قدمت زیادی دارد و باید تلاش کنیم در لیگ برتر هم قوی‌تر ظاهر شود. با نماینده محترم مجلس و استاندار محترم هم دیدار کردیم. از سرمربی فهیم تیم ملوان و مدیر باشگاه تشکر می‌کنم که این فصل به زحمت تیم را هدایت کردند. ملوان جزو کم‌هزینه‌ترین تیم‌های لیگ برتر است.

تاج درباره موضوع مرتبط با کمک داور ویدیویی و اعتراضات باشگاه‌ها در این باره نسبت به داوری‌ها گفت: تا زمانی که این تکنولوژی به ایران نیاید، همه تیم‌ها می‌گویند چند پنالتی برای ما گرفته نشد. باید به این اعتراضات گوش داد. به لیگی که تازه تمام شده که نمی‌رسید و از ابتدا هم قرارمان این بود که در لیگ آینده کمک داور ویدیویی مورد بهره‌برداری قرار بگیرد. آموزش داوران در حال حاضر باقی مانده و امیدواریم تا فصل بعد این امر محقق شود.

وی درباره سقف بودجه برای باشگاه‌ها اظهار داشت: آیین‌نامه مصوب شامل چند موضوع است و یک موضوع تنها نیست. یکی از آنها این است که باشگاه‌ها تا 250 میلیارد می‌توانند هزینه کنند. باشگاهی داشتیم که 411 میلیارد هزینه کرده اما باشگاه ملوان 57 میلیارد هزینه کرده. بحث فیرپلی مالی برای لیگ آتی اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: موضوع دیگر جوانگرایی لیگ است که همین هم قیمت را پایین می‌آورد. هر باشگاهی می‌تواند 19 بازیکن بالای 23 سال داشته باشد و بقیه باید زیر 23 باشد.این موضوع قیمت را کاهش می‌دهد. بحث دیگر اینکه وقتی همه باشگاه‌ها پرداخت نکنند، قیمت به صورت کلی پایین می‌آید. موضوع چهارم اینکه زیر میزی و این ور آن وری هم نمی‌توانند داشته باشند چون بحث مجوز حرفه‌ای پیش می‌آید و کمیته مربوطه بر این اساس حکم می‌دهد. بازرسی هم هست که در این باره راستی‌آزمایی می‌شود. سرمربی هم در آیین‌نامه دیده شده و اگر فسخ یکطرفه کند نمی‌تواند به صورت فوری در تیم دیگری مربیگری کند و باید تا پایان فصل منتظر بماند. به هر صورت یک کاری است که ممکن است ضعف‌هایی هم داشته باشد که باید بهتر و بهتر شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه