اخبار داغ

 گزارش دانا از همایش در مدار امید سازمان بسیج؛ 

 سردار سلیمانی: ظرفیت رسانه‌های روابط عمومی‌ها برای انتقال فرهنگ مقاومت باید توسعه یابد

 سردار سلیمانی: ظرفیت رسانه‌های روابط عمومی‌ها برای انتقال فرهنگ مقاومت باید توسعه یابد
به مناسبت گرامیداشت روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات گردهمایی اصحاب رسانه، مدیران روابط عمومی نهادها و دستگاه‌های اجرایی و فعالان فضای مجازی کشور با عنوان مدار امید در سالن اقشار سازمان بسیج برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ به مناسبت گرامیداشت روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات گردهمایی اصحاب رسانه، مدیران روابط عمومی نهادها و دستگاه‌های اجرایی و فعالان فضای مجازی کشور با عنوان مدار امید در سالن اقشار سازمان بسیج برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «رضایی» مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین طی سخنانی در این همایش با بیان اینکه مردم باید احساس کنند که بسیج، یار آنهاست، گفت: مردم خادمان خود را دوست دارند و به آن‌ها اعتماد می‌کنند.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضایی افزود: بسیج و بسیجی حاضر است خودش سختی‌ها و مصائب را تحمل کند اما مردم و ملت متحمل زحمت و سختی نشوند.

 مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه بسیج دلسوز مردم است و دغدغه انقلاب را دارد، گفت: داشتن روحیه وحدت و یکپارچگی در یک مجموعه و سازمان، سبب انجام وظایف و مسئولیت‌ها به نحو احسن خواهد شد.

 وی در پایان عنوان کرد: بار دیگر بر خود لازم می‌دانم که از زحمات و مجاهدت‌های عزیزان حاضر در روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین تشکر کنم و روز روابط عمومی را به شما عزیزان تبریک بگویم.

 فرشاد عالی، معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین طی سخنانی در این همایش گفت: ایام دهه کرامت و روز روابط عمومی به دلاورمردان و شیرزنان عرصه جنگ نرم تبریک می‌گویم.

 معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز روال و روند حرکتی دنیا از ساعت به ثانیه و از کیلومترها به سانتی‌مترها رسیده و این به معنای مرگ فاصله‌هاست؛ ما در جنگ رسانه دیگر نمی‌توانیم با مدلی کار کنیم که ساعت‌ها و دقایق معنا داشته باشد چرا که امروز دعوا و درگیری بر سر ثانیه‌هاست و راویان این ثانیه‌ها، شما دلاورمردان و شیرزنان عرصه جنگ نرم هستید؛ شما راویان نوری هستید که شجره طیبه انقلاب اسلامی است.
 
 وی گفت: قله‌ی کاری مجموعه روابط عمومی بسیج معطوف به انعکاس اقدامات صورت‌گرفته در تمام رده‌ها و اقشار بسیج است و ما باید همه برنامه‌ها، فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در رده‌ها و اقشار بسیج سراسر کشور را پوشش دهیم.
 
 عالی با بیان اینکه باشگاه خبرنگاران افتخاری بسیج، میدانی‌ترین مجموعه‌ی روابط عمومی بسیج هستند که به صورت گمنام، خاضعانه و خالصانه مجاهدت می‌کنند، گفت: امروز ۱۴۵ هزار خبرنگار افتخاری بسیج در قالب گروه‌های جهادی روابط عمومی، می‌توانند نقش‌آفرینی فعال و گسترده‌ای را در عملیات‌های بزرگ می‌دانی بسیج داشته باشند؛ راه‌اندازی گروه‌های جهادی رسانه‌ای عصر جدیدی را پیش روی ما قرار داده است.

 معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین گفت: در سال گذشته اتفاق بزرگی رقم خورد و ۵۳۰ دفتر خبرگزاری بسیج در شهرستان‌ها راه‌اندازی شد که این به معنای فعال شدن پایین‌ترین سطح شبکه اطلاع‌رسانیِ سپاه و بسیج به‌منظور انعکاس خدمات بسیجیان عزیز است.

 عالی همچنین گفت: امروز در گروه تلویزیونی سپاه و بسیج نیز مجاهدت‌ها در قالب انجام کارهای هنرمندانه و چندرسانه‌ای در حال انجام است.

 سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز چهارشنبه - ۲۶ اردیبهشت - در همایش ملی «مدار امید» که با حضور فعالان عرصه ارتباطات و اطلاع‌رسانی برگزار شد، اظهار داشت: طی حدود ۷ سال اخیر مجموعه روابط عمومی سپاه‌های استانی فعال‌تر و دارای شرایط مطلوب‌تری نسبت به گذشته شده است.

 وی با بیان اینکه در ۲۷ مرکز استانی کشور گروه‌های تلویزیونی سپاه و بسیج فعال هستند و تعامل بسیار خوبی با صداو سیما و خبرگزاری‌ها در مراکز استانی وجود دارد، ادامه داد: امروز با نگاه عمیق به کارکردهای سپاه و بسیج و مطالبات افکار عمومی، جریان‌شناسی‌های خبری خوبی طراحی می‌شود و به اطلاع مردم می‌رسد.

 سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه شاهد کمترین تذکرات و گلایه‌مندی‌ها از مسئولان بالادستی هستیم، گفت: در روابط عمومی‌ها صحت و دقت بسیار مورد توجه است بنابراین تأخیر در برخی اخبار و گزارشات به دلیل آن است که ما در ابتدا بر صحت و دقت مطالب اطمینان یافته و سپس در اختیار مردم قرار می‌دهیم.

 سردار شریف ادامه داد: در بحث وعده صادق ما تمامی منابع خبری را در نظر داشتیم و یک انسجام کامل در حوزه اطلاع‌رسانی این عملیات میان تمامی سازمان‌ها وجود داشت و متن اطلاعیه‌های قرائت شده در زمان وعده صادق از روزهای قبل آماده شده بود. قبل از شروع این عملیات هم رسانه ملی و رسانه‌های نقش آفرین را آگاه کردیم.
 
 وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی در موضوع وعده صادق یک اقدام بی‌نقص توسط سپاه بود، تصریح کرد: در جریان اطلاع‌رسانی از عملیات «وعده صادق» بسیار هوشمندانه و با زمان‌بندی دقیق و هماهنگی کامل عمل کردیم و این اقدام، جزء فعالیت‌های بی‌نقص ما در این زمینه بود و مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح ضمن نظارت در موضوعات نظامی و تاکتیکی وعده صادق بر روی مسئله اطلاع‌رسانی نیز نظارت جدی داشتند.
 
 سخنگوی سپاه عنوان کرد: دشمن نتوانست عظمت عملیات وعده صادق را زیر سؤال ببرد به گونه‌ای که غافلگیری هم در انجام این عملیات وجود نداشت و دشمن آمادگی صد در صدی در مقابل ما داشت.

 سردار شریف ادامه داد: زمانی که عملیات وعده صادق آغاز شد، رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ما ۹۹ درصد پهپادها را منهدم کردیم و به نحوی می‌خواست عملیات را در بعد روانی کوچک‌سازی کند اما ملت ایران آگاهانه می‌دانستند که اصل این خبر دروغ است.

 وی افزود: یک موج انتقام از رژیم صهیونیستی در سطح ملی برای این عملیات توسط آحاد مردم صورت گرفته بود و این اقدام بزرگ توسط نیروهای مسلح انجام شد.

 سخنگوی سپاه ادامه داد: رژیم صهیونیستی بسیار تشنه است تا منابع تاکتیک‌های این عملیات را بداند اما نیروهای مسلح ما آگاه نسبت به این موضوع مهم هستند.


 
 سردار شریف تصریح کرد: دشمن تلاش می‌کند پیشرفت‌های ما را نادیده بگیرد و لذا نباید ما خودمان کمک‌کننده به این امر دشمن باشیم.

 وی افزود: با صراحت می‌گویم که ما در ابتدای راه هستیم و نتوانستیم ذره‌ای از اقدامات بسیج را به مردم معرفی کنیم لذا باید این امر مهم را جدی بگیریم.

 سخنگوی سپاه گفت: باید چهره‌هایی همچون شهید سردار محمدرضا زاهدی را به عنوان الگو به مردم معرفی کنیم که چطور مخلصانه در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل مجاهدت می‌کرد.
 
 سردار شریف با بیان اینکه عملیات وعده صادق قدرت ایران را به جهانیان نشان داد، گفت: بعد از وعده صادق صدای وحدت جامعه ایرانی به گوش دشمن رسید و آن‌ها همواره به دنبال ضربه به این وحدت هستند اما ما نباید اجازه دهیم دشمن به اهداف خود برسد.

 در ادامه این همایش سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: باید روابط عمومی و رسانه‌ها در حوزه آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی و امیدآفرینی نقش داشته و در این امر مهم مجاهدت کنند. روابط عمومی بسیج و مجموعه‌های ذیل آن یک تفاوتی باید با سایرین داشته باشد و اگر این تفاوت وجود نداشته باشد نمی‌تواند رسالت خود را جامه عمل بپوشاند.

 رئیس سازمان بسیج مستضعفین تأکید کرد: بسیج با حضور مردم شکل می‌گیرد و بدون حضور مردم معنایی ندارد، در آستانه سالگرد عملیات بیت‌المقدس هستیم و حاضران در این عملیات شهادت می‌دهند که بسیج عامل موفقیت این امر بود.

 سردار سلیمانی با بیان اینکه حضور مردم عامل تحول و پیروزی در زمان دفاع مقدس است، بیان کرد: روابط عمومی بسیج باید به روابط عمومی مردمی تبدیل شود تا بتواند صدای همگان را در رسانه‌ها منعکس کند.

 وی تصریح کرد: باید یک رویکرد تحولی را آغاز کنیم و به رسانه مردمی تبدیل و مشکلات آن‌ها را منعکس کنیم.

 رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: حقایق بزرگی در دنیا جلوه‌گر شده است، یک زمانی که گفته می‌شد "بیداری اسلامی" برخی علامت سؤال قرار می‌دادند اما امروز این بیداری در جهان رخ داده است.

 سردار سلیمانی اظهار کرد: بیداری جهانی که امروز رخ داده مقطعی نبوده و ادامه دار است لذا ظرفیت رسانه‌ها برای انتقال فرهنگ مقاومت باید توسعه یابد.

 در ادامه همایش، سردار مجتبی باستان مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور نیز گفت: در عصر ارتباطات فناوری‌های جدید تأثیرگذار است.

 وی افزود: باید همواره ما به عنوان روابط عمومی‌ها راوی اول باشیم و در کمترین زمان مطالب مهم را بیان کنیم.

 مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور گفت: هر آن‌قدر دایره مخاطب بیشتر باشد مسئله جهاد تبیین مؤثرتر صورت خواهد پذیرفت لذا در حوزه رسانه گسترش مخاطب و کیفیت مطالب نیز از اولویت‌ها در امر اطلاع‌رسانی است.

 سردار باستان تأکید کرد: در غزه خبرنگار را شهید می‌کنند تا نتواند جنایت‌های صهیونیست‌ها را نشان دهد و غربی‌ها نیز از این اقدام جنایت‌کارانه پیروی می‌کنند.

 در انتهای این برنامه از فعالان استانی و کشوری برتر تقدیر به عمل آمد

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه