اخبار داغ

گزارش دانا از اختتامیه جام رسانه‌امید

 اختتامیه «جام رسانه‌امید» با حضور رسانه‌های داخلی و بین‌المللی برگزار شد

 اختتامیه «جام رسانه‌امید» با حضور رسانه‌های داخلی و بین‌المللی برگزار شد
 روز اول اختتامیه جام رسانه‌امید که رویدادی باهدف امید آفرینی و نشاط در کشور بود به همت بسیج رسانه در سالن همایش‌های دانشگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ رویداد جام امید رسانه با حضور رسانه‌های داخلی و بین‌المللی در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه انقلاب اسلامی صبح امروز کار خود را آغاز کرد. این رویداد در تاریخ ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه با هدف روایتگری صحیح و درست از پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشور در راستای امیدآفرینی و ایجاد نشاط در کشور بود.

گزارش تصویری/ اختتامیه جام رسانه امید

 گفتنی است داوری اختتامیه با استفاده از تیم‌های مجهز به هوش مصنوعی انجام خواهد شد و در پایان این رویداد از رسانه‌های برتر تجلیل خواهد شد.

 رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در ابتدای این برنامه اظهار کرد: جام رسانه‌امید باید به جریان رسانه‌امید تبدیل شود، جریان‌سازی درستی داشته باشید و به جبهه‌سازی جریان رسانه‌ای کشور کمک کنید.

 سردار زهرایی در رویداد جام رسانه‌امید اظهار کرد: ۸۰ سال حقیقتی به نام کودک کشی در غزه به وسیله امپراتوری رسانه‌ای غرب مخفی ماند. اما به وسیله عملیات طوفان‌الاقصی این حقیقت در جهان آشکار و باعث بیداری مردم و حکومت‌ها شد.

 وی در ادامه افزود: وعده صادق خیزش و جنبش دانشجویی را رقم زد و ما در سراسر دنیا حضور بسیج دانشجویی را در صحنه مشاهده کردیم.

 سردار زهرایی تصریح کرد: امید مانند چراغ است و هر جا که چراغی نباشد تاریکی و ناامیدی حکم فرما خواهد بود. اگر دنیا سرشار از انسان‌ها و خبرهای امید آفرین شود، ناامیدی در جهان جایی نخواهد داشت.

 رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در پایان خاطرنشان کرد: در زمان کرونا پیوندهای اجتماعی بین مردم کشور ما بیشتر شد و آن‌ها به داد یکدیگر رسیدند. با مدلی که بسیج پیاده کرد خدمت‌رسانی به مردم بهتر و سریع‌تر اتفاق افتاد.

 همچنین بچه‌های جهادی در زمان حوادث پای کار نظام و مردم بودند و آخر از همه از منطقه خدمت‌رسانی خارج شدند.

 سردار قاسم قریشی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بخشی از اظهاراتش با اشاره به تأثیرگذاری عملیات وعده صادق، اظهار کرد: به ویژه پس از عملیات وعده صادق اثبات شد جمهوری اسلامی در حمایت از مظلومان، آرمان‌هایش و مردمش با کسی شوخی ندارد و این نشان‌دهنده قدرت برجسته جمهوری اسلامی است که با این به‌اصطلاح قدرت‌های نظامی دنیا مقابله می‌کند.
 
 «وعده صادق» منجر به جنبش دانشجویی حمایت از فلسطین شد


 
 در ادامه این مراسم، سردار محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان این‌که «۸۰ سال حقیقت مسئله فلسطین برای جهانیان پنهان مانده بود؛ اما با طوفان الأقصی بیداری ملت‌ها رخ داد و همه از وضعیت فلسطین آگاه شدند»، اظهار کرد: اگر عملیات «طوفان الأقصی» بیداری جهان درباره مردم غزه را به همراه داشت، عملیات «وعده صادق» خیزش و جنبش دانشجویی را به دانشگاه‌های سراسر دنیا کشاند. امروز خیزشی در ملت‌ها رخ داده و حمایت از مردم غزه، آنان را به میدان آورده است.
 
 وی تأکید کرد: جریان رسانه‌ای باید پشتیبانی شود. امروز اهالی رسانه باید حماسه‌هایی که در فلسطین خلق می‌شود را با قدرت حمایت کنند و پوشش رسانه‌ای مطلوبی از آن ارائه دهند.
   
 ایران بزرگ‌ترین پالایشگاه تولید بنزین در جهان را دارد
 
 در این رویداد جمعی از مسئولان و مدیران مجموعه‌های اقتصادی کشور نیز حضور دارند، از جمله علیرضا جعفرپور مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس که در بخشی از اظهاراتش با اشاره به اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات کشور و بزرگ‌ترین تولیدکننده بنزین در جهان است، گفت: در حال حاضر از وابستگی به واردات بنزین بی‌نیاز شده‌ایم. پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس و ۴۰ درصد بنزین کشور را تولید می‌کند. همچنین در دو سال اخیر صادرات گاز مایع ما نسبت به گذشته حدود ۶. ۵ برابر شد.


 
  از واردکننده به صادرکننده فولاد تبدیل شدیم؛ فقط در ۲۰ سال
 
 همچنین علی‌محمدی مدیرعامل فولاد اکسین با اشاره به اینکه فولاد یک صنعت مادر محسوب می‌شود و از شاخص‌های توسعه‌یافتگی کشورها است، گفت: امروز به صادرکننده فولاد تبدیل شده‌ایم. از زمانی که به‌طورجدی وارد این صنعت شدیم موفقیت‌های خوبی در سایر عرصه‌ها نیز به دست آوردیم.
 
 وی یادآور شد: ما در دهه ۸۰ بعد از آمریکا بزرگ‌ترین واردکننده فولاد جهان بودیم. الان بعدت از دو دهه به دهمین کشور صادرکننده فولاد جهان تبدیل شده‌ایم.
 
  حدود ۸۰ درصد مردم موافق حمایت از مستضعفان جهان هستند

 در بخش دیگری از اختتامیه «جام رسانه‌امید» سیدمحمد هاشمی معاون وزیر ارشاد با اشاره به اینکه یکی از نکات مهم برای هر رسانه وحدت‌آفرینی است، افزود: در یک نظرسنجی از مردم سؤال شد آیا شما پیرو حمایت از مستضعفان جهان هستید که حدود ۸۰ درصد گفتند بله موافقیم. از آن‌ها سؤال شد آیا موافقید برای بهبود رابطه با آمریکا و غرب از توان موشکی خود دست بکشیم قریب ۶۵ درصد گفتند نه ما چنین چیزی نمی‌خواهیم. از مردم سؤال شده آیا آرمان‌های انقلاب اسلامی را به فرزندان خود منتقل می‌کنید بیش از ۶۰ درصد پاسخ‌ها آری بود.

 معاون حقوقی و امور مجلس وزیر فرهنگ، نتایج این پیمایش ملی در زمینه خانواده را بهجت برانگیزی برشمرد و بیان داشت: ممکن است سؤالات موردی پرسیده شده باشد و بعضاً نتایج قابل تأملی از حیث مطالعات اجتماعی برای همه ما داشته باشد، اما کلیت نتایج بخش خانواده نشان دهندهٔ این موضوع است که هنوز یکی از وجوه تمدنی و گفتمانی مردم ایران مسئله خانواده است. خانواده برای عموم مردم ایران از هر طبقه، قشر و رویکرد مختلف سیاسی مورد توجه، اهتمام و احترام است.
 
 جانشین وزیر فرهنگ مسئله منفعل‌نشدن یک رسانه متعهد در برابر مشهورات غلط را یک امر جدی و رسالت مهم و ملی عنوان کرد و تصریح کرد: در این صورت و با توجه، اهتمام و دلسوزی بیش از حد شما این امر مقدس یعنی جهاد، امید وامید آفرینی محقق خواهد شد.
 

 
 روایت سردار بلالی از جزئیات عملیات وعده صادق
 
 همچنین سردار علی بلالی مشاور عالی فرمانده هوافضای سپاه پاسداران با ارائه جزئیاتی از یادآور شد: ما موشک‌های فتاح، سجیل و خرمشهر داریم اما در «وعده صادق» از این‌ها استفاده نکردیم، بلکه موشک‌های نسل قدیم را برای این عملیات به کار گرفتیم و اراده خود برای بازدارندگی و جلوگیری از حمله دشمن به منافع خود نشان دادیم، 
 
 
  انقلاب اسلامی با مردم تعریف می‌شود


 
 در ادامه این رویداد، سردار حسین معروفی معاون هماهنگ‌کننده بسیج، امنیت ایران را مرهون هوشمندی و پیروی از ولی فقیه دانست و گفت: انقلاب اسلامی با مردم تعریف می‌شود. سپاه و بسیج مستضعفین برای خود یک سیاست جامع الاطراف تحت امر امام خویش دارد. سپاه و بسیج فدای مردم ایران، انقلاب اسلامی و فدای ولایت می‌شود. سپاه و بسیج در حوزه خدمات نرم‌افزاری و سخت افزای هیچ نگاه قومی، مذهبی و سیاسی ندارد. نگاه او جامع الاطراف، نگاه اهل بیت و نگاه دین است. خروجی سپاه و بسیج حاج قاسم سلیمانی، شهید زاهدی و شهیدان عزیزی مثل حججی هستند که همه آبروی خود را فدای ملت ایران کردند.

سخنگوی دولت: بعد از «وعده صادق» سپاهیان دروغین یزید که همیشه بنا بود در راه باشند تا به بهانه آن نرخ ارز بالا برود نابود شدند


علی بهادری جهرمی در اختتامیه «جام رسانه امید»: امروز بعد از عملیات «وعده صادق» دیگر آن سپاهیان دروغین یزید که همیشه بنا بود در راه باشند تا اثرگذاری بکنند، به بهانه آن نرخ ارز بالا برود، مشکل اقتصادی ایجاد شود، سرمایه‌گذاری فرار کند، در برابر مقاومت مذاکره انجام بشود و اقتدار دفاعی به جای اقتدارآفرینی محل مذاکره شود، امروز دیگر همه آن نقش بر آب شده است.

وی افزود: امروز در دنیای بعد از عملیات «وعده صادق» به سر می‌بریم. امروز دنیای ما دنیای بعد از عملیات جوانان فداکار فلسطینی است که ماهیت و حقیقت رژیم صهیونیستی را بر جهانیان آشکار کردند که آثار آن را امروز در دانشگاه‌های آمریکا و اروپا می‌بینیم هم دنیای پس از عملیات «وعده صادق» است که ماهیت و توان اقتدار دفاعی خودمان را تا ۲۰۰۰ کیلومتر بعد از مرز‌های مان می‌بینیم.

گزارش تصویری/ اختتامیه جام رسانه امید

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه