اخبار داغ

حضور حداکثری غیربومی‌ها این‌بار در پالایشگاه بید بلند ۲ بهبهان!

حضور حداکثری غیربومی‌ها این‌بار در پالایشگاه بید بلند ۲ بهبهان!
بعد از انتقادها از حضور حداکثری غیربومی‌ها در پتروشیمی و طرح‌های بزرگ صنعتی و کشاورزی خوزستان این بار خبرها حاکی از جذب حداکثری غیربومی‌ها در این پالایشگاه است، غیربومی‌هایی که متأسفانه سایه‌شان بر روی استان خوزستان مستدام است.
[

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رهیاب: «بیش از ۸۰ درصد نیروهایی که در پالایشگاه دوم بید بلند غیربومی هستند» این سخن نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی است دلیل بیکاری در صنعتی‌ترین استان کشور را توصیف می‌کند.

, شبکه اطلاع رسانی راه دانا, رهیاب,


خوزستان دارای ویژگی‌های خاصی است که کمتر استانی از کشور چنین ویژگی‌هایی موجود است از شرکت‌های بزرگ نفتی و پتروشیمی گرفته تا غول‌های بزرگ صنعتی و فولاد در خوزستان خودنمایی می‌کنند.

این استان در همه زمینه‌ها از رتبه بالا برخوردار است، منفی و مثبت هم ندارد، رتبه نخست غرق‌شدگی، رتبه دوم بیکاری، رتبه یک خرید گندم و... در این رابطه نظر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان هم شنیدنی است که می‌گوید خوزستان یکی از صنعتی‌ترین استان‌های کشور محسوب می‌شود اما نرخ بیکاری در این استان بسیار بالا و آن را این نظر در رتبه دوم کشور قرار داده است.

پالایشگاه گاز بید بلند در ۳۲ کیلومتری غرب بهبهان، ۱۸ کیلومتری شمال آغاجری و ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی میانکوه در استان خوزستان واقع‌شده است. طراحی این پالایشگاه ابتدا به‌منظور تصفیه گازهای ترش همراه میدان گازی آغاجری و صدور به خارج کشور صورت گرفته است. پالایشگاه بید بلند ۲ نیز پس از تکمیل پالایشگاه بید بلند ۱ در دست‌ساخت قرار گرفت

زمانی که پروژه گاز بید بلند ۲ در شهرستان بهبهان کلید خورد موجی از امید در بین جوانان جویای کار خوزستانی و به‌ویژه بهبهانی خروشیدن گرفت اما گویا ناامید شدن جوانان نسبت به اشتغال در خوزستان به یک سنت تبدیل‌شده است.

بعد از انتقادها از حضور حداکثری غیربومی‌ها در پتروشیمی و طرح‌های بزرگ صنعتی و کشاورزی خوزستان این بار خبرها حاکی از جذب حداکثری غیربومی‌ها در این پالایشگاه است، غیربومی‌هایی که متأسفانه سایه‌شان بر روی استان خوزستان مستدام است.
 

,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
, ,
,

حبیب اله کشت زر نماینده مردم بهبهان در مجلس دهم از روز افتتاح دفتر خود در این شهرستان نسبت به جذب حداکثری نیروهای غیربومی در پالایشگاه بید بلند انتقاد کرده و گفته بود: در بهبهان ۲۰ هزار نیروی باکیفیت و توانمند ولی بیکار داریم و جا برای استخدام افراد غیربومی وجود ندارد.

کشت زر اظهار کرده بود لازم است نامه‌نگاری‌هایی با بخش‌های مختلف مدیریتی شهرستان صورت گیرد تا هیچ نیرویی خارج از مصوبات شورای اشتغال شهرستان به‌کارگیری نشود.

همچنین روز گذشته نماینده مردم بهبهان در مجلس در نشست شورای برنامه‌ریزی استان که با حضور وزیر نفت برگزارشده بود اذعان کرد: در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد نیروهایی که در پالایشگاه دوم بید بلند جذب‌شده‌اند، غیربومی هستند که نه برای مردم و نه برای من پذیرفتنی نیست.

وی افزود: اگر روند به‌کارگیری نیروهای غیربومی در پالایشگاه دوم بید بلند استمرار یابد، بدون تعارف خواهان تعطیلی این پالایشگاه خواهم شد. باید فکری اساسی برای استفاده از نیروهای بومی شود.
 

,
,
,
,
,
,
,
,
, ,


چندی پیش نیز آیت‌الله حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان با انتقاد از حضور نیروهای غیربومی در استان گفته بود سیاست‌های غلط برخی وزارتخانه‌ها با استفاده از نیروهای غیربومی عامل بالا رفتن نرخ بیکاری در خوزستان است.

درهرحال بیکاری معضل امروز جوانان خوزستانی است و آنچه در این میان قوز بالا قوز این معضل و موجب رنجش جوانان استان شده، استخدام غیربومی‌ها در شرکت‌ها و صنایع بزرگ خوزستان است لذا انتظار می‌رود که نمایندگان منتخب مردم در مجلس دهم با کمک مدیران استانی حقوق ازدست‌رفته جوانان خوزستانی را احیا کنند.

,
,
,
]
  • برچسب ها
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه