شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:07 منتشر شده در مورخ: 1400/03/25 شناسه خبر: 1743330

استقبال اهالی بورس نسبت به حضور سید ابراهیم رئیسی/ اختصاص وقت قابل توجه برای نشستن پای صحبت‌های سهامداران زیان دیده

استقبال اهالی بورس نسبت به حضور سید ابراهیم رئیسی/ اختصاص وقت قابل توجه برای نشستن پای صحبت‌های سهامداران زیان دیده
بازار سرمایه امروز در حالی کار خود را آغاز کرد که شروعی مثبت و جو متعادلی در بازار حاکم بود و به محض ورود سید ابراهیم رییسی به عنوان کاندیدای شاخص ریاست جمهوری و رییس فعلی قوه قضاییه که اولین رئیس قوه قضائیه ای بود که در تالار بورس حاضر شده و پای درد دل سهامداران نشست، شاخص بازار سهام بیش از ۴۰۰۰ واحد مثبت شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ واکنش اهالی کف بازار و سهامداران به حضور سید ابراهیم رئیسی مثبت بود به ویژه آن که او با اختصاص وقت قابل توجهی پای صحبت های سهامداران زیان دیده نشست و راهکارهای بهبود بازار سهام را بررسی کرد.

اما در ادامه ورود بداخلاقانه و تخریبی دولت طی هفته‌های اخیر با رسانه ای شدن حضور رئیسی در تالار اصلی بورس تهران با فشارهای خاص از سمت حقوقی های دولتی به صورت غیرعادی شاهد حاکم شدن فشار فروش بر بازار بودیم، به طوری که شاخص بورس تهران ۲۰۰۰ واحد از رشد خود را از دست داد و جو منفی بر بازار سهام حاکم شد.

 

اگر دقت کنیم تایم زمانی ۱۰:۴۰ دقیقه به بعد شاهد فشار فروش در بازر بودیم، تایمی که بعد از رسانه‌ای شدن حضور سید ابراهیم رییسی در تالار بورس تهران بود، شاخص بورس قبل از این رویداد بیش از ۴۰۰۰ واحد رشد داشت، لکن با بداخلاقی حقوقی‌ها ۲۰۰۰ واحد از رشد خود را از دست داد.

این امر در سابقه روزانه شاخص نیز مشخص است؛ در تایم زمانی که رییسی در تالار حضور داشت به یک باره فشار عرضه‌ها افزایش یافت و روند سهم‌ها منفی شد و شاخص رشد خود و روند صعودی و متعادلی خود را از دست داد.

نکته جالب تر اینجاست که بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را سهام بزرگی بر دوش کشیده که عمدتا دارای حقوقی‌های دولتی می‌باشند. بدین ترتیب این روند امروز که اکثر فعالان بازار هم به خوبی آن را درک کردند و به رنج منفی یکباره بازار و کشیدن فرش قرمز تالار بورس از زیر پای رییسی تعبیر شده است، را می توان به عنوان آخرین ضربه دولتی‌ها به بازار و سهامداران ارزیابی کرد. در نهایت گارد اهالی بورس نسبت به حضور سید ابراهیم رئیسی مثبت و این حضور برای آن ها دلگرم کننده بود.

 
انتهای پیام
https://dana.ir/news/1743330.html/share
ارسال نظر
نظرات