شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 21:00 منتشر شده در مورخ: 1401/02/09 شناسه خبر: 1835450
امام جمعه ایلام در خطبه های نماز جمعه:

رویای صهیونیست ها برای قدس محکوم به نابودی است

رویای صهیونیست ها برای قدس محکوم به نابودی است
امام جمعه ایلام در خطبه های نماز جمعه گفت: رویای صهیونیست ها برای قدس محکوم به نابودی استو این رژیم هر روز بیشتر به نابودی نزدیک می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ایلام بیدار ، حجت الاسلام والمسلمین “اله نور کریمی تبار”، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام  در خطبه های نماز جمعه  ایلام اظهار داشت: اسرائیل که روزگاری خود را یکی از قدرت های برتر جهان می دانست و در جنگ معروف ۶ روزه اعراب را شکست داده و به پای میز مذاکره کشانده بود، امروز همینه و قدرت پوشالیش با همین تدبیر داهیانه امام خمینی (ره) در هم شکسته است.

وی با بیان اینکه روز جهانی قدس، روز نمایش اتحاد و همبستگی مسلمانان و تمام آزادی خواهان عالم است، افزود: بیت المقدس به عنوان اولین قبله مسلمانان و محل معراج پیامبر اکرم(ص) مورد احترام تمام پیامبران و ادیان الهی، به عنوان نقطه محوری جهان اسلام است که اشغالگران صیونیستی ظالمانه آن را اشغال کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار یادآور شد: حضور پرشور و گسترده مردم انقلابی و ولایی ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس امروز در شرایط حساس کنونی نشانه بیعت مجدد آنها با آرمان های نظام و حمایت قاطع آنها از مقام معظم رهبری و مردم مظلوم فلسطین است.

وی ادامه داد: امام راحل در شرایطی پرچم مبارزه با اسرائیل را برافراشت که انقلاب ایران نوپا و تازه بود اما به عنوان حامی اصلی و واقعی مردم فلسطین خود را به جهانیان و جبهه استکبار شناساند و در زمان جنگ تحمیلی و راهپیمایی های روز قدس مردم بی دفاع بارها مورد حمله هواپیماهای صدامیان و حزب بعث قرار گرفتند و تعداد زیادی از آنها نیز به شهادت رسیدند.

خطیب نماز جمعه ایلام اضافه کرد: مردم لبنان و فلسطین سالیان دراز با سنگ و فلاخن به جنگ تجهیزات نظامی اسرائیل رفتند اما اکنون در سال های اخیر و با تاسی از دستاوردهای انقلاب اسلامی به قدرت ساخت سلاح های مدرن نظامی چون موشک و پهباد رسیده اند و اسرائیل را زمینگیر کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار یادآور شد: مقاومت مردم فلسطین و لبنان و نیروهای محور مقاومت باعث شد طرح نیل تا فرات اسرائیل و حامیانش به یک رویای دست ناپذیر تبدیل شود و این محور ورق را به نفع جهان اسلام تغییر داده است.

وی با بیان اینکه نابودی اسرائیل و خروج کامل آنها از منطقه و قاره آسیا خون بهای شهید قاسم سلیمانی و یارانش است، ادامه داد: آزادسازی قدس شریف نزدیک است و شکست های پی در پی اسرائیل و آمریکا در منطقه این مدعا را اثبات می کند.

وی در ادامه به هفته کارگر و معلم اشاره کرد و افزود: کارگر در مبانی اسلامی جایگاهی والا دارد و احادیث متعددی در خصوص پرداخت به موقع حقوق کارگران روایت شده و بوسه پیامبر بر دست کارگر معرف اهمیت جایگاه این قشر است، اما امروزه شاهد تنگی معیشت، عدم تضمین شغلی و تاخیر در پرداخت حقوق کارکران هستیم که باید مسوولان و قانون گذاران برای این نقیصه ها چاره اندیشی کنند.

وی ضمن ادای احترام به شهید استاد مطهری، در مورد مقام معلم نیز تاکید کرد: جایگاه رفیع معلم با توجه به رسالت خطیری که دارد با هیچ رقم مادی و هیچ شغلی قابل قیاس نیست و نباید تنگناهای معیشتی بر عملکرد معلمان به عنوان قشر آینده ساز کشور تاثیر بگذارد.

 

انتهای پیام/ر

https://dana.ir/news/1835450.html/share
ارسال نظر
نظرات