شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 15:32 منتشر شده در مورخ: 1401/03/22 شناسه خبر: 1855385
علمای اهل سنت استان بوشهر:

ساخت فیلم عنکبوت مقدس را به شدت محکوم می‌کنیم/ عنکبوت مقدس؛ دسیسه استکبار جهانی و رژیم پلید صهیونیستی برای اسلام‌ستیزی

ساخت فیلم عنکبوت مقدس را به شدت محکوم می‌کنیم/ عنکبوت مقدس؛ دسیسه استکبار جهانی و رژیم پلید صهیونیستی برای اسلام‌ستیزی
توهین به رسول اکرم(ص) و ائمه(ع) ایجاد یک جنگ روانی تبلیغی بر ضد اسلام و مسلمین است و ساخت فیلم موهن عنکبوت مقدس، که در آن به امام رضا(ع) توهین شده بود با محکومیت شدید علمای اهل سنت استان بوشهر همراه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ شیخ اسماعیل خمیسی امام جماعت مسجد علی بن ابیطالب روستای بنود در این خصوص اظهار کرد: مگر نه این است که همواره در جوامع بشری جنگ و صلح، مشکلات مالی و اقتصادی و مسائل فرهنگی و ضد فرهنگی وجود دارد، و کیان جامعه ها از این راه تهدید می شود.

خمیسی افزود: پیامبر (ص) و ائمه (ع) باید مردم را به میدان‌های جنگ اعزام کنند و در مواردی از ایشان بخواهند از آنچه دارن ایثارگرانه بگذرند و در جامعه توازن و تعادل مالی و اقتصادی برقرار نمایند برای مردم نیازمند حداقل زندگی و معیشت را فراهم سازند.

امام جماعت مسجد علی بن ابیطالب روستای بنود بیان کرد: اگر وی چنین نفوذ کلمه و قداست و مقامی نداشته باشد چگونه چنین فرمانهائی صادر می‌کند؟

وی عنوان کرد: پیامبر (ص) با این شخصیت محبوب و مقبول مدینه فاضله را در یثرب بنا نهاد و مشرکان میخواستند با استهزاء و مسخره، شخصیت او را خرد کنند و بعد کوشیدند شخص او را بردارند.

خمیسی عنوان کرد: همه این نقشه ها در قرآن آمده خداوند کیفیت خنثی نمودن آنها را ذکر فرموده و به پیامبرش(ص)  تسلِّی داده که درباره استهزاء کنندگان و مسخرگی مشرکان بی اعتنائی پیش گیرد: (فَاصدَع بِمَا تُومَر و اَعرِض عَنِ المُشرِکِینَ اِنَّا کَفَینَاکَ المُستَهزِئین)، پس تو  به صدای بلند آنچه ماموری به خلق برسان و از مشرکان روی بگردان همانا ما تو را از شرّّّ  تمسخر و استهزاءکنندگان محفوظ می داریم.

امام جماعت مسجد علی بن ابیطالب روستای بنود گفت: اینجانب توهین به پیامبر اکرم (ص) و همسرشان حضرت عایشه (ع) و اهل بیت و مقدسات اسلامی و ساخت فیلم  عنکبوت مقدس را به شدت محکوم می نمایم.

 یریدون لیطفئو نور الله بافواههم والله متم نوره ولو کره الکافرون

شیخ خلیل و افرا شیخ محمد جمالی؛ هیأت افتا و شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر در خصوص سااخت فیلم موهن عنکبوت مقدس عنوان کردند: حرکت رذیلانه وضد انسانی و ضد اخلاقی اهانت به ساحت مقدس پیامبر عظیم الشان اسلام و توهین به مقدسات مسلمین فضای منفوری را ایجاد کرد وهر صاحب دردی را بر اون می‌دارد تا به روشنگری پرداخته واین اقدامات اهانت آمیز ضد اسلام ومسلمین اهانت به پیامبر را محکوم کند اهانت به پیامبر صلی الله علیه وسلم این عصاره ی اخلاق،خوبی ها وفضائل، اهانت به همه ارزش های انسانی و اخلاقی و همه ی انبیاء کرام علیه السلام و انسان های پاک است این اهانت برنامه ریزی شده در راستای پروژه ی اسلام هراسی و ارائه چهره ی غیر واقعی از اسلام رحمانیست.

شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر بیان کرد: نام مبارک پیامبر صلی الله علیه وسلم ودینش امروز در دنیا جذابترین وپر آوازه ترین نام بوده هروز بر میزان ارادتمندان و علاقه مندان حضرتش افزوده می شود اقدام موهن در اهانت به مقام شامخ رسول اکرم صلی الله علیه وسلم موجب تالم بسیار گردید آنها طبق نص صریح قرآن خدا میفرماید:(قد بدت البغضاء من افواههم وما تخفی صدورهم اکبر...)آیه ۱۱۸ سوره آل عمران. دشمنان اسلام آنچه از دشمنی را که در سینه های خود مخفی کرده اند به مراتب بیشتر است از آنچه که از  دهان هایشان بیرون می آورند دشمنان اسلام در دروغگویی و نفاق و جنایت در اقصی نقاط دنیا از یکدیگر سبقت گرفته اند.

همچنین آنها عنوان کردند: ما شورای افتا و شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر ضمن محکوم کردن این اعمال زشت و ضد اسلام ومسلمین از مسئولین محترم کشورهای اسلامی و بویژه مسئولین محترم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقاضا داریم تا نسبت به این موضوع واکنشی شایسته وبه هنگام نشان دهند،همچنان که مواضع آنان تا کنون نیز همینطور بوده است و این امر جای تقدیر و تشکر دارد در خاتمه ضمن تعظیم وادای احترام به ساحت پیامبر صلی الله علیه وسلم از همه ای مسلمانان و آزادگان جهان میخواهیم تا با وحدت حول محور ساحت گرانقدر پیامبر اعظم اجازه ی نفوذ و رسوخ دشمنان قسم خورده ی اسلام و مسلمین به صفوف آهنین امت اسلام را ندهند.

ساخت فیلم عنکبوت مقدس دسیسه ونقشه اسلام ستیزانه استکبارجهانی ورژیم پلیدصهیونیستی است

شیخ جاسم خمیسی امام جمعه روستای بنود در این باره اظهار کرد: خداوند می فرماید: (و ما ارسلناک الارحمة للعالمین)، (ای رسول)ماتورانفرستادیم مگررحمت برای اهل عالم باشی.

خمیسی تاکید کرد: پیامبراسلام صلی الله علیه وآله وسلم برای همه انسانهادرهمه ی اعصاروتمامی مکانهارحمت است ونیازی به پیامبردیگری نیست.نام مبارک محمد(ص)امروزدردنیا جذاب ترین وپرآوازه ترین نام بوده وهرروزبرمیزان ارادتمندان وعلاقمندان آن حضرت افزوده می شود.

امام جمعه روستای بنود بیان کرد: اهانت وجسارت وقیحانه سخنگوی حزب افراط گرای حاکم هندعلیه رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم وهمسرمطهرشان رضی الله عنهاجنگ علیه همه مسلمانان جهان است.

وی ابراز کرد: پیامبرکسی بودکه بااخلاق حسنه اش توانست انسان هاراجذب اسلام کندوخلق محمدی اش ازصدراسلام تاکنون زبانزد دوست ودشمن بوده است.وچنین اهانت هایی برخلاف باوراسلام ستیزان موجب بیداری ووحدت بیشترجوامع انسانی واسلامی شده وچیزی ازارزشهای آن پیامبرعظیم الشان نمی کاهد.

خمیسی گفت: لذااینجانب مخالف هرگونه هتک حرمت به نمادها وشخصیت های دینی هستم .اهانت به نبی مکرم اسلام وهمسرایشان واهل بیت  ومقدسات مسلمانان درسرتاسرجهان اسلام وساخت فیلم عنکبوت مقدس راکه ازدسیسه هاونقشه های اسلام ستیزانه استکبارجهانی ورژیم پلیدصهیونیستی محکوم وازتمام علماء واندیشمندان  درجهان اسلام خواستاریم تابابدرفتاری صورت گرفته علیه مسلمانان موضع گرفته ومانع ازاستمراراین رونددرجهان اسلام شوند.

انتهای پیام/

https://dana.ir/news/1855385.html/share
ارسال نظر
نظرات