شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 19:15 منتشر شده در مورخ: 1401/04/10 شناسه خبر: 1880023
استاندار تهران:

باید درب اتاق فرمانداران و مدیران به روی مردم باز باشد/ تحت فشار هیچ فرد و گروهی فرماندار را تغییر نمی‌دهیم

باید درب اتاق فرمانداران و مدیران به روی مردم باز باشد/ تحت فشار هیچ فرد و گروهی فرماندار را تغییر نمی‌دهیم
استاندار تهران با اشاره به لزوم باز بودن درب اتاق فرمانداران و مدیران به روی مردم و پیگیری به لحظه مشکلات آن‌ها، گفت: تغییر فرماندار فیروزکوه بر مبنای مصلحت شهرستان بوده و تحت فشار هیچ فرد و گروهی این اقدام انجام نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مراسم تکریم و معارفه فرماندار شهرستان فیروزکوه با حضور منصوری استاندار تهران، جوهری معاون سیاسی و اجتماعی استانداری ،امام جمعه شهرستان فیروزکوه، نماینده مردم فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، دیگر مسؤولان و جمعی از مردم در محل مصلای نماز جمعه شهرستان فیروزکوه برگزار شد.

محسن منصوری استاندار تهران در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه ضمن تبریک اول ذی الحجه و سالروز پیوند آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) ضمن تشکر از زحمات فرماندار قبلی و تبریک به فرماندار جدید این شهرستان اظهار داشت: فرماندار جدید از افراد بومی شهرستان، مومن، انقلابی، جوان و پر انرژی و با تجربه در حوزه مدیریتی هستند، از این‌رو توقع داریم که به طور مستمر پیگیر مشکلات مردم باشند.

وی ادامه داد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، باید اداره امور به جوانان واگذار شود تا برای انقلاب کادرسازی صورت گیرد، بنابراین باید بدنه بخشداران و فرمانداران از افراد جوان باشند تا حداقل دو دهه از این تجربه استفاده کنند.

استاندار تهران با اشاره به لزوم کار صادقانه، خالصانه، مومنانه و استفاده از ظرفیت مردم در مورد انتخاب نماز جمعه به عنوان محل برگزاری تکریم و معارفه تاکید کرد: روز جمعه برای مسئولین روز تعطیل نیست بلکه روز کار است، محل نماز جمعه به جهت تاکید بر حفظ مناسبات سیاسی و اجتماعی در ارکان حاکمیت و اینکه مرکز حکومت جمهوری اسلامی باید در مسجد و نماز جمعه باشد، برای مراسم انتخاب شده، و حضور در بین مردم را انتخاب کردیم چون معتقدیم تمام حاکمیت متعلق به مردم است.

منصوری گفت: دولت سیزدهم مفتخر به عنوان دولت مردمی است، این سیاست گذاری یک رویه است و باید درب اتاق فرمانداران و مدیران به روی مردم باز باشد، باید به لحظه مشکلات مردم پیگیری شود.

وی افزود: مدارا، ملاطفت با مردم، مردم‌داری و حضور در میان مردم نیز حائز اهمیت است و به افزایش سرمایه اجتماعی نظام کمک می کند، همچنین باید پیگیر جدی مسائل و مشکلات مردم باشیم و با اخلاص این کار را دنبال کنیم.

استاندار تهران با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد خدمت به مردم افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری برای خدمت باید مسیر، مسئله و ظرفیت ها شناخته شده و انتخاب راه حل درست بر مبنای شناخت ظرفیت ها باشد، از این رو باید برنامه ریزی دقیق داشته باشیم و اولویت ها مشخص شود.

وی با اشاره به لزوم اتمام پروژه های نیمه تمام تاکید کرد: نهضت اتمام پروژه‌های نیمه تمام طبق تاکید رئیس جمهور به پیش می رود و در این مسیر اصلی ترین ظرفیت، مردم هستند و باید به معنای واقعی مردم در اداره امور کشور دخیل شوند.

استاندار تهران تصریح کرد: هدف گذاری مقام معظم رهبری، تمدن سازی است در این مسیر خودسازی و جامعه سازی نیاز است و در مسائل مدیریتی و اجرایی عدالت اجرا شود، همچنین با وحدت و همدلی مسئولان و مردم کارها به پیش می‌رود.

استاندار تهران خاطرنشان‌کرد: کارها باید شبانه روزی پیگیری شود و فرماندار نظارت به مجموعه ادارات و دستگاه‌ها داشته باشد و در پیگیری‌ها نباید بر سر حفظ حقوق بیت المال مماشات کرد.

منصوری تاکید کرد: مصوبه دولت در مورد استقرار صنایع استان با پیگیری به سرانجام رسید، تامین زمین برای ایجاد مسجد و حوزه علمیه در شهرستان ضروری است.

وی سپس اظهار داشت: باید امید را در دل مردم ایجاد کرد، اکنون ما مسئول هستیم و باید مشکلات را پیگیری کرد.

وی همچنین تصریح کرد: در هدفمندسازی یارانه‌ها به مردم سخت گذشت، اما مردم همراهی و صبوری لازم را داشتند و سعی می کنیم که از سرمایه اجتماعی هزینه نکنیم.

منصوری در مورد تغییر و تحول فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به مصلحت شهرستان این امر را تصمیم مدیریتی برشمرد و اینکه تحت فشار هیچ گروه و فردی این کار صورت نگرفته، بلکه بر مبنای مصلحت شهرستان این اقدام انجام شده است.

انتهای پیام/

https://dana.ir/news/1880023.html/share
ارسال نظر
نظرات