شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 13:17 منتشر شده در مورخ: 1401/05/01 شناسه خبر: 1884915
شمارش معکوس پایان تاج در فوتبال؟!

چالش اساسی کمیته بدوی انتخابات با سلب حق رأی از ۳ عضو/ شکایت داوطلب ریاست فدراسیون فوتبال به کمیته اخلاق!

چالش اساسی کمیته بدوی انتخابات با سلب حق رأی از ۳ عضو/ شکایت داوطلب ریاست فدراسیون فوتبال به کمیته اخلاق!
در ساعات منتهی به اعلام نتیجه نهایی تأیید صلاحیت کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال، کمیته بدوی وارد چالشی اساسی شده.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانا؛ در حالی که این روزها بیش‌ترین حواشی و اخبار مربوط به انتخابات ریاست و پست‌های نایب‌رئیسی فدراسیون فوتبال از کانال کمیته بدوی خارج شده و مهم‌ترین اخبار پیرامون کارزار انتخاباتی به نوعی به این کمیته ارتباط داشته، باز هم اتفاقاتی جدید از این عنصو تصمیم‌گیرنده به گوش رسیده.

ساعات داغ کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال برای یک تصمیم سرنوشت‌ساز اکنون به دقایق پایانی‌اش رسیده اما مسئله تضاد منافع و دو شغله بودن ۲ تن از اعضای این کمیته به همین جا منتهی نشده و استعلام‌ها نشان داده که رئیس این کمیته هم در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مشغول به کار است که همین موضوع طبق اساس‌نامه فدراسیون موجب سلب حق رأی از وی می‌شود.

بعداز حذف گردانی بدلیل سابقه همکاری با سازمان لیگ و شاه کرمی که به دلیل مسوولیت در وزارت نفت کنار رفت، حالا خبر رسیده که علی فلاحتی شهاب‌الدینی رئیس این کمیته عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی هم محسوب می‌شود. حالا تنها حبیب‌الله حبیبی، عضو حقوق‌دان این کمیته و سیاری امینی عضو علی‌البدل باقی می‌مانند که فاقد مشکلات قانونی برای حضور و تصمیم گیری در کمیته هستند.

نکته جالب توجه در این بین، آن است که هر ۳ عضو حامی عدم اخذ استعلام از فدراسیون بین‌المللی فوتبال درباره موضوع محدودیت حضور مهدی تاج در انتخابات آتی، اکنون از نظر قانونی حق رأی نخواهند داشت و هرگونه دخالت و اعمال نظر آن‌ها به طور قطع فوتبال ایران را به مسیرهای سخت راهی خواهد ساخت.

از یک سوی دیگر هم شکایتی علیه اعضای این کمیته خبرساز و پرحاشیه از سوی امیررضا واعظ‌آشتیانی و صادق رئیسی‌کیا، ۲ تن از داوطلبان حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال به کمیته اخلاق فدراسیون تسلیم شده که علت آن هم زیرسؤال بردن اصل بی‌طرفی کمیته بدوی پس از مصاحبه رئیس این کمیته به نفع یکی از نامزدها عنوان شده.

در شکایت صورت گرفته، درخواست تغییر رئیس کمیته بدوی و همچنین کنار گذاشتن اعضای دولتی این کمیته به ثبت رسیده که امروز پس از ثبت در سامانه کمیته اخلاق، رونوشت آن به سیدمیرشاد ماجدی، سرپرست ریاست و حسن کامرانی‌فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال نیز ارسال شده.

گفتنی است که درباره پرونده مهدی تاج، بند ۳ ماده ۳۳ اساسنامه فدراسیون فوتبال صراحتاً تأکید دارد که هیچ فردی نمی‌تواند بیشتر از ۳ دوره عضو هیات رئیسه یا رئیس باشد و همچنان این موضوع در کمیته بدوی و محافل فوتبالی، مورد اختلاف بوده. تاج تنها نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال است که تاکنون سابقه ۳ دوره عضویت در هیات رئیسه را داشته که ۲ دوره نایب رئیس علی کفاشیان بوده و یک دوره هم خودش به ریاست فدراسیون فوتبال رسیده. از همین روست که زمزمه رد صلاحیت تاج در راهروهای فدراسیون بیش از همیشه به گوش می‌رسد و حتی اعلام رسمی آن هم طی ساعات آتی، اصلا بعید نیست.

انتهای پیام/

https://dana.ir/news/1884915.html/share
ارسال نظر
نظرات