شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 04:25 منتشر شده در مورخ: 1401/05/02 شناسه خبر: 1885013
قانونگذار روسی:

پایگاه‌های نظامی نزدیک بندر اودسا بمباران شدند

پایگاه‌های نظامی نزدیک بندر اودسا بمباران شدند
یک قانونگذار روسی در پارلمان این کشور (دوما) با تایید حمله هوایی به حومه بندر اودسا، اما تاکید کرد که پایگاه‌های نظامی اوکراینی در نزدیکی این بندر بمباران شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بعد از انتشار گزارش‌هایی از حمله هوایی روسیه به بندر اودسا در جنوب اوکراین و تکذیب دست‌داشتن مسکو در این حادثه توسط وزیر دفاع ترکیه، یک مقام روس این حمله را تایید کرد.

«یِوگِنی پوپوف» عضو دومای دولتی فدراسیون روسیه به شبکه «الجزیره» خبر داد که نیروهای توپخانه‌ای این کشور پایگاه‌های نظامی اوکراین نزدیک بندر اودسا را ​​بمباران کردند.

پوپوف ضمن تاکید بر اینکه فقط زیرساخت‌های نظامی اطراف بندر اودسا بمباران شدند، گفت: «پس از بمباران بندر اودسا توسط روسیه، هیچ کشتی حامل غلات یا تأسیسات غیرنظامی آسیب ندیدند».

طبق این گزارش، وی با بیان یانکه مسکو مانع خروج غلات و مواد غذایی اوکراین از بندر اودسا نمی‌شود، افزود: «مسکو تمام مفاد قرارداد استانبول در مورد غلات را اجرا می‌کند».

روز شنبه منابع محلی از حمله موشکی به بندر اودسا واقع در مجاورت دریای سیاه و دو زیرساخت‌ ترابری در این شهر خبر دادند. 

فرماندهی جنوبی اوکراین بدون اشاره به خسارات یا کشته‌های این حمله اعلام کرد دو موشک به زیرساخت‌های بندر اودسا برخورد کرده و دفاع هوایی اوکراین دو موشک دیگر را سرنگون کردند.

مقام‌های اوکراینی، مدعی هستند که روسیه پشت حمله به شهر بندری اودسا است. سخنگوی وزارت امور خارجه اوکراین در واکنش به تداوم حملات روسیه، آن را به «تف کردن» رئیس جمهور روسیه به صورت دبیرکل سازمان ملل و رئیس جمهور ترکیه تشبیه کرد.

با این حال، «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه گفت که مسکو به آنکارا خبر داده که این کشور هیچ ارتباطی با بمباران شهر بندری اودسای اوکراین ندارد. 

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/news/1885013.html/share
ارسال نظر
نظرات