شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 14:03 منتشر شده در مورخ: 1401/05/17 شناسه خبر: 1888571

استقبال دبیرکل سازمان ملل از آتش‌بس در غزه

استقبال دبیرکل سازمان ملل از آتش‌بس در غزه
دبیرکل سازمان ملل از اعلام آتش‌بس میان جنبش جهاد اسلامی و رژیم صهیونیستی استقبال و به خانواده‌های جان باختگان تسلیت گفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه از آتش‌بس میان رژیم صهیونیستی و جنبش «جهاد اسلامی» استقبال کرد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، گوترش ضمن استقبال از این آتش‌بس، از تلاش‌های مصر و همکاری نزدیک با سازمان ملل جهت بازگرداندن آرامش به نوار غزه تشکر کرد.

دبیرکل سازمان ملل ضمن اعلام تسلیت و ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان و شهدای این درگیری‌ها از جمله کودکان فلسطینی، از دو طرف درخواست کرد به آتش‌بس پایبند باشند.

گوترش در این بیانیه تأکید کرد که سازمان ملل همچنان به حصول راه حل دو دولتی برای حل اختلافات میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها متعهد است.

یکشنبه شب نیز «جو بایدن» در بیانیه‌ای ضمن استقبال از این آتش‌بس، از طرف‌های درگیری درخواست کرد به آن پایبند بمانند و در خصوص جان باختن غیرنظامیان در غزه نیز به ابراز تأسف اکتفا کرد.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی، عصر روز جمعه، مناطقی را در نوار غزه هدف حمله قرار دادند که این اقدام با پاسخ گروه‌های مقاومت در نوار غزه همراه شد.

پس از تشدید حملات موشکی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، «یائیر لاپید» نخست‌وزیر موقت رژیم صهیونیستی، دیشب، در دیدار با مقامات شهرک‌های صهیونیستی اطراف باریکه غزه مدعی شد که اهداف صهیونیست‌ها از تجاوز به غزه محقق شده است و تداوم عملیات دیگر سودی ندارد.

این ادعا در حالی مطرح شد که «احسان عطایا» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان خبر داد: «وساطت‌هایی که در حال انجام است، برای نجات رژیم صهیونیستی است؛ ولی ما هیچ وساطتی را که بر حق ما در دفاع از ملت خود تأکید نداشته باشد، قبول نداریم.»

در نهایت با میانجیگری مصر، منابع خبری یکشنبه شب گزارش دادند که آتش‌بس با قبول کامل شروط جنبش جهاد اسلامی مورد موافقت قرار گرفته است.

لحظاتی بعد، «محمد الهندی» رئیس اداره سیاسی جنبش جهاد اسلامی رسما حصول آتش‌بس را تأیید و اعلام کرد توافقی در خصوص طرح مصر برای برقراری آتش‌بس حاصل شده است.

 

https://dana.ir/news/1888571.html/share
ارسال نظر
نظرات