شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:28 منتشر شده در مورخ: 1401/05/18 شناسه خبر: 1888778

کاهش قیمت نفت با افزایش احتمال توافق در وین

کاهش قیمت نفت با افزایش احتمال توافق در وین
با افزایش احتمال توافق احیای برجام در وین و رشد صادرات نفت ایران، قیمت نفت در بازارهای جهانی با کاهش همراه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی با کاهش همراه شد. کاهش قیمتی که بعد از نشست اوپک پلاس در هفته گذشته و با تصمیم برای افزایش ۱۰۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت آغاز شده بود. 

با این حال، ادامه مذاکرات در وین برای احیای برجام و افزایش احتمال رسیدن به توافق در روزهای آینده بر این افت قیمت موثر بود. 

با احیای برجام، تولید و صادرات نفت ایران به میزان پیش از تحریم‌ها باز می‌گردد. صادراتی که بخشی از کمبود عرضه در بازارها را جبران خواهد کرد و بر قیمت‌ها اثرگذار است. 

اتحادیه اروپا اواخر روز دوشنبه متن «نهایی» احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ایران را ارائه کرد و در انتظار تأیید آن از سوی تهران و واشینگتن است. یک مقام بلندپایه اتحادیه اروپا گفت که انتظار می‌رود تصمیم نهایی درباره این پیشنهاد ظرف چند هفته مشخص شود.

ایران پیش از این نیز ثابت کرده که در صورت برداشت‌شدن تحریم‌ها، به سرعت می‌تواند سهم خود را از بازارهای جهانی نفت پس بگیرد. 

این موضوع باعث شد تا معاملات امروز نفت با افت همراه باشد. قیمت نفت برنت با بیش از یک درصد کاهش به ۹۵ دلار و ۶۲ سنت در هر بشکه رسید. 

نفت شاخص آمریکا نیز بیش از یک درصد از ارزش خود را از دست داد و زیر ۹۰ دلار در هر بشکه قیمت خورد. نفت شاخص آمریکا در این ساعت ۸۹ دلار و ۷۳ سنت معامله می‌شود.

https://dana.ir/news/1888778.html/share
ارسال نظر
نظرات