شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 12:50 منتشر شده در مورخ: 1401/05/20 شناسه خبر: 1889206
مجمع کمیته ملی المپیک حتماً برگزار می‌شود؛

سعیدی: انتخابات کمیته ملی المپیک مهندسی‌شده نیست/ ثبت‌نام صالحی‌امیری برای ریاست مجدد؟ از خودش بپرسید!

سعیدی: انتخابات کمیته ملی المپیک مهندسی‌شده نیست/ ثبت‌نام صالحی‌امیری برای ریاست مجدد؟ از خودش بپرسید!
دبیرکل کمیته ملی المپیک و سرپرست آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک گفت: قطعا مجمع کمیته در تاریخ تعیین شده برگزار می‌شود. و اگر اکثریت المپیکی‌ها حضور داشته باشند، انتخابات برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانا؛ کیکاووس سعیدی، دبیرکل کمیته ملی المپیک و سرپرست آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست و نایب‌رئیسی کمیته اظهار داشت: ورزش را از نوجوانی شروع کردم و سال‌ها آن را به صورت حرفه‌ای ادامه دادم و به مدارج بالا رسیدم. در عرصه‌های مختلف اجرایی ورزش به عنوان مدیر خدمت کردم. در جامعه ورزش به عنوان یک چهره ورزشی شناخته می‌شوم و افتخار می‌کنم از جنس ورزش هستم.

وی در ادامه بیان داشت: محیط ورزش را به خوبی می‌شناسم و به مدارج تخصصی رسیدم. ورزش قهرمانی ما از ظرفیت بزرگی برخوردار است و اگر با هم افزایی بیشتر تلاش کنیم، این ظرفیت ارتقا می‌یابد. هدف من خدمت است و انگیزه دیگری ندارم و حس می‌کنم در این برهه می‌توانم کمک کنم. معتقد به تعامل هستم و این تعامل حداکثری باید بین ارکان عالی کشور وزارت ورزش و کمیته و فدراسیون‌ها و سایر نهاد‌ها وجود داشته باشد تا با اجماع و وفاق به اهداف عالی برسیم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک تاکید داشت: حمایت قاطع از مجلس و دولت و همه دستگاه‌ها به ما کمک می‌کند. خانواده ورزش ایران بزرگ است البته تا اینجا حمایت دولت و مجلس خوب و ملموس بوده و نگرانی وجود نداشته به خصوص دولت جدید. باید هم افزایی بین ارکان ورزش و با محوریت وزارت ورزش و وزیر باشد؛ چند صدایی هیچ وقت جواب نداده. صالحی امیری خدمات ارزنده‌ای انجام داده و این مسیر باید استمرار پیدا کند. خدمات کم نظیری انجام شد و گذشتگان نیز زحمت کشیدند.
 
سعیدی درباره انتخابات عنوان داشت: از حمایت وزیر ورزش تشکر می‌کنم و امیدوارم آنچه خیر و مصلحت ورزش ایران است رقم بخورد. همه افرادی که ثبت نام کرده‌اند، برای من قابل احترام و دلسوز ورزش ایران هستند. ظرفیت محدودی داریم و همه نمی‌توانند در ارکان هیئت اجرایی حضور داشته باشند. وقتی انتخابات برگزار شد هر شخص و گروهی که انتخاب  شد، باید کمک کنند و کار فردی جواب نمی‌دهد. باید با کار گروهی و تعامل حداکثری حرکت کنیم و یک ضرورت برای ورزش قهرمانی است و نیاز به حمایت همه جانبه وجود دارد.
 
او در رابطه با برنامه‌هایش تصریح داشت: برنامه‌هایم را چند روز آینده ارائه می‌دهم اما حمایت حداکثری از فدراسیون‌ها و  قهرمانان و پیشکسوتان را خواهیم داشت و در این دوره هم شاهد این اتفاق خوب بودیم. کمیته ملی المپیک در این دوره تعامل خوبی با وزارت ورزش، کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون‌ها داشت و امیدوارم که همه عزیزان در انتخابات موفق باشند. اگر اعضای مجمع من را قابل دانستند، مطمئن باشند که از تجربه، دانش و تخصص لازم برخوردار هستم و چالش‌های ورزش را می‌شناسم و بافرصت‌ها و تهدیدها آشنا هستم و از خرد جمعی برای توسعه ورزش قهرمانی قدم برمی‌دارم.
 
سرپرست آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک در مورد برگزاری انتخابات در تاریخ مقرر تأکید داشت: از الان قابل پیش بینی نیست ولی قطعا مجمع در تاریخ تعیین شده برگزار می‌شود.  اگر اکثریت المپیکی‌ها حضور داشته باشند، انتخابات برگزار می‌شود. هیچ گونه مهندسی صورت نخواهد گرفت و تلاش می‌کنیم انتخابات در فضای خوب و سالم برگزار شود. همکارانم تلاش دارند و در روز مجمع تصمیم مناسب برای خیر و صلاح ورزش گرفته می‌شود.
 
وی در خصوص این که گفته می‌شود صالحی‌امیری قبل از سفر به قونیه در انتخابات ثبت نام کرده، گفت: از خود دکتر سوال کنید.
 
سعیدی در پایان خاطرنشان ساخت: بلافاصله مدارک کاندیداها را در ستاد مربوطه بررسی می‌کنیم و ۱۰ روز فرصت است و اسامی نهایی رسما اعلام می‌شود و بیوگرافی اعضا نهایی ارسال می‌شود.
 
دبیرکل کمیته ملی المپیک پس از پایان زمان ثبت نام انتخابات کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آنچه در حال انجام است روند جاری ثبت نام از انتخابات کمیته در چارچوب اساسنامه و منشور المپیک است. استقلال خوبی انجام شد و آمار قطعی ثبت نام 31 نفر برای 36 پست که شامل 8 نفر ریاست، 9 نفر نایب رئیسی و 19 نفر هیئت اجرایی است.

وی تاکید کرد: کمیته المپیک در کمال استقلال کم‌ترین دخالتی نخواهد داشت و تا امروز هم در یک فضای با آرامش ثبت نام صورت گرفته است. بلافاصله در اولین روز کاری بعد اسامی را برای موادی ذی ربط اعلام می‌کنیم و بعد از 10 روز اسامی پس از بررسی‌ها اسامی اعلام می‌شود.

سعیدی تصریح کرد: خیلی‌ها سوال کردند که آیا امکان دارد انتخابات به تعویق بیفتد که پاسخ ما خیر است و تعویق نخواهیم داشت و شایسته ما نیست که به عقب بیفتد. همان طور که رئیس کمیته خواسته بود انتخابات فدراسیون‌های بلاتکلیف‌ها انجام شود امیدوارم این اتفاق بیفتد. اگر هر گونه ابهامی باشد از کمیته بین المللی المپیک استعلام می‌کنیم. 5 نفر برای دو پست کاندید شدند.

وی درخصوص ثبت‌نام صالحی امیری در انتخابات کمیته اظهار داشت: صالحی امیری درخصوص درخواست متعدد اعضای مجمع برای حضور خودش در انتخابات، ابراز شرمندگی کرد و از من خواست که به نقل قول از او، از الطاف همه این عزیزان ابراز تشکر و قدرشناسی داشته باشم. صالحی امیری از قبل هم گفته بود که برنامه‌ریزی‌اش برای یک دوره چهار ساله بوده است و با تعریف یک برنامه معین، 12 محور مشخص شد که این محورها به طور همزمان دنبال و محقق شدند. وی همچنین عنوان کرد که این فضا را برای عزیزان دیگری که بتوانند این مسیر را تداوم بدهند و این راه را ادامه بدهند، باز گذاشته است. ضمناً مجمع در زمان مقرر برگزار خواهد شد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک درخصوص تعداد فدراسیون‌های المپیکی و غیرالمپیکی در مجمع تصریح کرد: اکثریت به معنای نصف به اضافه یک است. اگر اکثریت باشد مجمع قانونی خواهد بود و انتخابات برگزار می‌شود. در اساسنامه به صراحت گفته شده است که اعضای المپیکی شامل 28 فدراسیون المپیکی و 6 ورزشکار المپیکی است و باید در اکثریت حضور در مجمع را داشته باشند. اگر این اکثریت اتفاق بیفتد، انتخابات حتما برگزار می‌شود. این حدس و گمان و پیش‌بینی مانعی برای برگزاری انتخابات مجمع در تاریخ ششم شهریور ماه نخواهد بود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا آماری دارد که چه تعداد المپیکی و غیرالمپیکی در مجمع حاضر خواهند بود، گفت: هیچ چیزی مشخص نیست و در روز مجمع مشخص می‌شود. افرادی که صاحب رأی و عضو مجمع هستند، آن موقع تعدادشان مشخص می‌شود. اینها گمانه‌زنی است و در روز مجمع تعیین می‌شود.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در خصوص اینکه آیا برنامه‌ریزی برای تعداد المپیکی‌ها شده است یا نه، تصریح کرد: خیر، این کار خلاف است و دستور کار نیست. در کنار استقلال کاری و بی‌طرفی مجمع را برگزار می‌کنیم. تعامل خوبی برقرار است و هر فدراسیونی نیز که در شرایط سرپرستی به سر می‌برد و تا زمان انتخابات تعیین تکلیف شود، آن فدراسیون المپیکی نیز به جمع اعضای مجمع اضافه خواهد شد. فعلا مصداقی نداریم چه تعداد حضور خواهند داشت.

وی در خصوص نامه از فدراسیون جهانی برای تعلیق ژیمناستیک گفت: هیچ اتفاقات جدیدی نیفتاده و مکاتبات در حال انجام است. فدراسیون باید شرایط برگزاری انتخابات را فراهم کند. در سفر اخیر و دیدار با مسئولین فدراسیون جهانی تعهد داده شده که انتخابات سریع‌تر انجام شود ولی متاسفانه این اتفاق هنوز نیفتاده و امیدوارم انتخابات زودتر برگزار شود تا منجر به تعلیق نشود.

سعیدی در پاسخ به این سوال که «اگر مجمع تشکیل شود، ولی انتخابات برگزار نشود، آیا ثبت‌نام مجدد انجام خواهد شد یا خیر؟» گفت: صبور باشید، در اساسنامه هیچ اشاره‌ای نشده که تکلیف ثبت‌نام چه خواهد شد. ما این مسئله را در هیئت اجرایی و مجمع بررسی خواهیم کرد. تا روز ششم شهریور که مجمع برگزار می‌شود، صبور باشید.

 

https://dana.ir/news/1889206.html/share
ارسال نظر
نظرات