شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1401/06/16 شناسه خبر: 1895869
امام جمعه یزد:

تلفیق تفکر با نوآوری کلید حل مشکلات بخش کشاورزی است

تلفیق تفکر با نوآوری کلید حل مشکلات بخش کشاورزی است
آیت الله ناصری، امام جمعه یزد گفت: تلفیق تفکر با خلاقیت و نوآوری باعث شکوفایی استعداد های موجود در جامعه می شود و بهره گیری از این استعداد ها خود باعث هموار کردن مسیر برای دانش بنیان کردن بخش کشاورزی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی نزد امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری اظهار کرد: مسئله خودکفایی گندم و بهبود بخش کشاورزی، مسئله ای است که امام خمینی(ره) بسیار زیاد بر آن اصرار داشتند و انتظار می رفت در سال های اخیر، دولت های مختلف توجه ویژه ای به این بخش داشته باشند.

وی افزود: دانش بنیان کردن بخش کشاورزی یکی از راه های بهبود عملکرد این بخش است و مسئولان باید برای تحقق این امر تمام تلاش و ظرفیت خود را به کار گیرند.

امام جمعه یزد با تاکید بر اهمیت نقش آموزش و پرورش در بهبود شرایط موجود در بخش کشاورزی عنوان کرد: تلفیق تفکر با خلاقیت و نوآوری باعث شکوفایی استعدادهای موجود در جامعه می شود و بهره گیری از این استعدادها خود باعث هموار کردن مسیر برای دانش بنیان کردن بخش کشاورزی می شود.

ناصری افزود: آموزش های سطحی، دید بسته و تقلید کورکورانه از جمله مواردی است که باید در نظام آموزشی کشور وجود نداشته باشد.

امام جمعه یزد تفکر و تعقل در سبک آموزشی کشور را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: استقلال هویتی و شخصیتی، قدرت تصمیم گیری و قدرت شناخت، باید بیش از گذشته مورد توجه نظام آموزشی کشور قرار بگیرد.

ناصری عدم توجه به استقلال هویتی و شخصیتی و تفکر را عامل بروز بیکاری در جامعه دانست و بیان کرد: برای کمک به جوانان و کمک به اشتغال آنها، باید تلاش شود که قدرت تفکر و تصمیم گیری را در نسل جوان رشد دهیم.

وی گفت: شناخت استعدادهای کشور با روش صحیح و کمک به شکوفایی این استعداد، یکی از راه های کمک به نسل جدید و جوان کشور در راستای اشتغال است.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/news/1895869.html/share
ارسال نظر
نظرات