شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 13:04 منتشر شده در مورخ: 1401/06/27 شناسه خبر: 1898012
در نشست شورای فنی استان مطرح شد؛

نیاز تونل‌های راه‌های کهگیلویه‌وبویراحمد به تهویه و روشنایی استاندارد

نیاز تونل‌های راه‌های کهگیلویه‌وبویراحمد به تهویه و روشنایی استاندارد
نشست شورای فنی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد و در این نشست روشنایی تونل های محور های مواصلاتی استان مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس، در این نشست با تشریح آیین نامه ایمنی راه ها به ضرورت وجود روشنایی و تهویه تونل ها اشاره شد تا ۵ تونل در محور های مختلف استان نیازمند تهویه باشند.

تونل شماره ۱۱ محور یاسوج به اصفهان، تونل زی زی و کوه پات در محور پاتاوه به دهدشت و تونل های شماره ۴ و ۵ در محور بابامیدان به یاسوج تونل هایی بودن که در نشست شورای فنی استان کهگیلویه و بویراحمد به ضرورت نصب سیستم تهویه در آنها اشاره شد.
 
در این نشست محمد زاده نماینده معاونت فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد به ضرورت اصلاح و نصب روشنایی در اکثریت تونل های استان اشاره کرد.
 
معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با بیان اینکه یکی از معضلات راه های استان تونل ها می باشند که عدم روشنایی مناسب و تهویه باعث شده تا مشکلاتی ایجاد شود.
 
وی با اشاره به برخی مشکلات تقسیمات کشوری در خصوص راه های استان گفت: استاندارد سازی روشنایی تونل ها مسئله مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشت.
 
کیامرث حاجی زاده افزود: اصلاح روشنایی تونل های محور بابامیدان و تونل پاد باید سریعا در دستور کار قرار بگیرد.
 
وی با اشاره به عدم استاندارد بودن  قطعه یک تونل های محور پاتاوه به دهدشت و محور اصفهان گفت: شرکت زیر ساخت نباید نسبت به تونل ها و جاده ها بی تفاوت باشد و هر چه سریعتر روشنایی تونل ها را از محل اعتبارات متمم سفر تکمل کند.
 
این مسئول ابراز داشت: کهگیلویه و بویراحمد دارای تپوگرافی خاص است و در آینده تونل های بیشتری در راه های این استان ساخته می شود و اگر قرار باشد این تونل ها به صورت نیمه کاره و یا بدون روشنایی و تهویه زیر بار ترافیک برود بدون شکل مشکل ایجاد می شود.
 
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به تصویب روشنایی پیچ جخونه در محور سرفاریاب به چرام اشاره کرد و گفت: شرکت توزیع نیروی برق  و حمل و نقل جاده ای ظرف ۲ هفته باید به روشن کردن این منطقه اقدام کند.
 
حاجی زاده در این نشست با اشاره به پایان سال مالی عمرانی گفت: تا روز پنجشنبه آخر همین هفته باید اسناد خزانه توسط دستگاه ها جذب شود و گزارش این موضوع را تا روز آینده خواهیم گرفت.
 
وی از مسئولان خواست پروژه های جدید ۱۴۰۱ را تا پایان مهر ماه به مرحله مناقصه برده و تعیین تکلیف شوند چراکه به استان حجم عظیمی از پروژه های عمرانی در همه بخشها علاوه بر محرومیت زدایی و متمم سفر ابلاغ شده است.
 
حاجی زاده با تاکید بر انجام مناقصات پروژه های عمرانی 1401 تا پایان مهر ماه توسط همه دستگاه ها گفت: در حوزه های زیر ساخت عشایری، راه و آب روستایی، بهسازی مسکن، طرح های هادی روستایی، بهداشت و درمان پروژه های زیادی تعریف شده که می تواند استان را به کارگاه عمرانی تبدیل کند.
 
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به ضرورت بازدید های نظارتی از پروژه های عمرانی اشاره کرد و ابراز داشت: برای اجرای بهتر و استاندار پروژه ها این نظارت ها به صورت هفتگی و دوره ای باید اجرا شود.
 
انتهای پیام/
https://dana.ir/news/1898012.html/share
ارسال نظر
نظرات