شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 17:01 منتشر شده در مورخ: 1394/03/09 شناسه خبر: 327879

خشم،افزایش دهنده آسیب در سلامت روان ایرانیان

خشم،افزایش دهنده آسیب در سلامت روان ایرانیان
یک استاد دانشگاه گفت: متاسفانه در ایران یکی از عمده ترین علت مرگ و میر جوانان پرخاشگری آن ها به یکدیگر است که باعث شده به نوعی سلامت روان جامعه را مورد تهدید قرار دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه داناطیبه عبدلی فراستاد دانشگاه ،کارشناس ارشد علوم حدیث قرآن در گفت و گو با خبرنگار سپیدپوش چگونگی برقراری ارتباط مردم با مردم را نقش مهمی در سلامت روانی  جامعه، نام برد و گفت: متاسفانه ارتباط مردم با یگدیگربیشتر به صورت پرخاشگری است تا یک ارتباط صمیمانه .

وی با بیان اینکه پر خاشگری تمایل فرد را به شرکت در اعمال اسیب زای فیزیکی وادار می کند گفت:وقتی که مردم هرروز در ترافیک سنگین قرار می گیرند شرایط  وادار می کند بدون اینکه مقصر هم قلمدا د شوند دچار تعدای بیماری یا  به نوعی با خشم های مختلف با یکدیگرروبرو شوند که در افزایش صدمه به سلامت روان جامعه موثر است..

این استاد دانشگاه با بیان اینکه  در کشورمان یکی از عمده ترین علت های مرگ و میر جوانان پرخاشگری آن ها نسیت  به یگدیگر است گفت: ریشه یابی در علل پر خاشگری می تواند  میزان شدت  خشم را در بین مردم و جوانان کم کند

وی گفت وگو یا ارتباط درست با یگدیگر را عاملی موثر در جهت کنترل خشم دانست و تصریح کرد: گفت و گو با یگدیگر باعث می شود تا از نظریات طرف مقابل آگاه شویم و در حقیقت راه یافتن حل در سازش را فراهم می کند . وقتی که یاد بگیریم که سازش بهتر از خشم های طولانی مدت است می توانیم با  هنرمندی سازش برای داشتن یک زندگی شادتر ارزش قایل شویم.

این استاد دانشگاه با توجه به هنر سازش در بین مردم گفت: همچنین هنر سازش در ارتباط سلامت روان مردم با یگدیگرتاثیر گذار است .

وی کنترل خشم را مشکل جدی در جامعه  دانست و گفت اموزش تنهایی فکر کردن، صبر متانت نشلن دادن در موقع پر خاشگری، اجرای عدالت در منزل، براورده کردن نیاز های کودکان و نوجوانان ، تشویق به بازی های گروهی و رعایت نزاکت و قوانین در زندگی با دیگران و عادت دادن آن ها به گذشت، یاد دادن انتقاد صحیح به ان ها  در جهت تخلیه و سبک شدن و آرامش یافتن ازمواردی است که می تواند در کنترل خشم ودر افزایش  سلامت روان جامعه تاثیر گذار باشد.

انتهای پیام/ر

https://dana.ir/news/327879.html/share
ارسال نظر
نظرات