کد خبر: 1888087
کشف بیش از ۳۸۱ هزار لیتر سوخت قاچاق در بندرعباس
دادستان مرکز استان هرمزگان از کشف بیش ۳۸۱ هزار لیتر سوخت قاچاق در بندرعباس خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان اظهار کرد: به دستور مقام قضایی، مأموران دریابانی ضمن اجرای طرح ضربتی و پس از تشکیل اکیپ‌های منسجم، نسبت به پاک سازی لنگرگاه های بندرعباس از مخازن، باراندازها و جایگاه‌های نگهداری سوخت قاچاق اقدام کردند.

علیرضا احمدی منش با اشاره به توقیف یک فروند کشتی صیادی، یک فروند یدک کش، دو قایق و چهار مشک ماری متعلق به قاچاقچیان در جریان این عملیات، تصریح کرد: مأموران در بازرسی از مشک ها و شناورهای توقیفی، ۳۸۱ هزار و نهصد لیتر گازوئیل قاچاق کشف و ضبط کرده اند.
 
وی همچنین از دستگیری ۸ نفر در این خصوص خبر داد و گفت: بنابر گزارش ضابطان، تحقیقات به منظور شناسایی و دستگیری دیگر عوامل نگهداری این حجم از سوخت قاچاق ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اعلام خواهد شد. 
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین با اشاره به آثار و پیامدهای سوء قاچاق سوخت بر وضعیت اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی استان، خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی با هدف جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی و صیانت از اقتصاد کشور، اجازه هیچ گونه فعالیت سودجویانه و غیر قانونی در این خصوص را نخواهد داد.
 
انتهای پیام/