شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:46 منتشر شده در مورخ: 1401/01/20 شناسه خبر: 1820608
بیانیه ارتش؛

سپهبد شهید «علی صیاد شیرازی» الگوی اخلاص و مدیریت جهادی است

سپهبد شهید «علی صیاد شیرازی» الگوی اخلاص و مدیریت جهادی است
ارتش در بیانیه ای تاکید کرد: سپهبد شهید علی صیاد شیرازی، در نگاه ملت بزرگ ایران، الگوی اخلاص و مدیریت جهادی و میدان دار وحدت و همدلی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت بیست و سومین سالگرد شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی بیانیه‌ای صادر و تاکید کرد: سپهبد شهید علی صیاد شیرازی، در نگاه ملت بزرگ ایران، الگوی اخلاص و مدیریت جهادی و میدان دار وحدت و همدلی است.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم رب الشهداء و الصدیقین

اقتدار و بالندگی روزافزاون نظام جمهوری اسلامی ایران، مرهون ایثارگری‌ها و دلاورمردی‌های بزرگانی است که نهال انقلاب را با خون پاک خود آبیاری کردند و با خشم مقدسشان دست و نگاه طمع‌ورز بیگانگان را از این آب و خاک مقدس قطع کردند. ارتش جمهوری اسلامی ایران، مهد پرورش چنین دلاوران سربلندی است که همچون شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، مراتب والای ایمان، عرفان و ولایتمداری را با جهاد و نبوغ نظامی به اوج رسانده و فخر سربازی دین و میهن اسلامی شده‌اند.

سپهبد شهید علی صیاد شیرازی، در نگاه ملت بزرگ ایران، الگوی اخلاص و مدیریت جهادی و میدان دار وحدت و همدلی است و در شمار دلبستگان صدیق ساحت ولایت و یاران انقلابی امام امت (رحمت‌الله علیه) و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و ملت شریف ایران سربلند اسلامی شناخته می‌شود.

در منش جهادی شهید صیاد شیرازی و مکتب عارفانه او، تکلیف سربازی زمانی تبدیل به ارزش می‌شود که با نگاه دینی و معرفت ولایی ممزوج باشد و رنگ الهی بگیرد و رزمنده، خود را مِن اللهِ الی الله بیابد.

چنین است که او و یارانش، بارها و بارها جان را در میدان خطر، پیشکش دین متعالی و ملت بزرگوار می‌کنند و هر بار به مشیت الهی، نور صیاد باقی می‌ماند و برای مدتی طولانی‌تر مسیر سربازی صادقانه را نورباران می‌کند. شهید صیاد شیرازی، توانمندی و کسب دانش نظامی را با رفتار دینی و کسب معارف اسلام ناب، راهگشا می‌داند؛ چنان که امروز «منش نظامی» به تأسی از رفتار معرفی شده از سوی او برای جویندگان و پویندگان سربازی نظام و مردم راهگشا می‌شود. در پاکسازی مناطق غرب کشور از وجود اشرار و ضدانقلاب و در دفاع مقدس، می‌درخشد؛ منادی وحدت ارتش و سپاه می‌شود و با این تدبیر و ترکیب مقدس، عملیات‌های پیروزمند مشترک دفاع مقدس در حوزه‌های طرحریزی، فرماندهی و اجرا به ثمر می‌نشیند. او در حیات و پس از عروجش امیرِ محبوبِ امام (ره) و امت است. صیاد دل‌ها با اعتماد ولی و فرمانده خود ضمن نمایندگی در شورای عالی دفاع به جانشینی ستاد کل نیروهای مسلح می‌رسد. سرانجام اشتیاق شهادت او با بغض شقی‌ترین دشمنان اسلام رقم می‌خورد و توسط منافقین کوردل و ایادی استکبار ناجوانمردانه به شهادت می‌رسد.

امروز راه سپهبدهای اخلاص، صیاد دل‌ها، علی صیاد شیرازی، حاج قاسم سلیمانی و محمد ولی قرنی، نصب‌العین جوانان ارتش جمهوری اسلامی ایران است که شکوه نظامی را با رفتار خاضعانه و مردم داری آراسته و در هر صحنه‌ای مشتاقانه یاری‌رسان ملت عزیز در صحنه‌های مختلفند.

سالگرد شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی، یادآور و وعده‌گاه تجدید پیمان رزمندگان مخلص ارتش اسلام و سربازان فداکار دین و قرآن با رهبر معظم انقلاب و امت حزب‌الله است. ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تسلیت سالروز شهادت آن امیر سرافراز به فرمانده معظم کل قوا و امت حزب الله، و بزرگداشت مقام آن سرباز صدیق و مجاهدت‌های سپهبد های اخلاق و اخلاص، همه آحاد ملت انقلابی را به تبیین و ترویج گفتمان شهیدان و حماسه‌آفرینان میادین حماسه و ایثار و انتقال این فرهنگ ارزشی و امید آفرین به آیندگان، دعوت می‌کند.

 

انتهای پیام/ک

https://dana.ir/news/1820608.html/share
ارسال نظر
نظرات
ناشناس
1401/01/21 - 01:48
پاسخ
ارتش و سپاه کجا هستن
rateup 0
ratedown 0
ناشناس
1401/01/21 - 10:24
پاسخ
یا حسین
rateup 0
ratedown 0