شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 18:57 منتشر شده در مورخ: 1401/04/25 شناسه خبر: 1883634

جزییات برنامه‌های جشن عید غدیر در حرم مطهر رضوی

جزییات برنامه‌های جشن عید غدیر در حرم مطهر رضوی
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی جزئیات برگزاری برنامه‌های جشن عید غدیر خم در حرم مطهر رضوی را تشریح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین شریعتی نژاد با اشاره به اینکه در آستانه عید غدیر خم برای عموم سنین در حرم رضوی مراسم جشن تدارک دیده‌شده است، افزود: به مناسبت عیدالله‌اکبر، از امروز در تمام رواق‌ها و صحن‌های حرم مطهر رضوی در ساعات متعدد برنامه فرهنگی، جشن و مدیحه‌سرایی، شعرخوانی، اجرای سرود، جنگ شادی کودکان، حلقه معرفت، میز خدمت پاسخگویی، پرسمان دینی، سلسله نشست‌های دین، نشاط، زندگی و... برگزار می‌شود.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در مورد جشن‌های شب و روز عید غدیر عنوان کرد: مراسم شب و شام عید غدیر در صحن پیامبر اعظم(ص)، با سخنرانی حجج‌اسلام و المسلمین محمدرضا رنجبر، علیرضا پناهیان و حسینعلی سعدی و مدیحه‌سرایی ذاکران خاندان عصمت و طهارت(ع) برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: هم‌زمان با اجرای مراسم صحن پیامبر اعظم(ع) در صحن غدیر نیز برای زائران غیر ایرانی مراسم جشن باشکوهی دایر است.

شریعتی نژاد گفت: در روز عید غدیر از ساعت ١١ مراسم جشن عیدالله‌اکبر آغاز و با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد وحیدی و مدیحه‌سرایی همراه خواهد بود.

وی یادآور شد: مراسم جشن عید غدیر برای بانوان در رواق دارالحجه و حضرت زهرا(س) با محوریت سخنرانی، مدیحه‌سرایی، حلقه معرفت، مسابقه و پاسخگویی به سؤالات و شبهات برگزار می‌شود.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: در شب و روز عید غدیر پایگاه‌های سیار کبوترانه با اجرای جنگ‌های شاد میزبان زائران خردسال حرم مطهر رضوی خواهد بود.

وی ادامه داد: در شب و روز عید غدیر به‌صورت ویژه مسابقه فرهنگی «خبر بزرگ»، به‌صورت حضوری در مراسم‌های حرم و فضای مجازی برگزار خواهد شد و به ١١٠ نفر از برگزیدگان هدایای متبرک حرم تقدیم می‌شود.

انتهای پیام/

https://dana.ir/news/1883634.html/share
ارسال نظر
نظرات