شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 13:30 منتشر شده در مورخ: 1401/06/08 شناسه خبر: 1893798
کارشناس مسائل بین‌الملل:

دولت‌های آمریکا حامیان قاطع نژادپرستی‌اند

دولت‌های آمریکا حامیان قاطع نژادپرستی‌اند
کارشناس مسائل بین‌الملل عنوان کرد: دولت‌های آمریکا از گذشته تاکنون حمایت‌های قاطعی از نژادپرستی در کشوران داشته‌اند و رنگین‌پوستان را به طرز فجیعی آزار و به قتل رسانده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بشیر اسماعیلی، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران‌نیوز با اشاره به ترویج خشونت در آمریکا، اظهار کرد: تاریخچه خشونت در آمریکا به دوره استعمار بازمی‌گردد، آنجا که خشونت نژادپرستانه جزئی از دولت‌های آمریکایی شد.

وی اضافه کرد: دولتمردان آمریکایی از زمان تکیه زدن بر مسند ریاست جمهوری نه‌تنها عمل قبیح نژادپرستی را تقبیح نکرده‌اند، بلکه از آن حمایت نیز کرده‌اند و پلیس آمریکا حتی برای کشتن سیاهپوستان مستقیماً از کاخ سفید دستور می‌گرفت.
 
این کارشناس مسائل بین‌الملل عنوان کرد: به‌عنوان مثال قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی به طرز فجیعی توسط پلیس انجام شد و دولت‌های مختلف آمریکا هر کدام سر کار آمدند بر این عقیده بودند که سفیدپوستان برتر از رنگین‌پوستان هستند.
 
اسماعیلی یادآور شد: سال ۲۰۱۸ یک جوان سیاهپوست آمریکایی در پارکینگ منزلش به ضرب ۲۰ گلوله از پا درآمد و پلیس سفیدپوست از سوی دادگستری آمریکا مورد محاکمه قرار نگرفت، این در حالی است که آمریکا همواره داعیه حقوق بشر داشته است.
 
وی متذکر شد: نژادپرستی در آمریکا به اینجا ختم نمی‌شود و روز به روز شاهد لگدمال شدن حقوق رنگین‌پوستان در آمریکا هستیم، در حالی که این افراد شهروندان آمریکا محسوب می‌شود، اما پلیس آمریکا دست به کشتار رنگین‌پوستان می‌زند.
 
این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: جنایت آمریکا محدود به خارج از کشور خودش نمی‌شود و دولت آمریکا شهروندان خود را نیز می‌کشد، در حالی که کوچک‌ترین صدایی از سوی رژیم فاسد صهیونیستی و اروپاییان هم‌پیمان آمریکا بلند نیست و اعتراضی به این جنایت‌ها نمی‌شود.
 
انتهای پیام/*
 
https://dana.ir/news/1893798.html/share
ارسال نظر
نظرات