شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 10:52 منتشر شده در مورخ: 1401/06/16 شناسه خبر: 1895759
مدیر عامل شرکت توزیع برق بوشهر:

2500 نیروگاه برق خورشیدی در بوشهر احداث می شود

2500 نیروگاه برق خورشیدی در بوشهر احداث می شود
حشمتی گفت: ایجاد 2500 نیروگاه پنج مگاواتی حجم بزرگی از ناترازی تولید و مصرف برق را جبران می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس، غلامرضا حشمتی صبح امروز در نشست طرح احداث سامانه‌های تولید برق خورشیدی اظهارداشت: از برنامه ریزی برای ایجاد ۱۱۰ هزار سامانه خانگی تولید برق خورشیدی در کشور، سهم استان بوشهر دو هزار و ۵۰۰ واحد در فاز نخست است که با همکاری کمیته امداد، بهزیستی، بسیج سازندگی و دفتر روستایی استانداری به انجام می‌رسد.

وی افزود: در شناسایی افراد واجد شرایط از اقشار کم برخوردار، تاکنون کمیته امداد اما خمینی‌(ره) یک لیست ۵۰۰ نفری را در سراسر استان شناسایی کرده است که پس از صلاحیت سنجی فنی به سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره‌وری برق ارسال شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق عنوان کرد: ایجاد دو هزار و ۵۰۰ نیروگاه پنج مگاواتی حجم بزرگی از ناترازی تولید و مصرف برق را جبران می‌کند و امید است در  این ماه کارهای مطالعاتی اولیه و شناسایی افراد به اتمام برسد و در ماه های آینده شاهد عملیات اجرایی فاز نخست این پروژه باشیم.

وی بیان کرد: فرآیند اجرای نیروگاه‌های برق خورشیدی خانگی دو تا سه ماه زمان می‌برد و  امید است تا پایان ماه با شناسایی مجری ذی صلاح استان بوشهر شاهد احداث این نیروگاه‌ها شاهد احداث آن در این استان باشیم.

حشمتی گفت: در زمان حاضر در استان بوشهر تنها ۳۷ نیروگاه انشعابی داریم و تلاش می‌شود تا پایان سال دو هزار ۵۰۰ سامانه دیگر نیز وارد مدار تولید برق شود.

توجه کافی به انرژی‌های تجدیدپذیر نشد

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر اظهار داشت: سال‌های گذشته در کشور توجه کافی به انرژی‌های تجدیدپذیر نشد و  عقب افتادگی هایی را شاهد هستیم اما دولت سیزدهم و وزارت نیرو برای جبران این عقب افتادگی برنامه های خوبی را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: در این راستا از سهمیه ایجاد نیروگاه‌های بزرگ مقیاس و تولید چهار هزار مگاواتی طی دو سال در کشور، در استان بوشهر نیز ۵۴۰ مگاوات فرصت سرمایه گذاری شناسایی و آماده شده و طراحی مطالعات اتصال به شبکه آن انجام و به ساتبا ارسال شده که آماده فراخوان سرمایه گذار است.

حشمتی بیان کرد: پیش بینی می‌شود در همین ماه این فراخوان بر روی سامانه ساتبا بارگذاری و سرمایه گذار جذب شود تا شاهد در مدار آوردن بخشی از این ۵۴۰ مگاوات در پیک تابستان سال آینده باشیم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر تصریح کرد: یکی از دستاوردهای مهم دولت سیزدهم عبور موفق و با کمترین خاموشی از پیک مصرف تابستانه بود که با مدیریت خوب در سطح ملی و همراهی در سطح استانی انجام شد.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/news/1895759.html/share
ارسال نظر
نظرات