شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 13:12 منتشر شده در مورخ: 1401/06/19 شناسه خبر: 1896373
مدیرکل راه و شهرسازی بوشهر:

خرید و فروش زمین نهضت ملی مسکن غیر قانونی است

خرید و فروش زمین نهضت ملی مسکن غیر قانونی است
دستغیبی گفت: زمین های واگذار شده در طرح نهضت ملی مسکن غیر قابل خرید و فروش است و در صورت تخلف، افراد متخلف تحت پی گرد قرار می گیرند و با آنها برخورد می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس، پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم یکی از اهداف خود را ساخت و تهیه مسکن ارزان و مناسب برای افراد فاقد مسکن قرار داد.

در همین راستا در یخشی از این طرح دولت ساخت مسکن را به اختیار کسانی قرار داده که خود قصد دارند ساخت مسکن را بر عهده بگیرند و دولت تنها در زمینه وا گذاری زمین و تسهیلات به آنها همکاری می کند.

بعضی از افراد بعضا به دلیل سودجویی زمین هایی که دولت برای ساخت در طرح نهضت ملی ساخت مسکن واگذار شده را برای خرید و فروش در نظر می گیرند در صورتی که این اقدام غیرقانونی است و در صورت ارتکاب تحت پیگرد قرار خواهد گرفت.

سید محمود دستغیبی مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر در این خصوص اظهار داشت: مردم باید در این زمینه مراقب باشند تا بعد دچار مشکل نشوند.

وی افزود: به دفتر‌های اسناد رسمی و مشاوران املاک هم هشدار می‌دهیم که از تنظیم سند رسمی یا قرارداد در زمینه خرید یا فروش زمین مربوط به طرح نهضت ملی مسکن خودداری کنند، زیرا تخلف به شمار می‌رود و به طور حتم بی‌توجهی به این موضوع برایشان مشکل ایجاد می کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر ادامه داد: تاکنون ساخت ۱۲ هزار واحد مسکونی در قالب طرح ملی نهضت مسکن آغاز شده است و هفت هزار واحد از مرحله خاکبرداری تا نازک‌کاری قرار دارند.

طرح ۲۴۲ واحدی برازجان امسال به متقاضیان تحویل می‌شود

وی عنوان کرد: دو طرح در برازجان و خورموج در مرحله نازک‌کاری است و در تلاش هستیم طرح ۲۴۲ واحدی برازجان امسال به متقاضیان تحویل داده شود.

دستغیبی بیان کرد: در شهر‌هایی که ظرفیت وجود دارد هنوز ثبت نام از متقاضیان صورت می‌گیرد و سامانه باز است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر تصریح کرد: همچنین در شهر‌های کوچک که زمین وجود دارد از یک ماه پیش با حضور استاندار واگذاری زمین به متقاضیان در دو شهر آغاز شده که در این روش خود مردم عملیات ساخت مسکن را اجرایی می کنند.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/news/1896373.html/share
ارسال نظر
نظرات