شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 09:37 منتشر شده در مورخ: 1401/06/22 شناسه خبر: 1896999
کارشناس مسائل بین‌الملل:

واقعه ۱۱ سپتامبر چهره واقعی آمریکا را نشان داد

واقعه ۱۱ سپتامبر چهره واقعی آمریکا را نشان داد
کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: حمله تروریستی به برج‌های دوقلوی تجارت جهانی نیویورک چهره واقعی آمریکا را به جهان نشان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا سبزعلیپور در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران‌نیوز با تحلیل واقعه ۱۱ سپتامبر و اهداف آمریکایی‌ها بعد از آن، اظهار کرد: حمله تروریستی به برج‌های دوقلوی تجارت جهانی نیویورک چهره واقعی آمریکا را به جهان نشان داده و ثابت کرد که آمریکای واقعی بسیار متفاوت‌تر از آمریکایی است که در جهان می‌شناسند.

 
وی اضافه کرد: پیش از واقعه ۱۱ سپتامبر، دنیا آمریکا را قدرت نخست می‌پنداشت و دولتمردان آمریکایی نیز از این کشور به‌عنوان کدخدا در جهان یاد می‌کردند، اما پس از واقعه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ آمریکا نشان داد که روز به روز به افول می‌رود.
 
این کارشناس مسائل بین‌الملل عنوان کرد: بعد از حمله به برج‌های دوقلوی آمریکا دنیا متوجه شد که این کشور نفوذناپذیر نبوده و امنیت داخلی آن بسیار متزلزل است و دولتمردانش حتی قادر به دفاع از کشور و امنیت کشورشان نیستند.
 
سبزعلیپور تبیین کرد: فارغ از اینکه حمله به برج‌های دوقلو به گفته برخی کارشناسان و سیاستمداران برنامه‌ریزی و از سوی آمریکایی‌ها ترتیب داده شده بود تا فرصت حمله به خاورمیانه را از دست ندهند، اما این واقعه موجب شد آمریکا با مظلوم‌نمایی درصدد مقابله با تروریسم برآید و به این ترتیب خود که بزرگ‌ترین حامی تروریسم است، با حمله به خاورمیانه بزرگ‌ترین گروه‌های تروریستی را پرورش دهد.
 
وی تأکید کرد: آمریکا با حربه مقابله با القاعده و طالبان به افغانستان حمله کرده و هزاران نیروی خود و ناتو را در آنجا مستقر کردند، اما بر اساس اعتراف سیاستمداران آمریکایی این رژیم در افغانستان شکست خورد، در حالی که بیشترین تلفات انسانی را بر جای گذاشته و با ذلت این کشور را به طالبان داد، طالبانی که آمریکایی‌ها بیش از ۲۰ سال برای مبارزه با آن در افغانستان مانده بودند.
 
انتهای پیام/*
https://dana.ir/news/1896999.html/share
ارسال نظر
نظرات