شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 12:02 منتشر شده در مورخ: 1401/06/23 شناسه خبر: 1897261

خاطرات و آثار همسران شهدا تدوین شود

خاطرات و آثار همسران شهدا تدوین شود
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: تدوین خاطرات و آثار همسران شهدا به‌صورت فایل صوتی، تصویری، و مستندات مکتوب، تاریخ شفاهی، روایت‌ها و انتقال آن به نسل جوان و نوجوان یک ضرورت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس رقیه زنگنه‌نژاد مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر در نشست شورای راهبردی دفاع مقدس استان بوشهر اظهار داشت: بانوان در عرصه‌های مختلف از جمله در دوره دفاع مقدس نقش مهمی را بر عهده داشته‌اند.

وی با بیان اینکه بانوان نقش پررنگی در پشتیبانی از جنگ داشته اند گفت: در هشت سال تهاجم دشمن بعثی، زنان و بانوان در این ایام به کار پخت و پز، آشپزی و تهیه مواد خوراکی، خیاطی؛ دوخت لباس برای رزمندگان و جمع آوری کمک‌های مردمی، برای رزمندگان اسلام مشغول شدند.

زنگنه نژاد حماسه مادران، همسران و فرزندان شهدا را مورد ستایش قرار داد و عنوان کرد: این بانوان الگویی بین‌المللی هستند و باید به جامعه معرفی شود.

وی خاطرنشان کرد: در هر موقعیت و جایگاهی که قرار داریم؛ مدیون شهدا و خانواده‌های معزز آنان هستیم و تکریم از این عزیزان از واجبات است.

این مقام مسئول هشت سال دفاع مقدس را گنجینه‌ای مهم در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: تدوین خاطرات و آثار همسران شهدا به‌صورت فایل صوتی، تصویری، و مستندات مکتوب، تاریخ شفاهی، روایت‌ها و انتقال آن به نسل جوان و نوجوان یک ضرورت است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر تشکیل بانک اطلاعاتی زنان ایثارگر و همسران شهدا را مورد اشاره قرار داد و افزود: برپایی جشنواره و همایش در عرصه‌های فرهنگی دفاع مقدس ویژه زنان ایثارگر باید مورد توجه قرار گرفته شود.

 

انتهای پیام/

https://dana.ir/news/1897261.html/share
ارسال نظر
نظرات