شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 15:44 منتشر شده در مورخ: 1401/06/23 شناسه خبر: 1897434

برداشت ۵ هزار تن عسل توسط زنبورداران گیلانی

برداشت ۵ هزار تن عسل توسط زنبورداران گیلانی
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: زنبورداران گیلانی تابستان امسال حدود ۵ هزار تن عسل از کندو‌های خود برداشت کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی،حجت علی اکبر نژاد معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان امروز با اعلام این خبر گفت: فراوانی گل و گیاه و تنوع پوشش گیاهی در مناطق کوهستانی گیلان در تابستان و بهار امسال باعث شد تولید عسل در گیلان امسال ۱۰ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال باشد.

 
وی با اشاره به اینکه زنبورداران گیلانی تابستان پارسال ۴ هزار و ۶۰۰ تن عسل برداشت کردند افزود: زنبورداران گیلانی تابستان امسال حدود ۵ هزار تن عسل از کندو‌های خود برداشت کردند.
 
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: برداشت عسل تابستانه از نیمه شهریور آغاز و تا اوایل مهر ادامه می‌یابد.میزان برداشت عسل در این ایام به شرایط آب‌وهوایی وابسته است و سازمان جهاد کشاورزی گیلان برای بهبود کیفیت تولید عسل و افزایش آن برنامه‌های خوبی را اجرایی کرده و از فعالان این حوزه حمایت‌های لازم را به عمل می‌آورد.
 
گیلان ۵ هزار زنبوردار دارد و بیشتر عسل تابستانه گیلان در مناطق ییلاقی شهرستان‌های تالش، رودسر، رضوانشهر، ماسال، سیاهکل و رودبار تولید می‌شود.
 
زنبورداران با کوچ به مناطق کوهستانی تلاش می‌کنند تا محصول تابستانه را در مناطق خوش آب‌ و هوا تولید کنند.
 
انتهای پیام/
https://dana.ir/news/1897434.html/share
ارسال نظر
نظرات