شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 14:37 منتشر شده در مورخ: 1401/06/25 شناسه خبر: 1897727
امام جمعه قم:

تنها راه حل مشکلات خنثی سازی تحریم ها است

تنها راه حل مشکلات خنثی سازی تحریم ها است
امام جمعه قم گفت: آمریکا به سمت رفع تحریم‌ها نخواهد رفت به همین خاطر برای عبور و رفع مشکلات حاصل از تحریم‌ها باید شرایط را در میدان عمل به سمتی ببریم که نتیجه بخش باشد و تنها راه آن، خنثی سازی تحریم‌ها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد ضمن تسلیت فرار رسیدن ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: اربعین حسینی ثابت می‌کند که امامت یک فرهنگ است و پیوندی که با امام (ع)در زمان حیاتشان داریم در بعد از حیاتشان هم ادامه دارد.

وی ادامه داد: برای شیعه، محب اهل بیت (ع) و کسانی که آنان را حجت خدا می‌دانند امام زنده و غیرزنده تفاوت ندارد چون اعتقاد دارند همانطور که در زمان حیاتشان فعال هستند و تلاش می‌کنند و برای کسانی که به آنان سلام می‌دهند جواب می‌دهند بعد از حیاتشان نیز حاجات و خواسته های مردم را برآورده می‌کنند.

امام جمعه قم  با اشاره به اینکه در زیارت اباعبدالله الحسین(ع) نکات و درس‌های فراوانی وجود دارد، اظهار کرد: گاهی با سخنرانی و صحبت کار به جایی نمی‌رسد و برای بیداری جامعه و شکستن جو خفقان و مبارزه با بدعت‌ها و انحرافات باید قیام کرد. در زمان امام حسین (ع) جامعه به این درجه رسیده بود و امام حسین (ع) خون خود را در راه احیا دین خدا دادند تا فضای جهالت و گمراهی را بشکنند و راه بندگان خدا را روشن کنند.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) در خطبه دیگر خود به مذاکرات اشاره کرد و گفت: با ارزیابی رفتار آمریکا در روند مذاکرات مشخص می‌شود آمریکا به سمت رفع تحریم‌ها نخواهد رفت به همین خاطر برای عبور و رفع مشکلات حاصل از تحریم‌ها باید شرایط را در میدان عمل به سمتی ببریم که نتیجه بخش باشد و تنها راه آن خنثی سازی تحریم‌ها است که رهبر معظم انقلاب نیز به آن تأکید دارند.

وی ابراز داشت: اگرچه رفع تحریم به دست دشمن است و ما نیز به دشمن تأکید کرده‌ایم که باید تحریم‌ها را رفع کند، اما نکته مهم این است که نباید به مذاکرات دل خوش کنیم و باید با توکل به خدا، ایجاد ارتباط با کشورهای همسایه و منطقه و فرامنطقه‌ای تحریم‌ها را خنثی کنیم.

آیت الله سعیدی با اشاره به تلاش دولت در خنثی سازی تحریم خاطرنشان کرد: ارزیابی‌ها از دولت سیزدهم نشان می‌دهد که خنثی سازی تحریم راهبرد قرار گرفته است و سفر رئیس جمهور و وزرا به ازبکستان و حضور در اجلاس شانگهای به همین منظور است.


انتهای پیام/

https://dana.ir/news/1897727.html/share
ارسال نظر
نظرات