شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 11:33 منتشر شده در مورخ: 1401/06/26 شناسه خبر: 1897820
رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان؛

ابتلای یک بهبهانی به وبا در مرز شلمچه

ابتلای یک بهبهانی به وبا در مرز شلمچه
رمضان احدی از شناسایی یک بیمار بهبهانی با تست مثبت التور (وبا) در مرز شلمچه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، رمضان احدی رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان با اعلام این خبر گفت: سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور عراق در حد مطلوبی نبوده و بر اساس آخرین گزارش‌ها بیماری التور (وبا) در این کشور شایع است.

وی افزود: بیماری التور (وبا) یک بیماری حاد گوارشی بوده که در صورت عدم رسیدگی به موقع می‌تواند باعث بروز علائم شدید گوارشی در فرد و یا مرگ شود.
 
رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان گفت: متاسفانه یک فرد حدود ۳۰ ساله با علائم بیماری التور (وبا) به مراکز درمانی در مرز شلمچه مراجعه می‌کند که بعد از انجام تست التور (وبا) مشخص می‌شود وی به این بیماری مبتلا شده است.
 
احدی ادامه داد: در حال حاضر بیمار شناسایی شده و در حال انجام مقدمات برای مراقبت های اولیه، بیمار یابی افراد در معرض و قرنطینه مبتلایان احتمالی و درمان آنها هستیم.
 
وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه علائم بیماری التور (وبا) در برخی افراد ممکن است به صورت خفیف نمایان شود و تنها راه شناسایی این بیماری انجام تست التور است، ضروری
ست تمامی افرادی که به تازگی از کشور عراق بازگشته‌اند برای آزمایش التور به مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی و یا به پایگاه‌های بهداشتی تابعه دانشکده علوم پزشکی بهبهان مراجعه کنند تا از آنها نمونه برداری انجام گیرد. 
 
انتهای پیام/
 
 

 

https://dana.ir/news/1897820.html/share
ارسال نظر
نظرات