شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 15:18 منتشر شده در مورخ: 1401/06/27 شناسه خبر: 1897991
کارشناس حوزه بین‌الملل :

تلاش آمریکا برای ماجراجویی در اوکراین

تلاش آمریکا برای ماجراجویی در اوکراین
کارشناس حوزه بین‌الملل با بیان اینکه آمریکا دنبال ماجراجویی در اوکراین است، گفت: روسیه به راحتی اجازه نخواهد داد که آمریکا به ماجراجویی خود در کی‌یف ادامه دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عماد آبشناس در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران‌نیوز با اشاره به دخالت ایالات متحده آمریکا در درگیری‌های نظامی در اوکراین اظهار کرد: این واقعیت که آمریکا در اوکراین دخالت نظامی دارد انکارناپذیر است و مقامات این کشور نمی‌توانند ادعای «مشارکت نداشتن در اوکراین» را داشته باشند.

وی اضافه کرد: قطعاً ناامنی موجود در اوکراین محصول حمایت آمریکا از این کشور و ارسال تسلیحات است، البته روسیه نیز اسناد این موضوع را دارد، بنابراین آمریکایی‌ها نباید انکار کنند.
 
این کارشناس حوزه بین‌الملل یادآور شد: مقامات آمریکا علناً اعتراف می‌کنند که از ارتش اوکراین حمایت کرده‌اند و امکانات لازم را در اختیار این ارتش قرار داده‌اند.
 
آبشناس با اشاره به اینکه هر کجای دنیا جنگی به وجود می‌آید قطعاً پای آمریکا در میان است، ادامه داد: آمریکایی‌ها تاکنون تمام تلاش خود را برای تبدیل اوکراین به یک پادگان آموزشی برای از بین بردن سلاح‌های منسوخ و آزمایش جدید ناتو و مقابله با تسلیحات روسی انجام داده‌اند.
 
وی تبیین کرد: آمریکایی‌ها حاضر به پایان یافتن مناقشات اوکراین نیستند و سعی دارند با حمایت از کی‌یف به عملیات انتحاری روی بیاورند و همانطور که سال‌ها در باتلاق جنگ افغانستان و عراق گیر کردند این بار هم می‌خواهند در اوکراین بمانند.
 
این کارشناس حوزه بین‌الملل خاطرنشان کرد: قطعاً حضور نظامی آمریکا در اوکراین برای این کشور گران تمام خواهد شد و روسیه به راحتی اجازه نخواهد داد که آمریکا به ماجراجویی خود در کی‌یف ادامه دهد.
 
انتهای پیام/*
https://dana.ir/news/1897991.html/share
ارسال نظر
نظرات