شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 10:51 منتشر شده در مورخ: 1401/06/28 شناسه خبر: 1898190
مدیر عامل راه آهن کشور؛

قطارهای اربعین سه برابر افزایش یافت

قطارهای اربعین سه برابر افزایش یافت
سیدمیعاد صالحی گفت: توجه به پیک بازگشت زائران اربعین از مرز شلمچه بازدید داشتیم تا در صورت نیاز افزون بر قطارهای فوق‌‌العاده سه برابری یک قطار دیگر را نیز در مرز مستقر کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، سید میعاد صالحی مدیر عامل راه آهن کشور در حاشیه بازدید از خط راه آهن شلمچه اظهار کرد: در ایام اربعین نسبت به تابستان برای مسیر تهران به اهواز، خرمشهر و کرمانشاه تعداد قطارها را دو برابر کردیم و افزون بر آن طی ۱۰ روز گذشته قطارهای تهران به خرمشهر را با توجه به حجم زائران سه برابر کردیم.

وی افزود: یک ریل باس نیز در مسیر پایانه خرمشهر در ترمینال شلمچه مستقر شده است که به صورت رایگان در حال خدمت رسانی به زائران ‌حسینی است.
 
مدیر عامل راه آهن کشور گفت: تعداد قطارها در ایام اربعین بیش از سه برابر شده است و با توجه به پیک بازگشت زائران اربعین از مرز شلمچه، بازدید داشتیم تا در صورت نیاز یک قطار دیگر نیز در مرز مستقر شود.
 
صالحی ادامه داد: ظزفیت هر ریل باس حدود ۶٠٠ مسافر است و پیش بینی می شود که از پایانه شلمچه تا خرمشهر ١٠٠ تا ١٣٠ هزار مسافر در این ایام جابه جا شده اند؛ حوزه حمل و نقل ریلی تلاش داشته تا در این ایام خدمات ارزنده ای را به زائران‌ حسینی ارائه دهد.
 
وی در پایان با اشاره به آخرین وضعیت راه آهن شلمچه_ بصره خاطر نشان کرد: از دی ماه تفاهم نامه ای در این زمینه به امضا رسید؛ همچنین موانعی در مسیر قرار داشت که سعی داریم آن ها را برطرف کنیم. همچنین در حال مطالعات عمرانی برای احداث خط هستیم.
 
انتهای پیام/
 
 

 

https://dana.ir/news/1898190.html/share
ارسال نظر
نظرات