شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:52 منتشر شده در مورخ: 1401/06/28 شناسه خبر: 1898206
مربی رزمی:

ورزش‌های همگانی خانوادگی در البرز محدود است

ورزش‌های همگانی خانوادگی در البرز محدود است
زهره نظری‌دوست با اشاره به کمبود ورزش‌های همگانی خانوادگی در سطح البرز گفت: هیئت ورزش‌های همگانی استان باید ورزش هایی را به صورت ماهانه برای خانواده‌ها برگزار کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زهره نظری‌دوست، مربی ورزش‌های رزمی در استان در گفت‌وگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: طبق آخرین آمارها کم تحرکی در سایه همگانی شدن کسب و کارهای مجازی و کرونا در بین زنان در کشور به حدود ۷۰درصد رسیده است.

وی ادامه داد: آمار مراجعین به مراکز درمانی ناشی از چاقی و مشکلات عضلانی در کشور به شدت افزایش یافته است.
 
نظری دوست افزود: امروز با تلفن همراه خود می توانید سخت ترین و دورترین کارها را در کمترین زمان ممکن انجام دهید.
 
این مربی با بیان اینکه مسئولین باید ورزش های خانوادگی را در سطح استان افزایش دهند، تصریح کرد: باید در روزهای تعطیل خانواده ها را با فرهنگ سازی به سمت ورزش های گروهی سوق داد.
 
وی گفت: برخی از بانوان کوتاه ترین مسیرها را نیز با ماشین رفت و آمد می کنند که در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ است.
 
نظری دوست با بیان اینکه چاقی در حال تبدیل شدن از یک معضل به یک سونامی در کشور است، ادامه داد: چاقی اکنون به معضل بزرگی تبدیل شده و آمار بیماری های فشار خون و دیابت را به میزان قابل توجهی افزایش داده است، اگر جلوی این اتفاق با ورزش و تغذیه سالم گرفته نشود، در آینده با سونامی چاقی روبرو می شویم.
 
این مسئول تاکید کرد: باید در تمامی محله های کشور بسته های آموزشی تهیه و مردم را از معضلات کم تحرکی آگاه کرد تا بتوان با فرهنگ سازی روند بحران کم تحرکی را کند و یا معکوس کرد.
 
وی ادامه داد: هیئت ورزش های همگانی استان، سفیران سلامت مردم هستند و باید با برگزاری برنامه های متنوع ورزش های خانوادگی این رسالت را به نحو احسن انجام دهند.
 
نظری دوست افزود: عواقب هرگونه کوتاهی، کم کاری و سهل انگاری از سوی مسئولین و اعضای هیئت ورزش های همگانی استان ها به مردم بر می گردد.
 
این مسئول با تاکید بر اینکه تعداد ورزش های همگانی خانوادگی در سطح البرز و شهر کرج بسیار محدود است تاکید کرد: هیئت ورزش های همگانی استان باید ورزش هایی را به صورت ماهانه برای خانواده ها برگزار کند.
 
وی در خاتمه خاطرنشان کرد: اگر ورزش در اولویت بانوان قرار گیرد، قطعا این عمل (ورزش) در آن خانواده پررنگ می شود بنابراین نقش زنان به عنوان قلب خانه در فرهنگسازی و نهادینه کردن ورزش در خانواده بسیار مهم و حیاتی است.
 
انتهای پیام/
https://dana.ir/news/1898206.html/share
ارسال نظر
نظرات