شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:19 منتشر شده در مورخ: 1401/06/29 شناسه خبر: 1898551
مشاور خانواده:

طلاق عاطفی در البرز ۱۹درصد کاهش یافت

طلاق عاطفی در البرز ۱۹درصد کاهش یافت
معصومه کاظمی گفت: طبق آخرین آمار، در سایه آموزش ها و اقدامات پیشگیرانه ۱۹درصد طلاق عاطفی در البرز کاهش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معصومه کاظمی، مشاور خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: طبق آخرین آمار، در سایه آموزش ها و اقدامات پیشگیرانه ۱۹ درصد طلاق عاطفی در البرز کاهش یافته است.

وی ادامه داد: انتخاب صحیح، عاقلانه و با شناخت در آگاهی بخشی و کاهش آمار طلاق بسیار موثر است.
 
کاظمی افزود: طلاق عاطفی حالتی است که زوجین در کنار هم زندگی می کنند اما ارتباط کلامی و عاطفی بین آنها کم رنگ و یا اصلا وجود ندارد.
 
این مشاور با بیان اینکه طلاق عاطفی تقریبا سه برابر طلاق های ناشی از اختلافات و منازعات است، تصریح کرد: زن و مرد پس از یک دوره طولانی دعوا، از این وضعیت عبور کرده و وارد مرحله بی تفاوتی می شوند.
 
وی گفت: وقتی زن و مرد شناخت دقیقی از یکدیگر ندارند و درصدد برطرف کردن نیازهای یکدیگر نیستند، هرچقدر تلاش می کنند، نتیجه ای حاصل نمی شود، بنابراین وارد عرصه طلاق عاطفی می شوند.
 
کاظمی ادامه داد: فشار اخلاقی، سنت ها، نداشتن پشتوانه مالی، نگرانی از آینده فرزند، نگرانی از اسم طلاق از دلایل طلاق عاطفی است.
 
این مشاور افزود: آموزش و تقویت مهارت های ارتباطی و مشاوره تخصصی قبل، حین و پس از ازدواج می تواند این نوع طلاق را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
 
وی تاکید کرد: طلاق های عاطفی ریشه در شناخت زوجین از همدیگر دارد، وقتی این مهم به خوبی قبل از ازدواج صورت نمی گیرد، در زندگی مشترک نمایان می شود.
 
این مشاور تصریح کرد: این آمارها نشان می دهد که با شاخت و آگاهی می توان طلاق عاطفی را کنترل و مدیریت کرد.
 
وی گفت: خوشبختانه امروز ازدواج ها با درایت و شناخت بیشتری صورت می گیرد اما هنوز هم آمارهای طلاق های عاطفی در کشور نگران کننده است.
 
کاظمی بیان کرد: زوجین در طلاق عاطفی در اولویت یکدیگر قرار ندارند و وقتی علت را ریشه یابی می کنیم به عدم شناخت بر می گردد.
 
این مشاور در خاتمه خاطرنشان کرد: ازدواج مهمترین تصمیم زندگی است که اگر انتخاب اصلحی در این مسیر صورت گیرد، عاقبت به خیری حاصل می شود.
 

انتهای پیام/

https://dana.ir/news/1898551.html/share
ارسال نظر
نظرات