شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:41 منتشر شده در مورخ: 1401/06/30 شناسه خبر: 1898768
وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با دانا:

کاهش نرخ ۵۰ درصدی سرویس مدارس از روز گذشته/جذب یک میلیون معلم برای سال تحصیلی جدید

کاهش نرخ ۵۰ درصدی سرویس مدارس از روز گذشته/جذب یک میلیون معلم برای سال تحصیلی جدید
وزیر آموزش و پرورش از کاهش ۵۰ درصدی نرخ سرویس مدارس از روز گذشته خبر داد و گفت: روز گذشته جلسه در راستای کاهش هزینه سرویس مدارس برگزار شد.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ از کاهش ۵۰ درصدی نرخ سرویس مدارس از روز گذشته خبر داد و گفت: بر اساس تصمیم دولت مبنی بر بازگشایی مدارس و اعلام اداره آموزش‌وپرورش، سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی جلسه کارگروه ماده ۱۸ را که جزو اساسی‌ترین مباحث سرویس‌های مدارس است، تشکیل داد.

به گفته وزیر آموزش و پروش، اجرای سرویس مدارس برعهده تاکسیرانی، شورای شهر، شهرداری و وزارت کشور بوده و تنها نظارت برعهده آموزش و پرورش است.

نوری در ادامه با بیان اینکه روز گذشته در راستای مشکلات بوجود آمده در شهریه سرویس مدارس جلسه‌ای برگزار شد، گفت: در آن جلسه تعرفه جدیدی مصوب شد که براساس آن شاهد کاهش ۵۰درصدی سرویس مدارس بودیم که این نرخ قطعا به مدارس ابلاغ می‌شود.

آغاز به تحصیل ۱۵میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز با حضور رئیس جمهور از شنبه

نوری با اشاره به این مطلب که جشن غنچه‌ها برای نوآموزان پیش دبستانی امروز در سراسر کشور با جمعیتی بالغ بر  ۷میلیون و  ۸۰۰ هزار نفر برگزار شد. همچنین فردا جشن شکوفه‌ها با حضور یک میلیون و ۵۰۰ هزار کلاس اولی‌ برگزار  می‌شود، در واقع باید گفت آغاز به تحصیل ۱۵میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز نیز از روز شنبه با حضور رئیس جمهور انجام می‌شود.

جذب یک میلیون معلم برای سال تحصیلی جدید

وزیر آموزش و پرورش در ادامه به جذب یک میلیون معلم برای سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس انجام شده است، به طوری که می توان گفت کمبود معلم پایتخت مرتفع شده و تمامی مدارس معلم دارد.

ابلاغ سرانه مدارس به برخی استان‌ها

وی در ادامه بااشاره به اینکه بخشی از سرانه مدارس به استان‌ها ابلاغ شده است، گفت: این اعتبار برای برخی استان‌ها ابلاغ شده که به‌زودی به حساب مدارس واریز خواهد شد تا بخشی از نیازها تامین شود.

 

بیشتر بخوانید:

آموزش و پرورش در تلاش است تا هزینه سرویس مدارس کمتر شود

هزینه نجومی سرویس مدارس؛ باری مضاعف بر دوش اقتصاد خانوار/ تعیین‌کننده و ناظر هزینه سرویس مدارس کیست؟

تمامی مدارس پایتخت معلم دارند

 

 

 

 

 

https://dana.ir/news/1898768.html/share
ارسال نظر
نظرات