شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 15:05 منتشر شده در مورخ: 1401/06/30 شناسه خبر: 1898875
باید VAR را در زمین‌های فوتبال کشور اجرا کنیم؛

تاج: با خطر تعلیق فدراسیون فوتبال مواجه شده‌ایم/ عدم پرداخت مطالبات ویلموتس به‌دلیل تحریم‌هاست

تاج: با خطر تعلیق فدراسیون فوتبال مواجه شده‌ایم/ عدم پرداخت مطالبات ویلموتس به‌دلیل تحریم‌هاست
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اساس پرونده مارک ویلموتس به دلیل تحریم ما بوده که نتوانستیم به موقع پول را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرداخت کنیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانا؛ مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه مجمع انتخاباتی هیأت فوتبال استان مازندران اظهار داشت: تلاش داریم تا استانداردهای زمین‌های فوتبالی که میزبان مسابقات لیگ برتر و دسته یک هستند را پیاده کنیم. برای حفظ داوری فوتبال کشورمان در آسیا و جوامع بین‌المللی باید سامانه VAR یا کمک داور ویدیویی را در زمین‌های فوتبال کشور اجرا کنیم.

وی در ادامه بیان داشت: ایجاد این سامانه در زمین‌های فوتبال به عنوان یک اولویت ماست و اگر نتوانیم این سامانه را راه‌اندازی کنیم؛ به طور یقین در بخش داوری فوتبال آسیا و بین‌الملل با چالش‌هایی جدی مواجه می‌شویم. 

تاج پیرامون شرایط تیم ملی فوتبال عنوان داشت: احساس من این است که نظم و ترکیب خوبی در تیم ملی فوتبال ایران به وجود آمده. عقبه روشن و خوبی از حضور کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در سال ۲۰۱۸ وجود دارد و امیدواریم با حضور وی امسال نیز با همه توان مقابل رقبای خود بازی کنیم و به نتیجه مورد نظر برسیم.

به فیفا درباره پرونده ویلموتس اعتراض کرده‌ایم

او درباره شرایط استان مازندران تأکید داشت: توسعه فوتبال با امکانات رقم می‌خورد و لازمه رسیدن به این امکانات نیز مشارکت و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی با هیات فوتبال است. امروز با کمک استانداری و فدراسیون فوتبال کلنگ احداث ساختمان هیات فوتبال این استان به زمین زده می‌شود و ما هم ۲۰۰ میلیون تومان کمک می‌کنیم. متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات همچنان بسیاری از هیات‌های فوتبال فاقد ساختمان مستقل هستند.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح داشت: در نامه فیفا پیرامون مسئله ویلموتس آمده اگر اعتراضی داریم، اعلام کنیم و ما هم اعتراض خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نوشتیم. اعتراض ما این است که اساس پرونده ویلموتس به دلیل تحریم ما بوده که نتوانستیم به موقع پول را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرداخت کنیم. در شرح رای هم به صراحت به این موضوع اشاره شده است، همچنان هم تحریم هستیم و می‌خواهیم فیفا تحریم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بردارد و پول‌های ما را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بدهد تا بتوانیم روند عادی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ طی کنیم.

وی در پایان گفت: در کنگره هفتم مهر ماه که در کویت برگزار می‌شود، به صورت جدی درباره حضور تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا رایزنی می‌کنیم. امیدوارم در این کنگره اعتماد از دست رفته AFC برگردانده شود و اگر نتوانیم این موضوع را حل کنیم، فدراسیون فوتبال به حالت تعلیق در می‌آمد.

بیشتر بخوانید؛

 
https://dana.ir/news/1898875.html/share
ارسال نظر
نظرات