شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:50 منتشر شده در مورخ: 1401/07/02 شناسه خبر: 1899267
شفیعی در جلسه استقبال از مهر خبرداد؛

افزایش ۲۰ درصدی ترافیک در هفته اول مهر

افزایش ۲۰ درصدی ترافیک در هفته اول مهر
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه جلسه ستاد استقبال از مهر از افزایش ۲۰ درصدی ترافیک در هفته اول مهرخبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه جلسه ستاد استقبال از مهر گفت: با توجه به شناور شدن ساعت فعالیت مراکز آموزشی و سازمانها پیش بینی می‌شود ترافیک ۳۰ درصد افزایش پیدا کند البته برآوردما این است که در هفته اول مهر که عمده مراکز آموزشی آموزش از راه دور دارند و همچنین تعطیلات پیش رو، ترافیک حدود ۲۰ درصد افزایش یابد.

وی ادامه داد: بر اساس نقشه‌های ترافیکی تا ساعت ۸ صبح امروز، ترافیک نسبت به سالهای گذشته در محدوده طرح ترافیک ۱۰ درصد بود اما در مجموع در سطح شهر ۱۵ درصد افزایش ترافیک داشته ایم این در حالی است که مصوبات خوبی برای مهار ترافیک مهرماه تصویب شده است که یکی از آنها شناور شدن ساعت کار ادارات است که اگر بدرستی انجام شود، ۲۲ درصد در کاهش ترافیک صبحگاهی مؤثر است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه آسیب شناسی ترافیک نشان داده است که ۳۸ درصد از وقایع ترافیکی که منجر به انسداد و ترافیک می‌شود، خرابی خودروهاست، گفت: باید تمهیداتی در این خصوص اندیشیده شود.

شفیعی در خصوص اجرای طرح آزمایشی استفاده خودروهایی با بیش از ۱۰ سرنشین از لاین ویژه، تاکید کرد: این طرح به صورت آزمایشی در بزرگراه‌های امام علی، چمران و اشرفی اصفهانی در حال اجرا است.

وی همچنین در مورد سرویس مدارس نیر گفت: در این خصوص برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفته و امیدواریم تا پایان هفته ساماندهی آنها تمام شود؛ چرا که احساس می‌کنم در خصوص شناور شدن ساعات کار، اطلاع‌رسانی مناسبی صورت نگرفته است.

https://dana.ir/news/1899267.html/share
ارسال نظر
نظرات