شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:19 منتشر شده در مورخ: 1401/07/03 شناسه خبر: 1899434

دیدار وزرای خارجه ایران و سوریه در نیویورک

دیدار وزرای خارجه ایران و سوریه در نیویورک
وزیران امور خارجه ایران و سوریه در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران و فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل دیدار و درخصوص آخرین تحولات منطقه رایزنی کردند.

دو طرف در این دیدار درمورد روابط دوجانبه و راه های گسترش آن در زمینه های مختلف به ویژه مقابله با آثار منفی اقدامات یکجانبه آمریکا و کشورهای غربی علیه دو کشور گفت وگو کردند.

امیرعبداللهیان و مقداد تاکید کردند که روابط میان دو کشور راهبری، مستحکم، متمایز و در راستای خدمت به مردم دو کشور است.

وزیران خارجه دو کشور با اشاره به هماهنگی ها و مشورت های موجود میان تهران و دمشق در زمینه های مختلف و محافل بین المللی، بر تداوم این امر در راستای مقابله با سیاست های غرب علیه دو کشور تاکید کردند.

دو طرف در ادامه با تاکید بر حمایت از روند آستانه که می تواند منجر به تحقق ثبات و امنیت بیشتر در سوریه شود، بر لزوم تداوم مبارزه با تروریسم در سوریه تا نابودی کامل آن تاکید کردند.

امیر عبداللهیان در این دیدار بر تداوم حمایت های سیاسی و اقتصادی ایران از سوریه و همچنین حمایت از این کشور در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

از سوی دیگر فیصل مقداد نیز بر حمایت های کشورش از موضع ایران در خصوص پرونده هسته ای تاکید کرد و گفت که آمریکا مسئول ممانعت از رسیدن به توافق تا این لحظه است.

https://dana.ir/news/1899434.html/share
ارسال نظر
نظرات