شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 16:07 منتشر شده در مورخ: 1401/07/04 شناسه خبر: 1899639
مدرس دانشگاه:

سبک زندگی دفاع مقدس، حلال مشکلات خانواده‌ها است

سبک زندگی دفاع مقدس، حلال مشکلات خانواده‌ها است
زهره حمیدی گفت: دشمن با پیام‌رسان‌های خارجی در صدد ترویج سبک زندگی غربی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زهره حمیدی، مدرس دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: زنان ایثارگر، رزمنده و پشتیبان جنگ، مادران و همسران شهدا می‌توانند الگوی سوم زن باشند و تجربیات موفق و سبک زندگی آنها کلیدی برای مشکلات خانواده‌های امروز است.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب دو دیدگاه شرقی و غربی بر نگاه زن حکمرانی می کرد که نگاه سنتی و شرقی از زن انسانی خانه نشین و منفعل در مسائل خانواده و فاقد نقش در تاریخ ساخته بود و نگاه غربی نیز به نقش مبتذلانه زن اشاره داشت.
 
حمیدی افزود: امام خمینی(ره) در دوران ۸ سال دفاع مقدس دیدگاهی جدا از زن شرقی و غربی داشتند و بانوان ایران با تبعیت از ولی فقیه در دوران جنگ تحمیلی نقش برجسته‌ای در پشتیبانی و خدمت رسانی به نیروهای اعزامی جهبه داشتند.
 
این مدرس دانشگاه تصریح کرد: ولایت پذیری محض، اخلاص، همگرایی حاکم بر خانواده، ایثار، اعتقاد قلبی به معارف اسلامی، تربیت دینی فرزندان گنجینه‌های نهفته در سبک زندگی زنان دفاع مقدس است که باید این آموزه‌ها به رشته تحریر درآمده و مورد استفاده بانوان در عصر کنونی باشد.
 
وی گفت: دشمن با پیام رسان‌های خارجی در صدد ترویج سبک زندگی غربی است که از تفکر سرمایه داری نشات می گیرد.
 
حمیدی ادامه داد: تجملگرایی نشات گرفته از سبک زندگی غربی ریشه بسیاری از خانواده را خشکانده است، واقعا در دوران ۸ سال دفاع مقدس ازدواج ها به سادگی تمام انجام می شد و پایه های آن نیز محکم بود.
 
این مدرس دانشگاه افزود: مادران و همسران رزمنده‌ها به تنهایی خانواده را مدیریت می‌کردند و ذره ای شک به دل‌شان راه نمی دادند.
 
وی با بیان اینکه جنگ شناختی بسیار خطرناک و مخرب است، بیان کرد: امروز دشمن با تمرکز روی نسل نوجوان و با جنگ روایت ها، هدف خود را به این نسل منتقل کرده و آن ها را با حربه هایی مثل مهسا امینی‌ها به کف خیابان می‌کشاند.
 
این مدرس دانشگاه با بیان اینکه کوتاهی ما در تبیین فرهنگ دفاع مقدس، باعث سوء استفاده دشمن شد، گفت: متاسفانه نتوانسته ایم این فرهنگ را به نوجوانان منتقل کنیم و اکنون به جهاد تبیین رسیده ایم که کاری بس دشوار است.
 
حمیدی در خاتمه خاطرنشان کرد: امیدوارم بانوان درک کرده باشند که در جنگی قرار داریم که سخت‌تر از جنگ سخت است و مادر باید خود به سلاح سواد رسانه مجهز کند تا بتواند فرزند خود را از منجلاب جنگ سایبری نجات دهد.
 

انتهای پیام/

https://dana.ir/news/1899639.html/share
ارسال نظر
نظرات