شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 11:20 منتشر شده در مورخ: 1401/07/05 شناسه خبر: 1899769

افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی تولید برنج در رشت

افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی تولید برنج در رشت
مدیر جهاد کشاورزی رشت با بیان اینکه شاهد افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی تولید برنج در شهرستان هستیم، گفت: امسال ۱۴۲ هزار تن برنج سفید در شهرستان رشت تولید شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، مسعود اسدی‌پرور مدیر جهاد کشاورزی رشت در گفتگویی با بیان اینکه امسال شاهد افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی تولید برنج در شهرستان رشت هستیم، اظهار کرد: شهرستان رشت بزرگترین شهرستان برنج خیز کشور است و  ۲۸۵ هزار تن شلتوک از شالیزارهای این شهرستان برداشت شده است.

وی افزود: از این میزان شلتوک ۱۴۲ هزار تن برنج سفید تولید می‌شود که اغلب آن از نوع ارقام محلی نظیر هاشمی و علی کاظمی است.
 
مدیر جهاد کشاورزی رشت تصریح کرد: برای اینکه درآمد کشاورزان افزایش یابد توصیه شده است که بیش از سال گذشته به کشت دوم محصولات کشاورزی بپردازند و در حال حاضر کشاورزان شهرستان رشت پرورش راتون، کشت پاچ‌باقلا و باقلای برکت و انواع علوفه را شروع کرده‌اند.
 
اسدی‌پرور خاطرنشان کرد: سال گذشته در ۱۳ هزار هکتار از شالیزارهای شهرستان رشت راتون پرورش یافته بود که امسال به ۱۵ هزار هکتار رسیده است.
 
وی با اشاره به اینکه در تولید پاچ باقلا نیز میزان کشت بیش از سال گذشته است،گفت: کشاورزانی که در شالیزار خود پاچ باقلا می‌کارند در برخی مواقع بیش از سود حاصل از برنج در همان شالیزار است.
 
مدیر جهاد کشاورزی رشت افزود: پاچ باقلا علاوه بر بازارهای شهرستان رشت در بازار دیگر شهرستان های گیلان به فروش می‌رسد و بسیار مورد استقبال خرید مردم است.
 
انتهای پیام/
https://dana.ir/news/1899769.html/share
ارسال نظر
نظرات