شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:32 منتشر شده در مورخ: 1401/07/07 شناسه خبر: 1900125
معاون رئیس جمهور خبر داد؛

اختصاص پنج درصد طرح جهش مسکن کشور به ایثارگران

اختصاص پنج درصد طرح جهش مسکن کشور به ایثارگران
قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در راستای رفع مشکل مسکن ایثارگران پنج درصد طرح جهش مسکن که در استان‌های کشور اجرا می شود مربوط به ایثارگران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: در راستای رفع مشکل مسکن ایثارگران پنج درصد طرح جهش مسکن که در استان‌های کشور اجرا می شود مربوط به ایثارگران است.

قاضی زاده هاشمی اظهار کرد: ۶ هزار و ۱۳۰ نفر در استان مرکزی جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده و از شرایط لازم برای دریافت تسهیلات مسکن برخوردار می باشند و باید مسکن این افراد تامین شود.
 
وی ادامه داد: ۸۷۰ هزار نفر ایثارگر در کشور تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار داشته و ۸۰ هزار نفر این افراد تاکنون هیچگونه خدماتی در حوزه دریافت خانه، زمین و یا تسهیلات مسکن دریافت نکرده‌اند.
 
معاون رئیس جمهور گفت: استان مرکزی استان تاریخ ساز و استانی است که به دلیل پرورش امام خمینی(ره) حق بر گردن تمامی ملت ایران دارد.
 
وی ادامه داد: ملت ایران به دلیل آشنایی با مکتب اهل بین(ع) و جهاد فی سبیل الله مدیون امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی هستند.
 
رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: ایثارگران باید مراقبت از نیت ایثارگری خود را در دستور کار خود قرار داده و از چیزی که برای آن به صحنه جهاد فی سبیل الله وارد شدند جدا نشوند.
 
وی اضافه کرد: تفاهم نامه بنیاد شهید و ایثارگران با استانداری مرکزی انجام‌شده و بر اساس این تفاهم نامه ۲ هزار مسکن برای ایثارگران استان باید تامین شود که تنها قرارداد ۳۲۵ مسکن در طرح اقدام ملی با ایثارگران منعقد شده‌است.
 
قاضی زاده هاشمی بیان کرد: عناوینی که در مدت ۴۰ سال گذشته در حوزه زمین و مسکن به ایثارگران اختصاص یافته است کمتر از ۳۰ درصد است.
 
وی ادامه داد: ۶۴۸ گلزار شهدا و پنج هزار و ۳۰۲ مزار شهید در استان مرکزی وجود دارد که ۵۴ گلزار شهید این استان تاکنون ساماندهی نشده است.
 
رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال منابع مالی در سفر هیات دولت به گلزارشهدای استان مرکزی در نظر گرفته شده است و اعتبارات اختصاص یافته در سفر هیات دولت به استان با هدف اتمام گلزار شهدا تخصیص یافته است.
 
وی گفت: بر اساس قانون دولت موظف به تعیین و تکلیف فرزندان ایثارگران بوده و در استان مرکزی زمینه جذب ۲۶ نفر فراهم شده که اشتغال به کار نیافته اند و  با همکاری سازمان برنامه و بودجه زمینه اشتغال این افراد فراهم می شود.
 
قاضی زاده هاشمی بیان کرد: تبدیل وضعیت ۳۱۰ نفر از ایثارگران استان مرکزی در دستور کار قرار دارد و بنیاد شهید و امور ایثارگران دستگاه گزارش دهنده بوده و ابزار برخورد با دستگاه‌ها را برای تبدیل وضعیت ایثارگران ندارد وتنها می تواند گزارش نهادهایی که به این مصوبه عمل نمی کنند را ارایه دهد.
 
وی ادامه داد: اجرای مصوبه جایگزینی جایگزینی فرزندان ایثارگران در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده و این مهم از طریق مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است.
 
معاون رئیس جمهور افزود: در طرح سپاس با چهار هزار و ۲۹۸ نفر از ایثارگران شامل نیمی از ایثارگران کشور دیدار انجام شده و در این طرح با ۱۱ هزار خانواده شهید نیز توسط مسئولان دیدار شده است.
 
وی افزود: حوزه درمان، حوزه پرهزینه ای برای بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده و این حوزه ۱۰ هزار میلیارد تومان برای این نهاد بار مالی به همراه دارد در صورتی که بودجه سنواتی این نهاد چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است.
 
معاون رئیس جمهور گفت: ۲ هزار میلیارد تومان بدهی در زمینه خدمات درمانی از دولت قبل برای بنیاد شهید و امور ایثارگران باقی مانده که این این نهاد ۲ راهکار شامل محدود کردن خدمات و یا کاهش سطح خدمات برای جبران این بدهی ها دارد.
 
قاضی زاده هاشمی بیان کرد: طلب بیمه دی از این نهاد یک هزار میلیارد تومان از دولت قبل و یک سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.
 
وی خاطرنشان کرد: جنگ رسانه ای دشمن علیه کشور و خصوصا جوانان آغاز شده و رسانه ها در خط مقدم جنگ رسانه ای دشمن علیه کشور قرار داشته و این نهادها نقش مهمی در خنثی سازی این توطئه دشمن برعهده دارند.
 
https://dana.ir/news/1900125.html/share
ارسال نظر
نظرات