اخبار داغ

ابراهیم قادری در گفتگو با دانا عنوان کرد؛

کاهش گردش ویروس آنفلوآنزا در کشور/ عدم تجویز آنتی بیوتیک از سوی پزشک ربطی به کمبود دارو ندارد

کاهش گردش ویروس آنفلوآنزا در کشور/ عدم تجویز آنتی بیوتیک از سوی پزشک ربطی به کمبود دارو ندارد
رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت به کاهش گردش ویروس آنفلوآنزا در کشور اشاره کرد و گفت: آنتی بیوتیک‌ها روی آنفلونزا اثر درمانی ندارند، چرا که آنفلوانزا توسط ویروس ایجاد می‌شود و بعضی‌ اوقات مردم به‌ اشتباه تصور می‌کنند که در موارد ویروسی، مصرف آنتی بیوتیک کمک کننده است که این باور نادرست است.
[

ابراهیم قادری رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درباره وضعیت ویروس آنفلوآنزا در کشور اظهار داشت: خوشبختانه در دو هفته گذشته از نمونه‌های جمع‌آوری شده از افراد مبتلا به سرماخوردگی‌های خفیف و شدید، حدود ۱۹.۵ درصد موارد، آنفلوانزا هستند، در حالی که در اوج همه‌گیری آنفلوانزا، این عدد به ۳۶ درصد رسیده بود.

,  , شبکه اطلاع رسانی راه دانا, ؛ , ویروس آنفلوآنزا, همه‌گیری آنفلوانزا,

وی در ادامه به کاهش گردش ویروس آنفلوآنزا در کشور اشاره کرد و گفت: امیدواریم تعداد موارد ابتلا به آنفلوانزا حالت افزایشی پیدا نکند؛ البته شیوع آنفلوانزا دو پیک (A,B) دارد که پیک B، کوچکتر است. الان از پیک A که حالت افزایشی داشته، به وضعیت ثابتی رسیده‌ایم و انتظار می‌رود اتفاق جدیدی در روند همه‌گیری رخ ندهد.

, کاهش گردش ویروس, آنفلوآنزا,

به گفته رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، آنفلوانزا در افراد سالمند، زنان باردار و مبتلایان به بیماری‌های قلبی، ریوی، کلیوی و آسم، دیابت، نارسایی قلبی، بیماران دیالیزی، بیماران تحت شیمی درمانی و افراد با نقص ایمنی می‌تواند بسیار خطرناک باشد و باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، در واقع تاکید می‌کنیم این قشر هر چه سریعتر واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

, پروتکل‌های بهداشتی,

عدم تجویز آنتی بیوتیک از سوی پزشک ربطی به کمبود دارو ندارد/بی‌تاثیر بودن آنتی بیوتیک در درمان آنفلوآنزا

,

قادری در پاسخ به این سوال که بیماران معتقد هستند که عدم تجویز آنتی بیوتیک از سوی پزشک به دلیل کمبود دارو در کشور است، گفت: آزیترومایسین و دیگر آنتی بیوتیک‌ها روی آنفلونزا اثر درمانی ندارند، چرا که آنفلوانزا توسط ویروس ایجاد می‌شود و آنتی بیوتیک تنها می‌توانند به مقابله با عفونت‌های ناشی از باکتری‌ها کمک کند.

, آزیترومایسین , آنتی بیوتیک‌ها,

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در خاتمه تصریح کرد: با توجه به اینکه آنتی‌بیوتیک‌ها روی عفونت‌های ناشی از ویروس‌ها اثری ندارند، بعضی‌ اوقات مردم به‌ اشتباه تصور می‌کنند که در موارد ویروسی، مصرف آنتی بیوتیک مفید و کمک کننده است، در واقع این باور نادرست است.

, آنتی‌بیوتیک‌ها ,

بیشتر بخوانید:

, بیشتر بخوانید:, بیشتر بخوانید:,

آنفولانزا فروکش کرد

, آنفولانزا فروکش کرد,

سرماخوردگی و آنفلوآنزا چه تفاوت هایی با هم دارند؟

, سرماخوردگی و آنفلوآنزا چه تفاوت هایی با هم دارند؟,

رعایت پروتکل بهداشتی همچنان در دستور کار مسئولان

, رعایت پروتکل بهداشتی همچنان در دستور کار مسئولان,

کاهش گردش ویروس آنفلوآنزا طی هفته‌های آینده در کشور

, کاهش گردش ویروس آنفلوآنزا طی هفته‌های آینده در کشور,

بی تاثیر بودن آزیترومایسین در درمان آنفلوآنزا

, بی تاثیر بودن آزیترومایسین در درمان آنفلوآنزا]
  • برچسب ها
  • #
  • #
  • #
  • #

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه