شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 09:38 منتشر شده در مورخ: 1401/09/02 شناسه خبر: 1913076
زاکانی:

۱۲ هزار هکتاربافت شهر ناپایدار است/حال و روز شهر و شهروندان خوب نیست

۱۲ هزار هکتاربافت شهر ناپایدار است/حال و روز شهر و شهروندان خوب نیست
شهردار تهران با اشاره به وضعیت شهر تهران گفت: از ۷۰ هزار هکتار بافت شهر، ۱۲ هزار هکتار آن بافت ناپایدار است و آلودگی هوا و ترافیک و بد مسکنی و بی مسکنی در شهر وجود دارد و حال و روز شهر و شهروندان مناسب نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا زاکانی شهردار تهران در نشست هم اندیشی با نخبگان دانشگاهی که در محل ساختمان شهرداری تهران برگزار شد، با بیان اینکه در شرایط فعلی ابتدا باید به درک و فهم این نکته برسیم که در چه نقطه‌ای هستیم، اظهار کرد: شرایط اخیر در کشور را یک فرصت می‌دانم و جنبه تهدید آن را فرع ماجرا می‌دانم؛ بنابراین باید سلسله اقدامات اساسی و تحولات و گره گشایی از برهم انباشتگی مشکلات کشور که هم عموم مردم را به آینده امیدوار کند و هم پاسخ معتبر به جز جز جامعه و عناصر و اجزای آن بدهد و منجر به تقویت ما از درون شود را در پیش بگیریم.

شهردار تهران با اشاره به وضعیت شهر تهران افزود: از ۷۰ هزار هکتار بافت شهر، ۱۲ هزار هکتار آن بافت ناپایدار است و آلودگی هوا و ترافیک و بد مسکنی و بی مسکنی در شهر وجود دارد و حال و روز شهر و شهروندان مناسب نیست. وضعیت شهرداری نیز در ابتدای این دوره مناسب نبود و حدود ۷۰ هزار میلیارد بدهی داشتیم که در حال حاضر ۱۳ میلیارد بهره سال گذشته هم به آن اضافه شده و شهرداری در ابتدای دوره دچار تنش مالی بود و پروژه‌های شهر خوابیده بود.

وی گفت: در این دوره از مدیریت شهری در همان ۱۰ روز اول با انضباط مالی و خزانه واحد از تنش مالی خارج شدیم و ۹۹ درصد بودجه را در سال گذشته محقق و اکنون تمام پروژه‌های بزرگ مقیاس شهر آغاز شده است؛ همچنین در ۸ ماه اول امسال بیش از سال قبل در حوزه عمرانی توسعه فعالیت داشتیم.

زاکانی با بیان اینکه معتقدیم که همه مسئولیت‌های شهر مستقیم و غیر مستقیم به عهده ما است، ادامه داد: در مسأله معتادان متجاهر ۵ هزار تخت برای آن‌ها فراهم کردیم و ۲۵۰۰ تخت دیگر را نیز در دست آماده سازی داریم و در شاخص‌های سلامت و مسکن نیز ورود کردیم.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: سازمان نوسازی شهرداری در ۱۵ سال، ۵ هزار واحد متقبل شده، ولی در این دوره ۹ هزار واحد را شروع کرده و ۲۹ هزار واحد دیگر نیز آغاز خواهد شد؛ همچنین در بحث مسکن تفاهمی برای ۵۵۰ واحد برای اساتید دانشگاه شریف با این دانشگاه منعقد کردیم و در کنار این اقدامات ۹ هزار میلیارد تومان از امکانات شهر را برگرداندیم.

وی ضمن اشاره به هدف گذاری برای ۴ تحول درون زا، تحول نرم، تحول کالبدی و تحول فناورانه شهر عنوان کرد: از مردادماه امسال، هر شنبه یک پروژه در سطح و مقیاس شهر افتتاح می‌کنیم و از ۱۲ بهمن به مناسبت ورود حضرت امام (ره) تا عید هر روز افتتاح خواهیم داشت.

https://dana.ir/news/1913076.html/share
ارسال نظر
نظرات