شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 18:42 منتشر شده در مورخ: 1401/09/03 شناسه خبر: 1913462
مخالفت فیفا با اعلام رسانه‌های خارجی؛

آماده‌باش جدی به عابدزاده برای جانشینی حسینی/ بیرانوند در بازی با ولز در دسترس نیست!

آماده‌باش جدی به عابدزاده برای جانشینی حسینی/ بیرانوند در بازی با ولز در دسترس نیست!
علی‌رضا بیرانوند به علت برخی مقررات فدراسیون جهانی فوتبال در بازی فردا مقابل ولز حضور نخواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا بیرانوند که در جریان دیدار تیم ملی فوتبال ایران برابر انگلیس از ناحیه ببنی دچار مصدومیت شده بود، بعد از خروج از زمین و معاینات اولیه، آسیب وارده از سوی پزشک فیفا ضربه به مغز تشخیص داده شد و به همین خاطر هم تیم ملی فوتبال ایران بر اساس مقررات فیفا توانست در این دیدار به جای پنج تعویض، شش تعویض داشته باشد.

 

حالا خبرگزاری‌های خارجی با استناد به مقررات پزشکی فیفا و به نقل از منابعی در فدراسیون جهانی فوتبال می‌گویند که بیرانوند باید پس از آسیب وارده ۶ روز استراحت کند ‌و نمی‌تواند تا قبل از پایان ۶ روز در ترکیب تیم ملی ایران به میدان برود.

 

خبرگزاری PA فاش کرده که فیفا از زمان مصدومیت این بازیکن هر روز با فدراسیون ایران در تماس بوده و به آنها گفته است که باید پروتکل ضربه مغزی را رعایت کنند و به بیرانوند اجازه بازی ندهند. اگرچه پزشک تیم ایران حرف آخر را می زند، اما فیفا به شدت این موضوع را جدی گرفته و با جدی ترین لفظ به فدراسیون تاکید کرده که نباید بازی کند. این رسانه تاکید کرد که موسسه خیریه آسیب مغزی Headway اعلام کرد که این "مایه شرمساری" است که بیرانوند اجازه بازی در برابر انگلیس را پیدا کرده است.

 

این رسانه نوشت: به فدراسیون فوتبال ایران گفته شده که نباید در بازی مقابل ولز، دروازه بان این تیم علیرضا بیرانوند که در بازی مقابل انگلیس دچار ضربه مغزی شد، بازی کند! بیرانوند ابتدا با هم تیمی خود مجید حسینی برخورد کرد و برای دقایقی نیاز به مداوا داشت اما به طور باورنکردنی، قبل از ترک زمین با برانکارد، به او اجازه داده شد تا برای مدت کوتاهی ادامه دهد.

 

این اظهارات و اخبار در حالی است که بیرانوند امروز در تمرین تیم ملی حاضر و به همراه سایر بازیکنان تمرین کرده است و مسوولان فوتبال ایران نیز از آمادگی او برای حضور در دیدار برابر ولز سخن گفته‌اند. حتی با کمک پزشکان تیم ملی، محافظی برای صورت بیرانوند تهیه شده بود تا او بتواند با کمک این محافظ تیم ملی ایران را در مقابل ولز همراهی کند.

 

به نظر با توجه به مشاهدات اخیر خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانا به قطر، کادرفنی آماده‌باش لازم به امیر عابدزاده را داده‌اند تا وی به جای سیدحسین حسینی روی خط دروازه تیم ملی در بازی برابر اژدهایان بریتانیایی قرار بگیرد.

https://dana.ir/news/1913462.html/share
ارسال نظر
نظرات