شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 18:44 منتشر شده در مورخ: 1401/09/03 شناسه خبر: 1913463
سرمربی و کاپیتان تیم ملی فوتبال ولز چه گفتند؟!

پیچ: هم ما و هم ایران به پیروزی نیاز داریم/ بیل: بازی مشکلی مقابل ایران خواهیم داشت

پیچ: هم ما و هم ایران به پیروزی نیاز داریم/ بیل: بازی مشکلی مقابل ایران خواهیم داشت
سرمربی و کاپیتان تیم ملی فوتبال ولز در نشست خبری پیش از بازی با ایران صحبت کردند.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانا از قطر، راب پیج و گرت بیل، سرمربی و فوق‌ستاره تیم ملی فوتبال ولز در نشست خبری پیش از تقابل ظهر فردا مقابل ملی‌پوشان فوتبال کشورمان به اظهارنظر پرداختند.
 
پیچ: هم ما و هم ایران به پیروزی نیاز داریم
 
راب پیچ، سرمربی تیم ملی ولز در ابتدای نشست اظهار داشت:  شاید ایران به خاطر آن شکست ناامید شده باشد. فکر می‌کنم می‌خواهند برگردند و البته انگلستان را هم می‌شناسیم. ممکن است ایران ترکیب خود را تغییر دهد. شاید آنها ترکیب خود را به خاطر انگلیس تغییر دادند. باید ببینیم از چه ترکیبی استفاده می‌کنند.
 
سرمربی تیم ملی ولز درباره اقدام بازیکنان آلمانی در انتقاد به نبود آزادی بیان در جام جهانی از سوی فیفا و اینکه آیا بازیکنان او هم ژست مشابهی دارند گفت: نه! ما کمپین‌هایی داریم که رو به جلو می‌رود. ما اینجا هستیم که فقط فوتبال بازی کنیم. شاید آلمان هم بخواهد از همین پیام استفاده کند.
 
وی درباره اینکه آیا بیل فردا مقابل ایران بازی می‌کند؟ گفت: بازی مقابل آمریکا یکی از بهترین بازی‌های او نبود اما گرت از بازیکنانی است که می‌تواند در شرایط سخت بازی کند. او پنالتی را هم گل کرد. باید به او اعتبار زیادی بدهیم.
 
سرمربی تیم ملی ولز در واکنش به اینکه آیا بیل آماده انجام سه بازی ظرف هشت روز است؟ گفت: او کاملا آماده است و می‌تواند بازی کند. او حرفه‌ای است و از وقتی که مقابل آمریکا بازی کردیم استراحت کرده است.
 
سرمربی تیم ملی ولز درباره وضعیت "جو آلن" و امکان بازی او مقابل ایران هم گفت: می‌دانید که آلن تست آمادگی جسمانی خود را داده و خوب هم بوده و بنابراین این خبر خوبی است. همه آماده هستند. تیم ملی ما کار خود را به خوبی با او انجام داده و او در وضعیت مناسبی برای بازی است. ما نگران او بودیم و مصدومیت او نگران کننده بود. ما وضعیت او را در هفته اخیر در نظر گرفتیم و فکر می‌کنیم می‌تواند بازی کند. او می‌خواست مقابل آمریکا بازی کند اما من مخالفت کردم. فکر کردم در دراز مدت مشکل ایجاد می‌کند.
 
پیج درباره هدف تیمش در بازی ایران و اینکه شاید ترکیب تیمش برای بازی فردا تغییر کند گفت: ما آماده بازی در جام جهانی هستیم و همیشه یک برنامه B داریم. ما برای بازی فردا برنامه داریم و می‌دانیم چطور بازی کنیم و امیدوارم فردا به مرحله عمل در بیاید.
 
وی درباره اینکه آیا فکر می‌کند در نهایت، صعود تیمش به مرحله بعد به تفاضل گل گره بخورد؟ گفت: اول از همه به دنبال پیروزی هستیم و ممکن است که این مساله به اینجا منجر شود که صعود به تفاضل گل منجر شود. ما در مرحله انتخابی جام جهانی هم این مشکل را داشتیم. ممکن است به همان وضعیت برخورد کنیم. فکر می‌کنیم فردا چطور کارمان را ادامه دهیم.
 
سرمربی تیم ملی ولز درباره برگزاری تمرین تیمش در ساعت ۱۳ و در گرمای هوا گفت: این فاکتوری است که در نظر گرفتیم. وقتی که به اینجا آمدیم هوا ۳۱ درجه سانتی‌گراد بود. چند روز اول ساعت ۱۶ تمرین می‌کردیم اما الان وضعیت بهتر شده و ساعت ۱۳ تمرین می‌کنیم.
 
سرمربی ولز درباره برداشتش از شکست ۶ بر ۲ ایران مقابل انگلیس گفت: انگلیس تیم خوبی است و جایگزین‌ها هم کار را بهتر کردند. تیم ملی ایران گل‌های زیادی خورده و ناامید شده است. ایران می‌خواهد واکنش نشان دهد و می‌خواهیم آماده این واکنش باشیم.
 
بیل: بازی مشکلی مقابل ایران خواهیم داشت
 
در ادامه نیز گرت بیل، کاپیتان ولزی‌ها در نشست اظهار داشت: موضوع مربوط به بازی ملی را در نظر نگرفته‌ام و به آن فکر نمی‌کنم. به بازی فکر می‌کنم. باعث افتخار من است که بیشترین بازی ملی را ثبت می‌کنم. فکر می‌کنم موضوع مهم‌تر کسب پیروزی است و به این موضوع فکر می‌کنم.
 
کاپیتان تیم ملی فوتبال ولز درباره بازی با ایران و اینکه آیا مهدی طارمی می‌تواند به سطح فنی او برسد؟ گفت: با توجه به چیزی که متوجه شدم، بازی مشکلی مقابل ایران خواهیم داشت. ایران خوب است. به همین دلیل در جام جهانی هستند. فکر می‌کنم ایران مدافعان و مهاجمان خوبی دارد و کاری که می‌کنیم این است که به قوای خودمان تکیه کنیم. آنها بازیکنان خطرناکی هستند و سعی می‌کنیم آنها را کنترل کنیم.
 
وی درباره گلزنی مقابل آمریکا و اینکه فکر می‌کند گل او در جام جهانی در کجا قرار دارد؟ گفت: فکر می‌کنم یکی از لحظات بزرگ من بود. نمی‌دانم فرصتی باشد که روی آن تمرکز کنم یا نه. یک هفته خوب برای تیم‌مان خواهد بود. همه باور داریم که فرقی نمی‌کند چه کسی گل بزند و برای ما مهم این است که چطور بازی کنیم.
 
گرت بیل درباره ممنوعیت استفاده از بازوبند "وان لاو" گفت: ما راضی نبودیم که نتوانستیم این بازوبند را ببندیم. فکر می‌کنم مردم گفتند که باید این بازوبند را به بازو می‌بستیم ولی ما در همان حال اینجا هستیم و از این مساله پشتیبانی می‌کنیم. بازی می‌کنیم و اگر بازوبند را نبندیم، به این معنی نیست که به آن فکر نمی‌کنیم. ما دنبال آگاهی مردم هستیم. اگر نتوانیم روی فوتبال تمرکز کنیم، از ما انتقاد می‌شود که چرا روی فوتبال تمرکز نکرده‌ایم. تلاش می‌کنیم که از این مساله پشتیبانی کنیم.
 
بیل درباره اینکه چقدر فکر می‌کند تیمش مقابل ایران شکست خورده به پیروزی برسد؟ گفت: فکر می‌کنم که ایران نتیجه مناسبی را مقابل انگلستان نگرفت ولی اوضاع همیشه تغییر می‌کند. ما هم جلوی آمریکا در نیمه اول خوب نبودیم اما بهتر شدیم. بازیکنان ایران بازیکنان خطرناکی هستند و الان هم دنبال دلیلی برای برد هستند و طبیعتا در بازی تلاش می‌کنند که به پیروزی برسند. بازی سختی است و چشم به راه بازی هستیم و امیدوارم در حد توان خودمان بازی کنیم و برنامه خودمان را دنبال کنیم.
 
کاپیتان تیم ملی ولز درباره اینکه او و هم تیمی‌هایش می‌خواهند الهام بخش نسل بعدی باشند و آیا او می‌خواهد معلمان اجازه دهند که دانش آموزان ساعت ۱۰ صبح بازی را ببینند؟ گفت: بله! من اگر معلم بودم اجازه می‌دادم. این یک زمان تاریخی برای ولز و ماست که در جام جهانی هستیم. برخی از مدارس و والدین و کودکان علاقه‌مند هستند که کودکان فوتبال را ببیند و  خیلی‌ها می‌خواهند کودکان را به خانه ببرند یا در مدارس نگاه کنند. خیلی درس‌های تاریخی ایجاد می‌شود و هم از تماشای بازی لذت می‌بریم. تلاش می‌کنیم که در صدر جدول گروه قرار گیریم. می‌خواهید چیزی درباره انگلستان بگویم اما ترجیح می‌دهم که روی بازی با ایران تمرکز کنیم.
 
بیل درباره علاقه خود به بازی گلف و اینکه آیا برای این رشته دلتنگ نیست؟ گفت: بله! شما به بازی گلف اشاره کردید. مطمئنم شوخی کردید. به گلف علاقه دارم. به فوتبال هم علاقه دارم. عجیب و غریب نیست که یک نفر به دو رشته علاقه داشته باشد.
 
کاپیتان تیم ملی ولز درباره اینکه آیا به احتمال صعود با تفاضل گل فکر می‌کند؟ اظهار کرد: ایران علاقه‌مند است که در یک موقعیت قوی‌تر قرار بگیرد. آیا بحث اختلاف گل مطرح می‌شود؟ بله! ممکن است. هر دو تیم می‌خواهند گل بزنند و بازی را ببرند. مطمئنم بازی جالب و سرگرم کننده‌ای خواهد بود. ایران تیم خوبی است ولی به دنبال این خواهیم بود که تا حد ممکن گل بزنیم.
 
وی درباره اینکه تیم ملی ولز که تا به حال در گلزنی خوب نبوده، آیا فردا در گلزنی موفق خواهد بود؟ گفت: طبیعتا اگر بتوانیم گل‌های بیشتری بزنیم خیلی بهتر خواهد بود. اینقدر هم راحت نیست. باید خوب بازی کنیم و بازی را به نتیجه برسانیم. گاهی اوقات تیم‌ها آنقدر هم علاقه‌مند به گلزنی نیستند. امیدوارم فردا گل‌های بیشتری بزنیم. نمی‌توانیم به بازی ۶ بر ۲ انگلیس مقابل ایران نگاه کنیم. اگر به این موضوع نگاه کنیم اشتباه کرده‌ایم. مطمئنم بازی سخت، هیجان انگیز و سرگرم‌کننده‌ای خواهد بود.
 
کاپیتان تیم ملی ولز درباره تمرین تیمش در گرما گفت: با توجه به اولین بازی خودمان، دیرتر تمرین می‌کردیم چون شروع بازی با آمریکا هم دیرتر بود. هوا گرم است اما آن قدرها هم گرم نیست. موقع تمرین لازم است فیزیکی‌تر ظاهر شویم و طبیعتا سخت‌تر است. ما یک برنامه داریم و تغذیه و مقدار آبی که می‌نوشیم مشخص است. اگر با برنامه عمل کنیم، با گرما و رطوبت به نحو مناسب برخورد می‌کنیم.
 
او درباره احساسش درباره بازی ۹۰ دقیقه‌ای بعد از مدت‌ها گفت: مدتی طول کشید که پاهایم را مقابل آمریکا حس کنم. ما حرفه‌ای هستیم و حداکثر تلاش خودمان را می‌کنیم که به حالت عادی برگردیم و حتی ۱۲۰ دقیقه بازی کنیم. همه کسانی که در تیم ما هستند برای بازی بعدی آماده هستند و استراحت لازم را داشتند و باید بگویم که قبلا هم به این ترتیب بازی کرده‌ایم. اگر چه شاید در حالت ایده‌آل عمل نکنیم.
 
بیل درباره اینکه گفته بود جو آلن مانند کسی است که از جهنم برگشته اما اگر او بتواند بازی کند چقدر تفاوت رقم می‌زند و چقدر وفاداری را نشان می‌دهد؟ گفت: جو یک بازیکن عالی است ولی همه اعتباری که باید را دریافت نمی‌کند. در جهتی عمل کردیم که در انتخاب ما باشد. او یک انتخاب برای ماست و در گروهی هستیم که امیدواریم به ما کمک کند. اگر او از ابتدا بازی کند، مطمئنا بهترین بازی را در میدان نشان می‌دهد. فکر می‌کنم بارها نشان داده که چه نقش بزرگی در تیم دارد.
https://dana.ir/news/1913463.html/share
ارسال نظر
نظرات