معاون شهردار تهران خبرداد:

۱۸ تقاطع شهر تهران تا پایان سال به بهره برداری می رسد

news-details
معاون شهردار تهران گفت: پیش بینی می شود با تکمیل ۹۸ تقاطع شهر تهران و اصلاح آن ۸۹۵ کیلومتر راه اضافه مردم به ۵۷ کیلومتر کاهش یابد که طبق برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال ۱۸ تقاطع تکمیل، اصلاح و به بهره برداری می رسد.
[

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس شعبانی معاون شهردار تهران روز شنبه در حاشیه مراسم افتتاح تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام افزود: در مجموع ۴۳۰ تقاطع بزرگراهی در تهران وجود دارد که از این مجموع ۹۸ تقاطع هنوز تکمیل نشده است، در این دوره مدیریت شهری به مردم وعده دادیم تا این تقاطع ها را تکمیل و به بهره برداری برسانیم که البته امسال این تقاطع ششمین تقاطع بزرگراهی است که تکمیل و به بهره برداری رسید.

وی تاکید کرد: تا پایان سال ۱۸ تقاطع تکمیل و به زیر بار ترافیکی می رود که با تکمیل این ۱۸ تقاطع تا پایان سال ۱۲۳ کیلومتر از راه مردم در تهران به ۸ کیلومتر کاهش پیدا می کند.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه بر اساس طرح جامع تهران ۲۳ تقاطع بزرگراهی هنوز در تهران اجرا نشده است، افزود: با توجه به اینکه بزرگراه شهید باقری محله تهرانپارس را به دو بخش غربی و شرقی تقسیم می کند و بزرگراه باقری نیز یک بزرگراه شمالی-جنوبی در شرق تهران است لازم بود تا برای ایجاد ارتباط بین محله و این دو پهنه ۴ تقاطع رسالت، ۱۹۶ غربی، فرجام و گلبرگ را به هم متصل کنیم.

وی تاکید کرد: اصلاح ۴۳۰ تقاطع غیر همسطح و بزرگراهی شهر تهران و تکمیل آن یکی از طرح های مهم این شهر است چرا که این ۴۳۰ تقاطع حدود ۸۹۵ کیلومتر راه مردم را افزوده بود.

شعبانی افزود: پیش بینی می شود با تکمیل ۹۸ تقاطع شهر تهران و اصلاح آن ۸۹۵ کیلومتر راه اضافه مردم به ۵۷ کیلومتر کاهش یابد که طبق برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال ۱۸ تقاطع تکمیل، اصلاح و به بهره برداری می رسد که با بهره برداری از تقاطع اتوبان شهید باقری-فرجام ۱۵ درصد از ترافیک این نقطه از شهر تهران کاهش پیدا می کند.

همچنین شهردار منطقه چهار تهران گفت: تقاطع خیابان فرجام با اتوبان باقری به نام شهید سیفی با اعتباری بالغ بر ۷۵ میلیارد تومان در حالی به بهره برداری رسید که می تواند اثر زیادی در کاهش بار ترافیکی محور فرجام و بزرگراه شهید باقری داشته باشد.

اصغر کمالی زاده افزود: با کاهش ترافیک ۱۵ درصد در این محدوده روبه‌رو هستیم البته باید راستی آزمایی شود و احتمال کاهش بار ترافیکی بیشتر نیز وجود دارد به این دلیل که تمایل سفر در این محدوده زیاد هست و این تقاطع تسهیل در سفر در این پهنه ایجاد می کند.

وی اظهارداشت: در کنار افتتاح این طرح شاهد افتتاح چند طرح دیگر به ارزش ۶۵ میلیارد تومان نیز هستیم که این طرح ها عموما در محله های کم برخوردار هستند.

وی گفت: پنج مخزن آب در سطح منطقه چهار به بهره برداری می رسد که با توجه به اینکه بیشترین سرانه فضای سبز در این محدوده وجود دارد این مخازن تاثیر زیادی هم در پدافند غیرعامل و هم در تامین آب فضای سبز دارد.

شهردار منطقه چهار تاکید کرد: بهره برداری از دو زمین چمن مصنوعی در محله خاک سفید و همچنین ۳ طرح ترافیکی در محله‌های گلشن و تعریض خیابان چمن‌آرا نیز از دیگر طرح هایی است که امروز با حضور شهردار تهران به بهره‌برداری خواهد رسید.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ نیز در حاشیه این مراسم با اشاره به اضافه پیمایش ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر بدلیل ترافیک گفت: اصلاح تقاطع‌های همسطح در روان‌سازی ترافیک نقش مهمی دارد.

, شبکه اطلاع رسانی راه دانا,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,

 تهران شهری خودرو محور است و باید اصلاح شود

,

سردار محمدحسین حمیدی با بیان اینکه تهران شهری خودرو محور است و باید اصلاح شود، تاکید کرد: ضرورت دارد گام‌های اساسی در این حوزه برداشته شود و حمل و نقل پاک در دستور کار قرار گیرد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران نیز دراین مراسم گفت: یکی از تقاطع های غیرهمسطح شهر تهران تقاطع بزرگراهی اتوبان شهید باقری با خیابان فرجام شرقی است که امروز به بهره برداری رسید.

مهدی چمران تاکید کرد: یکی از مشکلات ترافیک زیاد اتوبان شهید باقری دوربرگردان های زیادی است که در این مسیر قرار دارد و باید برای آن نیز فکری شود.

,
,
,
,
,

 چمران: تمام تقاطع های غیرهمسطح نیمه کاره شهر تهران تکمیل شود

,

وی ادامه داد: در نظر داریم تا تمام تقاطع های غیرهمسطح نیمه کاره شهر تهران را تکمیل و به بهره برداری برسانیم که طبق برنامه ریزی های انجام شده ۹۸ تقاطع در ۴ سال تکمیل، اصلاح و به بهره برداری می رسد.

شهردار تهران نیز در این مراسم با اشاره به مشکلات پایتخت در خصوص آلودگی هوا گفت: شهرداری تهران در این زمینه به تمامی تکالیفش عمل کرده است.

علیرضا زاکانی با اشاره به تقویت و توسعه حمل و نقل عمومی و توسعه فضای سبز در تهران تاکید کرد: شهرداری در این حوزه مسئولیت دارد و گام‌هایی نیز برداشته شده به طوری که اقداماتی را در توسعه حمل و نقل عمومی انجام داده‌ایم علاوه بر این در توسعه فضای سبز پیرامونی شهر تهران اقداماتی صورت گرفته به شکلی که در سال گذشته یک هزار و 250 هکتار فضای سبز پیرامونی به بهره برداری رسیده و در ۱۵ اسفندماه امسال نیز یک هزار و 500 هکتار فضای سبز پیرامونی شهر تهران به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار تهران ادامه داد: تمام این اقدامات مقدمه‌ای برای کاهش آلودگی هوای تهران است که به صورت جدی پیگیری می‌شود البته سایر موضوعات در شهر تهران نیز که موجب آلودگی می‌شود باید مورد توجه قرار گیرند که از جمله آنها آلایندگی مجموعه‌های ثابت و متحرک است که سایر دستگاه‌ها نیز باید آنها را دنبال کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح های قابل افتتاح نیز گفت: امیدواریم تا پایان سال ۱۰۰ طرح در شهر تهران به بهره برداری برسد که امروز ۱۰ طرح در منطقه چهار به بهره برداری رسید.

زاکانی با بیان اینکه طرح احداث تقاطع غیرهمسطح شهید باقری اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: برای مجموع طرح ها در منطقه چهار نیز بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,

پیشرفت ۴۰ درصدی تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری

,

وی با اشاره به پیشرفت ۴۰ درصدی تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام در مدیریت شهری جدید نیز گفت: با آغاز مدیریت شهری در دوره فعلی طرح تکمیل و در نهایت امروز به افتتاح رسید و در اختیار شهروندان شرق تهران قرار گرفت.

شهردار تهران با بیان اینکه با افتتاح این طرح ها بار ترافیکی در شرق پایتخت کاهش پیدا می کند، گفت: علاوه بر این‌ تعدادی از طرح های کلان مقیاس و کوچک مقیاس در پهنه‌های مختلف شهر در دستور کار قرار دارد به عنوان مثال از طرح کلان‌مقیاس در شرق تهران می‌توان به آزادراه شهید شوشتری اشاره کرد که این طرح بزرگراه رستگاری را به شهید یاسینی متصل خواهد کرد که فاز نخست این طرح در 6 ماه اول سال آینده به افتتاح خواهد رسید و فاز دوم در بازه زمانی دو سال و نیم به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه با افتتاح این طرح پنج درصد بار ترافیکی شرق تهران و ۱.۵ درصد بار ترافیکی کل تهران کاهش پیدا می‌کند، افزود: در غرب تهران نیز طرح شهید بروجردی و ادامه یادگار امام در دستور کار است که تمام این طرح ها می‌تواند شرایط خوبی را در رفت و آمد ایجاد کند.

,
,
,
,
]
  • برچسب ها
  • #
  • #
  • #

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نظرات