مدیرکل نوسازی مدارس خراسان شمالی:

۱۱ درصد مدارس خراسان شمالی فرسوده هستند/ اتمام ۵۰ درصد پروژه‌های آموزشی استان با تعهدات خیران بوده است

news-details
امین فلاح کوشکی با بیان اینکه در جهت استاندارد سازی مدارس ناایمن در خراسان شمالی مدارس خشت و گلی، سنگی برچیده و سیستم های گرمایشی استاندارد شده اند، گفت: همچنان ۱۱ درصد از مدارس خراسان شمالی با ۸۰۰ کلاس درس فرسوده‌اند.
[

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک از بجنورد، امین فلاح کوشکی، مدیرکل نوسازی مدارس خراسان شمالی صبح امروز در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز خراسان شمالی اظهار داشت: جشنواره خیران مدرسه ساز با رویکرد تکمیل پروژه های نیمه تمام دولتی در حالی آغاز شد و طی یک سال اخیر تعهدات خیران مدرسه ساز به بالغ بر ۴۴۰ میلیارد ریال رسیده است.

, شبکه اطلاع رسانی راه دانا, عصراترک,

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد پروژه های آموزش و پرورش که در مهرماه سال جاری به بهره برداری رسیدند، با مشارکت خیران بوده است، گفت: در آغاز سال تحصیلی جاری ۵۸ پروژه با ۲۲۳ کلاس درس در سطح استان با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

,

فلاح کوشکی اضافه کرد: در حال حاضر ۵۲ پروژه با ۲۰۸ کلاس در دست اقدام است که ۷۴ میلیارد تومان تامین اعتبار برای این پروژه ها با تعهد خیران انجام شده است.

,

مدیرکل امور نوسازی مدارس خراسان شمالی اضافه کرد: علی رغم تمام تلاش ها و توجه در جهت زیرساخت های آموزش و پرورش با کمک خیران و افزایش سرانه فضای آموزشی از ۴.۷ مترمربع به ۵.۳ متر مربع همچنان در مرکز استان سرانه فضای آموزشی ۴.۳ متر مربع است که نیازمند احداث ۵۳ هزار مترمربع برای رسیدن به میانگین کشوری هستیم.

,

فلاح کوشکی خاطرنشان کرد: در خراسان شمالی بیش از ۱۵۰ مدرسه با یک هزار و ۵۰۰ کلاس درس دو نوبته وجود دارد که در تلاش هستیم با کمک خیران این مدارس دو نوبته حذف شوند.

,

انتهای پیام/

]
  • برچسب ها
  • #
  • #
  • #

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نظرات