اخبار داغ

سازمان هواشناسی کشوراعلام کرد؛

وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در شرق کشور/آلودگی هوا در ۴شهر

وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در شرق کشور/آلودگی هوا در ۴شهر
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد در اکثر مناطق کشور جوی پایدار همراه با ماندگاری هوای سرد پیش‌بینی می‌شود که سبب آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهد شد.
[

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار سطح نارنجی نسبت به تقویت توده هوای سرد، پایداری جو و انباشت آلاینده‌های جوی از دوشنبه تا چهارشنبه در شهرهای های تهران، اراک، کرج و اصفهان خبر داد.

بر این اساس رشد شاخص آلودگی هوا، افزایش غلظت آلاینده‌ها، کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک به ویژه مناطق پر تردد تا حد بسیار ناسالم پیش بینی می‌شود. توصیه شده است نسبت به کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر عدم تردد غیرضروری برای تمام افراد، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده‌ها تا حد بسیار ناسالم اقدام شود.

بنابراین امروز در اکثر مناطق کشور جوی پایدار همراه با ماندگاری هوای سرد پیش‌بینی می‌شود که سبب آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهد شد.

همچنین در برخی نقاط شمال‌شرقی کشور وزش باد شدید را داریم که خیزش گرد و خاک را منجر می‌شود. سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی، شرق کرمان و شرق هرمزگان این شرایط را دارند.

همچنین امروز استان‌های ساحلی دریای خزر، فارس و بوشهر بارش‌های پراکنده و خفیف همراه هستند.

, شبکه اطلاع رسانی راه دانا,
,
,
,
,
,
,
,
]
  • برچسب ها
  • #
  • #
  • #

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه