اخبار داغ

شطرنج تاتا استیل| کامبک مقصودلو پس از 7 ساعت!/ پیروزی طباطبایی مقابل میزبان

شطرنج تاتا استیل| کامبک مقصودلو پس از 7 ساعت!/ پیروزی طباطبایی مقابل میزبان
شطرنجبازان ایران در رقابت‌های شطرنج تاتا استیل به یک تساوی و یک پیروزی رسیدند.
[

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در دور هفتم هشتاد و پنجمین دوره مسابقات شطرنج تاتا استیل برگزار و دو شطرنجباز ایرانی در دو جدول به مصاف حریفان رفتند.

, شبکه اطلاع رسانی راه دانا,

در جدول مسترز این مسابقات پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران، به مصاف کاروآنا آمریکایی رفت و به تساوی رسید. مقصودلو که دارای ریتینگ ۲۷۱۹ است، درحالی در این بازی مساوی کرد که حریفش در این دور دارای ریتینگ ۲۷۶۶ بود.

, .,

در اواخر این رقابت، حریف مقصودلو پیش بود اما شطرنجباز ایران پس از حدود ۷ ساعت و ۱۰ دقیقه بازی موفق شد باخت را با تساوی عوض کند.

, .,

پرهام مقصودلو که در این مسابقات به  ۵ تساوی، یک شکست و یک پیروزی دست یافته  دارای ۳.۵ امتیاز است. مرد شماره یک شطرنج ایران با این نتایج در رده هشتم این مسابقات ایستاده است. عبدوستاروف ستاره ازبکستانی این مسابقات با ۵.۵ امتیاز صدرنشین است.

, .,

همچنین مگنوس کارلسن مرد شماره یک شطرنج جهان که دو باخت در کارنامه خود دارد در این دور از مسابقات مقابل راپورت رومانیایی به پیروزی رسید تا پس از دو باخت پیاپی و یک تساوی، به پیروزی برسد.

, .,

سیدمحمدامین طباطبایی، دیگر ملی پوش شطرنج ایران که با ریتینگ ۲۶۸۶ در جدول چلنجرز این مسابقات حضور دارد، در هفتمین بازی خود به مصاف شطرنج باز هلندی رفت و به پیروزی رسید. این پیروزی درحالی برای ملی پوش ایران به دست آمد که حریف او دارای ریتینگ ۲۶۲۷ بود.

, .,

با این پیروزی شطرنج باز ایران ۴ امتیازی شد و در رده ششم این مسابقات ایستاد. شطرنج باز آلمانی با کسب ۵.۵ امتیاز در صدر این مسابقات قرار دارد.

, .,

هشتاد و پنجمین دوره مسابقات تاتا استیل یک بازی رفت و برگشتی ۱۴ نفره است که از ۱۴ تا ۲۹ ژانویه در هلند برگزار می شود. پرهام مقصودلو به جای "دودا" در این مسابقات دست به مهره شده است.

,

 

]
  • برچسب ها
  • #
  • #
  • #

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه