شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 22:36 منتشر شده در مورخ: 1392/09/08 شناسه خبر: 32253

خواص بی نظیر از پوست تند این میوه

خواص بی نظیر از پوست تند این میوه
پوست این میوه دارای بافتی چرمی شکل بوده و حاوی غدد روغنی فراوانی است و قرن‌های بسیاری است که از پوست این میوه و دیگر ...

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از جام نیوز، پرتقال درخت کوچکی است دارای برگهای سبز و گلهای سفید پوست پرتقال نارنجی رنگ ، کمی ناصاف و میوه آن بسته به انواع مختلف شیرین و ترش ، زرد رنگ و یا قرمز می باشد .
پرتقال یکی از قدیمی ترین میوه هایی است که بشر از آن استفاده می کرده است و در حدود 500 سال قبل از میلاد مسیح کنفوسیوس از آن نام برده است .

آب‌پرتقال هر اندازه که سردتر باشد و در یخچال نگهداری شود، ویتامین‌ث آن بیشتر حفظ می‌شود؛ ضمن اینکه مصرف پرتقال، کلسترول خون را کاهش می‌دهد.

محققان می‌گویند پوست پرتقال مرکز تجمع بسیاری از خواص از جمله خواص آنتی‌اکسیدانی و آنزیم‌های اساسی است که در خود پرتقال کمتر وجود دارد.

 

از پوست پرتقال برای مصارف آشپزی هم استفاده می‌شود. از پوست خوش طعم این میوه در تهیه کیک‌ها و شیرینی‌جات و نیز نان‌ها و موارد بسیاری دیگر استفاده می‌شود.

پوست پرتقال دارای ویتامین‌های C و B1 و فولیک اسید، فلاوونوئید، آلفاکاروتن و بتاکاروتن است.

همچنین پوست خشک شده پرتقال دارای ویژگی‌هایی است که می‌تواند سلول‌های مرده پوست را از بین ببرد و سلول‌های جدید جایگزین کند.  پوست پرتقال همچنین می‌تواند در از بین بردن لکه‌های سیاه پوست مورد استفاده قرار گیرد.

 

در 100 گرم پرتقال پوست کنده مواد زیر موجود است :
 

آب : 86 گرم    

پروتئین : 1 گرم

نشاسته : 2/0 گرم

کلسیم  : 12 گرم

فسفر  :40 میلی گرم

آهن : 20 میلی گرم

سدیم : 4/0 میلی گرم

پتاسیم : 1 میلی گرم

ویتامین آ : 200 میلی گرم

ویتامین ب 1 : 200 واحد        

ویتامین ب 2 : 1/0 واحد       

ویتامین ب 3 : 04/0 واحد      

ویتامین ث : 50 میلی گرم

 

در 100 گرم پوست پرتقال مواد زیر موجود است :

آب : 70 میلی گرم

پروتئین : 5/1 میلی گرم

چربی :2/0 میلی گرم

نشاسته : 25 میلی گرم

کلسیم : 160 میلی گرم

سدیم : 3 میلی گرم

پتاسیم : 210 میلی گرم

آهن : 8/0 میلی گرم

فسفر : 20 میلی گرم

ویتامین آ : 420 واحد

ویتامین ب 1 : 12/0 میلی گرم

ویتامین ب 2 : 1/0 میلی گرم

ویتامین ب 3 : 1 میلی گرم

ویتامین ث : 135 میلی گرم

 

خواصی که یک پرتقال می تواند داشته باشد:

نوشیدن روزی یک لیوان آب پرتقال انسان را زیباتر می‌کند کارشناسان سلامت می‌گویند: نوشیدن روزی یک لیوان آب پرتقال به تقویت پوست، مو و ناخن کمک می‌کند.

 کارشناسان این فواید را به ویتامین سی، پتاسیم و فولیک اسید موجود در آب پرتقال نسبت داده‌اند. ویتامین سی برای تولید کلاژن لازم و ضروری است.

رنگدانه های زرد موجود در آب پرتقال با کاهش آسیب‌های ناشی از تابش نور خورشید بر پوست ارتباط دارد و گفته می‌شود که قابلیت انعطاف پذیری پوست را تقویت می‌کند. معمولاً یک لیوان ۲۰۰ میلی لیتری آب پرتقال حاوی ۶۰ میلی گرم ویتامین سی است.

به گفته کارشناسان مواد مغذی مهمی که برای داشتن پوست، مو و ناخن سالم نیاز است زمانی که در بخشی از رژیم غذایی انسان مصرف می‌شوند، بیشترین تأثیر را دارند.

پرتقال از میوه‌هایی است که به دلیل اسید بالایی که دارد می‌تواند عفونت ها را در بدن از بین ببرد و به عنوان یک "کپسول آنتی بیوتیک" عفونت ها، جوش و لکه‌های پوستی را نابود کند. خوردن پرتقال قبل از خواب باعث می‌شود تا بعد از خواب پوست از "شفافیت "کافی برخوردار باشد و از لکه‌ها و جوشها به میزان زیادی کاسته شده باشد.

انتهای پیام/

https://dana.ir/news/32253.html/share
ارسال نظر
نظرات