تاکید شورای اروپا بر لزوم جلوگیری از تشدید تنش‌ / بورل: باید از لبه پرتگاه فاصله بگیریم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایان نشست اضطراری شورای وزیران امور خارجه اتحادیه بر لزوم جلوگیری از تشدید تنش‌ها و فاصله گرفتن از آنچه لبه پرتگاه در خاورمیانه خواند، تاکید کرد.


تقلای انگلیس برای تقویت روحیه نتانیاهو/سوناک: ایران اشتباه محاسباتی کرده است

نخست وزیر انگلیس در تداوم تلاش‌های مقامات غربی برای تقویت روحیه سران رژیم صهیونیستی در پی پاسخ تنبیهی ایران، به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل این طور ادعا کرد که ایران دچار اشتباه محاسباتی شده است.


وزیر خارجه انگلیس به سرزمین های اشغالی سفر می کند

بر اساس گزارش های منتشر شده, دیوید کامرون وزیر امور خارجه انگلیس امشب (سه شنبه) به سرزمین های اشغالی می رود.


اوضاع غزه، محور دیدار فیدان با معاون وزیر خارجه آمریکا

وزیر خارجه ترکیه و معاون امور مدیریت وزارت امور خارجه آمریکا در آنکارا در جریان دیدار با یکدیگر به بررسی اوضاع غزه و مسائل دیگر پرداختند.


درگیری با ایران نباید به منطقه گسترش یابد

ملانی جولی وزیر خارجه کانادا گفت که به مقام‌های رژیم صهیونیستی هشدار داده است که درگیری با ایران نباید به منطقه گسترش یابد.


اردوغان: اسرائیل را باید مهار کرد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در گفت وگوی تلفنی با امیر قطر خواستار مهار رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از گسترش تنش‌ها در منطقه شد.


گفت‌وگوی روسای امنیتی روسیه و اسرائیل درباره تشدید تنش‌ها در خاورمیانه

سرویس مطبوعاتی شورای امنیت روسیه امروز (دوشنبه) از تماس تلفنی «نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت ملی روسیه و «تزاچی هانگبی» رئیس شورای امنیت رژیم صهیونیستی خبر داد و اعلام کرد که محور این گفت‌وگو، تشدید تنش‌ها در خاورمیانه بوده است.


نگرانی کرملین از تنش‌های منطقه‌ای و دعوت به خویشتن‌داری

سخنگوی کرملین با ابراز نگرانی شدید نسبت به تشدید تنش‌ها در منطقه، از همه طرفین خواست از خود خویشتن‌داری نشان دهند.


اسراییل به کاهش‌ تنش‌ها کمک کند

صدراعظم آلمان در واکنش به پاسخ ایران به اقدامات متجاوزانه رژیم صهیونیستی طی عملیات «وعده صادق» این حمله را محکوم کرده و خواستار جلوگیری از گسترش تنش‌ها شد.


وضعیت میدان نبرد اوکراین بدتر می‌شود

ولودیمیر زلنسکی ضمن انتقاد از کمک‌های نظامی «محدود» غرب، اذعان کرد که شرایط در میدان نبرد با روسیه و هم‌چنین دونباس بدتر می‌شود.